חדשות

שישי 14 במרץ 2014 20:28:07
מערכת האתר


השבוע האחרון של העונה הסדירה החל היום, כשהקבוצה התארחה במסגרת המחזור ה-20 בביתה החדש של הפועל אשדוד, תיכון מקיף ט׳ שבדרום העיר. הקבוצה מעיר הנמל תתמודד בשני המחזורים שנותרו (שני ושישי הבא) נגד אס״א ת״א על המקום ה-9 המבטיח הישארות בליגה. לאשדוד 13 נקודות ולאס״א 12.

ביום שני (19:30 בית מכבי) הקבוצה תארח את נועלת הטבלה, עירוני רחובות, ובשישי תסתיים העונה הסדירה כשתצא הקבוצה לתל אביב למשחק נגד אס״א ת״א. לאחר מכן, אגב, הליגה תצא לפגרה עד ה11 באפריל, שבפרק זמן זה נבחרת העתודה תארח את מוקדמות אליפות העולם.

מהמשחק היום נעדרו אמיר לנגליב (אדום מסיום הדרבי), אריאל רוזנטל שקיבל מנוחה בשל רגישות בכתף, ואנדריי סטאריך שנפצע באימונים השבוע, ובצוות המקצועי העדיפו לא לסכנו. ללא השלושה, גל אברהם ריכז את משחק הקבוצה ברוב שלבי המשחק, כשבשאר הזמן דור גבע היה השחקן במרכז. מריאן סיים היום ככובש הבולט (7 שערים), ואחריו עם 4 חליפי, בירנבאום וסטלמן, שעשה זאת במחצית השנייה בה שותף.


מריאן סיים היום את המשחק עם 7 שערים

סיקור המשחק
עידן יעיש התפנה בקו ופתח את מסכת השערים במשחק. גל בעזרת עבודת רגליים טובה חלף על פני השומר שלו ואיזן. בוזליאק בניתור מ-10 מטרים מצא את הפינה הרחוקה והחזיר את המארחים ליתרון. בדק׳ ה-3 מכבי בתנועה התקפית של חילופי מקומות, שהותירה את גל להבקיע מ-6 מטרים את השני שלו ושל הקבוצה, 2:2. עפרון בזריקה לחיבור הרחוק מהפינה השיב בשלישית את היתרון לאשדוד. לאחר שתי החטאות בפתיחה של יואב, דור איבד הפעם, ואשדוד עלתה בדק׳ ה-5 ליתרון 2:4 בזכות שער של רומן אייזטולוב. מריאן בזריקתו הראשונה מצא את החיבור מהאמצע, ומנגד יוליאן ניפק בדק׳ ה-6 את עצירתו הראשונה במשחק (בוזליאק). מריאן השווה ל4:4, הפעם בזריקה בעמידה מהמקשר לחיבור הקרוב. אייזטולוב בשערו השני השיב את המארחת בדק׳ ה-9 ליתרון.

בדק׳ ה-12, גל בשער מלא בטכניקה (שערו ה-3 במשחק) איזן ל5:5, זאת אחרי שפנדל של יעיש הלך מעל השער. בוזליאק זז לאמצע ומקו ה-9 שיחרר טיל למשקוף ופנימה. לאחר 17 דקות משחק, כששתי הקבוצות מתקשות לייצר מצבי זריקה טובים, מריאן איתר את חן פנוי על הקו, וזה 6:6. אשדוד חידשה את המשחק מהר את המשחק אל בוזליאק, ששוב הפציץ מרחוק לחיבור. מכבי ראתה כי טוב, וחידוש משחק שלה הלך לחן, שהטעה כאילו הוא מוסר ולבסוף חדר פנימה, וזרק קשת מעל השוער, 7:7.


הקהל המקומי

רומן אייזטולוב נחת לא טוב על הקרסול ויצא מהמשחק. מריאן בשערו השלישי הביא את מכבי ליתרון 7:8, שנמחק בשער של אור שפרן. שוב המשחק נכנס לקיפאון שערים, ובתום 24 דקות תרגיל חסימה-יציאה של מריאן וחן, הניב שער לשני. אשדוד הגיבה בשער של הפינה רן עפרון, שנע מעמדתו לעמדת הפיבוט, נותר חופשי ואיזן ל9:9.
בדק׳ ה-26 חליפי הבקיע את שערו הראשון, כשנע למרכז והבקיע בזריקה בעמידה. מכבי הייתה יכולה להוביל בשני שערים, אבל איבוד הביא לשער במעבר של אלעד טלקר, מאסיסט של ג׳ו מתחתיה. דקתיים למחצית ומריאן שוב לקח אחריות והבקיע מרחוק. עם היד לפסיבי, 50 שניות למחצית, בוזליאק הצליח לעבור את קו ההגנה ולהבקיע. הקבוצה איבדה שוב, ונתנאל מלול רץ קדימה ללא הפרעה והכניע את יוליאן, 11:12 אשדוד, 20 שניות לסיום. בכדור הצהוב האחרון דניאל הוכשל כשניתר מהפינה, ובפנדל מוצלח של מריאן, הקבוצות ירדו להפסקה בשוויון 12.

מחצית שנייה
יוליאן מצד אחד ומושיקו אלימלך מצד שני שמרו ב-3 הדקות הראשונות על רשתות נקיות, עד שבדק׳ ה-34 בוזליאק הותיר את יוליאן ללא סיכוי שנותר לא מכוסה מ-8 מטרים. איבוד צהוב, ועידן יעיש שט למתפרצת והבקיע, 12:14 אשדוד! הקבוצה פשוט לא עלתה למחצית השנייה ועוד איבוד גרר פנדל בצד השני, אותו הפך יעיש ל12:15 לאשדוד בדק׳ ה-36. לאחר 6 דקות תמימות מכבי כבשה את שערה הראשון במחצית השנייה, מידי סטלמן, 13:15. ההגנה הצהובה התקשתה למצוא פיתרונות לבוזליאק, ששוב מצא עצמו ללא התנגדות הגנתית מספק, 13:16 אשדוד. בדק׳ ה-39 מריאן הוכשל (טלקר נשלח ל-2 דקות) וכבש את הפנדל.


סטלמן ברגע של ריחוף

מכבי ניצלה את יתרונה המספרי: עם יד לפסיבי יוליאן סיכל זריקה חסרת סיכוי, ודור סיים מעבר בזריקה מסובבת מהפינה, 15:16 בדק׳ ה-40. יוליאן סחט עצירה מבוזליאק, ומייד מסר לסטלמן, שהוכשל ע״י מושיקו אלימלך השוער שיצא משערו, והורחק לפי החוקה בכרטיס אדום ישיר. את הפנדל הוציא לפועל בהצלחה מריאן, והקבוצה חזרה בדק׳ ה-41 למשחק, שוויון 16.
אשדוד לא נבהלה, חזרה להרכב מלא, ובדק׳ ה-43 רן עפרון השיב לה את היתרון, בשער מהפינה. מכבי ביצעה סוף סוף תנועה התקפית שתירגלה, הכדור נע שמאלה לפינה עד דור שהשווה בהחלטיות ל17:17.
יוליאן מצד אחד התעלה עם עצירות לזריקות של בוזליאק מ-6 מטרים ומ-9 מטרים, מנגד - פיני בוטרשווילי שחזר לשערה של אשדוד סיפק עצירה מזריקה של מריאן מ-9 מטרים, ובדיוק רבע שעה לסיום אולג בוטנקו קרא לפסק זמן.

מפסק הזמן הקבוצה חזרה לתרגיל, בסופו יואב איים על השער וברגע האחרון הכניס פנימה ללוזון שהבקיע, 17:18 צהוב. אשדוד איבדה, ודור חידש את המשחק מהר לעומר גרא שמצא באחד על אחד רווח בין ידיי השוער, ומכבי ביתרון 17:19 בדק׳ ה-47, מהלך שגרר פסק זמן מצד אשדוד. 12 דקות לסיום נתנאל מלול הוריד ל18:19, באחד על אחד בהתקפה מתוכננת. מכבי הגיבה בהתקפה סדורה משלה, שהלכה לפינה הימנית, לעמית סטלמן שהעלה ל18:20. המארחת איבדה כדור, וחליפי בשערו השני הביא את הקבוצה בדק׳ ה-50 ליתרון 18:21. לוזון הורחק ל-2 דק׳, דבר שנוצל ע״י מלול לעוד שער באחד על אחד. עם שחקן פחות, גל משך אליו את ההגנה ופירגן  ימינה לסטלמן, שהביא ליתרון 19:22.


סטלמן בדרך לשער מהפינה

אשדוד החלה לסחור זריקות קשות ולא נכונות, וזריקה של מלול נעצרה ע״י יוליאן, שמייד מסר קדימה לסטלמן שהכניע את חברו הטוב, מושיקו אלימלך, ו-8 דקות לסיום אשדוד יורדת לפסק זמן בפיגור 19:23.
עופר הורחק בפעם השנייה ל-2 דקות לאחר עבירה על בוזליאק, שסחט עצירה מיוליאן.
מכבי לא הגדילה הפער ל-5 שערים, ו-5 וחצי דקות לסיום חדירה של ביטרמן קבעה 20:23. בוטרשוטילי עצר פנדל של מריאן, שהורחק ל-2 דקות, קצת יותר מ-4 דקות לסיום. אשדוד הייתה יכולה להתקרב לשני שערי פיגור, אבל יוליאן עצר מהפינה את דביר ירדן, ומנגד איציק חליפי נעץ את המסמר האחרון בארון בדק׳ ה-57, 20:24.
שתי דקות לסוף דור חטף מסירת רוחב ומתפרצת יחיד הגדיל ל20:25. בוזליאק שיחרר מרחוק טיל לחיבור, 21:25. קצת יותר מדקה לסיום וחליפי שיחרר טיל לחיבורים, וזה שוב 5 שערי הבדל. דקה לסיום עפרון הבקיע פנדל. חצי דקה לסוף, חן התכבד בפנדל מוצלח, שקבע את תוצאת הסיום, ניצחון 22:27.

כבשו לזכות מכבי ראשל״צ: מריאן 7, בירנבאום, חליפי וסטלמן 4 כ״א, אברהם וגבע 3 כ״א, לוזון וגרא 1 כ״א.
כבשו לזכות הפועל אשדוד: בוזליאק 7, יעיש, עפרון ומלול 3 כ״א, אייזטולוב 2, שפרן, טלקר, ביטרמן וירדן כ״א.


חדשות