חדשות

יום שני 9 ביולי 2018 19:00
מערכת האתר

 

ניצן דונאי חזרה למועדון הבית שלה מכבי ראשון לציון לאחר כ-6 שנים מוצלחות בפסגת הכדוריד הספרדי.

 

היא החלה לשחק כדוריד בגיל 11 בבית ספר "עין הקורא" אצל קפטנית קבוצת הנשים כיום קרן בן הרוש.בגיל 14 החלה להתאמן עם קבוצת הנערות והנערים של מכבי ראשון לציון וזאת גם הייתה השנה הראשונה שלה במדי נבחרת ישראל לנערות.בגיל 17 עברה לשחק בבני הרצליה ובגיל 21 קיבלה הצעה לשחק בקבוצת "ברה ברה", סגנית אלופת ספרד. בקבוצה מהטופ הספרדי זכתה ניצן פעמיים ברצף בסופר קאפ, בגביע הספרדי ובאליפות. היא זכתה גם להגיע עם קבוצת "ברה ברה" לליגת האלופות ולשחק נגד הקבוצות הטובות בעולם בכדוריד הנשים. משם עברה לשחק שנתיים בקבוצת אלצ'ה ובשנתיים האחרונות בולנסיה.

 

ניצן, לאחר 6 שנים בספרד את חוזרת לשחק במועדון בו גדלת. מה גרם לך להחליט לחזור?

 

"גלעד מאור הציג בפני את הפרוייקט שנבנה פה, את המטרות שיש לו ואת המקצוענות. בשבילי זו סגירת מעגל עם מכבי ראשון לציון."

 

הטלפון מראול וגלעד הדליק בך משהו?

 

"את האמת כשהתקשר אלי גלעד לא עבר לי בראש לחזור לשחק בארץ, אבל הבנתי שיש שינוי במועדון ושההתייחסות רצינית. מהשיחות קיבלתי את הרושם שלראול וגלעד מאוד אכפת מקבוצת הנשים ואני שמחה להיות חלק מהשינוי של מכבי."

 

מה את חושבת על הסגל שהתגבש בקבוצה החדשה של מכבי ראשון ועם מי מהבנות שיחקת יחד בעבר?

"שיחקתי עם קרן בן הרוש, סיון אוליאל ודבורית איטין. אני חושבת שיש שחקניות מעולות בקבוצה שנבחרו בקפידה. נעשו חיזוקים של שחקניות זרות בעמדות מפתח ויש גם כשרונות של שחקניות מהארץ. חשוב מאוד שיש גם דור צעיר בסגל שלנו שדוחף מלמטה ושהן הכי טובות בארץ לגילן."

 

שיחקת ברמות הכי גבוהות בספרד ועכשיו את חוזרת הביתה. מה המטרה האישית שלך והקבוצתית?

"המטרות שלי לא משתנות פה או בספרד. אני תמיד שואפת להשיג את הכי גבוה, אליפויות, גביעים ולהגיע כמה שיותר רחוק בצ'אלנג' קאפ. אני מקווה לעזור לקבוצה שלי, להיות חלק חשוב בה ולתרום למועדון ולדור הצעיר."

 

מה את חושבת על המאבק המסתמן בליגת הנשים העונה?

"הליגה השתפרה ואין לי ספק בכך. כיף מאוד לראות שהרמה בארץ עלתה והתחרותיות זה משהו חשוב בספורט. לדעתי זאת תהיה עונה מעניינת עם יותר מאבקים בצמרת. יש יותר מועדונים שמשקיעים בקבוצת הנשים. אני מקווה שזה יגרום ליותר התעניינות, ימשוך קהל ושזה יעורר התייחסות גדולה יותר. רק ככה כדוריד הנשים בארץ יתפתח."

 

הקהל הצהוב מחכה לפתיחת הליגה בקוצר רוח בכדי לראות את קבוצת הנשים החדשה. מה המסר שיש לך להעביר לקהל?

"אני קוראת לקהל לבוא ולתמוך בקבוצת הנשים של מכבי ראשון לציון ומבטיחה שהם לא יתאכזבו. הקהל במשחק הוא חלק בלתי נפרד מהקבוצה וכדי להעלות את הרמה אנחנו צריכות את הדחיפה מהיציע. יהיה מרגש אם במשחקים נוכל למלא את היציע ולתת לקהל תחושה של סיפוק וחוויה של כדוריד נשים רמה גבוהה."

ניצן דונאי באחד מאימוני הפתיחה. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
חדשות