חדשות

שישי 7 במרץ 2014 19:25:05
מערכת האתר


3 ימים חלפו מאז הזכייה בגביע, ואחה״צ הקבוצה הייתה צריכה להתעלות שוב, כשאירחה בבית מכבי את הדרבי, במסגרת המחזור ה-19. כשדרבי יוצא לדרך, כל סממן של אדישות נותר מחוץ לגבולות המשחק, גם אם מבחינת הטבלה המשחק היום לא שינה הרבה. אלא אם תתחולל הפתעה, בחצי גמר הפלייאוף הקבוצות ייפגשו, כך שמבחינה זאת המשחק היום הוא בעל משקל מנטלי להמשך.
הקבוצה הגיעה למשחק רק במחצית השנייה, אחרי פיגור 16:10 בתום המחצית הראשונה. היכולת הקבוצתית להתאושש וליטול שליטה בחזרה על המשחק היא מעודדת מאוד במבט לחצי הגמר הצפוי.
איציק חליפי שחלה ביומיים האחרונים מיעט לשחק, ועומר גרא שסבל מכאבים בכתפו לא שיחק.


כריסטיאן יונסקו ששיחק בקבוצה בתחילת שנות ה90', בטקס הוקרה לפני המשחק

סיקור המשחק
לנגליב במסירה ימינה לדניאל שסובב את הכדור פנימה. איבודים של הפועל מול החטאת מתפרצת של חן ועוד אחת של אנדריי, ודודר השווה בתום 3 דקות. יואב בזריקה מתוחכמת מ-9 בין ידיי המגנים החזיר את היתרון, ומירקוס מנגד עט על כדור חוזר מעצירה של יוליאן. אנדריי הפעם דייק מ-9 מטרים, ובתום 5 דק׳ הפועל השוותה ל-3:3 מחידוש משחק מהיר ושער של סמולר. אנדריי סחט עצירה מ-9, וצרפתי בזריקה בעמידה העלה את הפועל ליתרון ראשון, 3:4, בדק׳ ה-6. דור בהחטאות מהפינה ובמעבר פספס צ׳אנס לאזן, וסמולר מצא רווח בין רגליו של יוליאן והבקיע מהאמצע, 3:5 אדום בדק׳ ה-9. ההתקפה הצהובה נתקעה, והמורחק הראשון במשחק היה אנדריי סטאריך (דק׳ 10). הפועל ניצלה יתרון מספרי, כשצרפתי נותר פנוי בקו, 3:6 אדום, וזה הספיק לאולג לפסק זמן בדקה ה-11.

מפסק הזמן חזרנו עם זריקה נוספת של אנדריי שנעצרה, ומנגד סמולר העלה את הפועל בשער מהפינה ל3:7. ההתקפה נעצרה, ואז מסירה של יואב מצד לצד מצאה את לנגליב בפינה שהבקיע. התקפה עברה, יואב חטף מסירת רוחב וטס לשער כדי למצמצם ל7:5. עם יד לפסיבי סמולר כבש מ-9 מטרים, ובדק׳ ה-17, אחרי עוד החטאה, צ׳ודנובסקי בשער מהפינה החזיר את המומנטום לאדומים, 5:9.
אריאל וגל נכנסו לראשונה למשחק, אבל עוד התקפה הסתיימה בלא כלום. זריקה מוקפצת של מיימון הביאה את היריבה ליתרון שיא בדק׳ ה-19, 5:10.מכבי החטיאה ב-20 הדקות הראשונות בסיטונות: מריאן, אנדריי ויואב מרחוק, דור וחן במעברים ובפינות, וכך קשה מאוד להדביק את הפער. אחרי עוד החטאה, יותם טל עבר באחד על אחד את דניאל, והמשחק כבר החל לברוח, 11:5. אחרי דקות ארוכות ללא שער, גל איתר את עופר על הקו, שכבש וצימק בדק׳ ה-21 ל11:6.
גם חליפי החליף את יואב, ובדק׳ ה-22 מריאן סוף סוף הכניע את ליוביסיץ, 11:7. גיא כהן בקשת מוצלחת הכניע את יוליאן, ומנגד אייל קרן נשלח לדקתיים, מכבי ניצלה זאת לשער מהפינה של גל.

דווקא ביתרון מספרי צהוב יותם טל התגבר על ההגנה והבקיע שער מיותר, 13:8 בדק׳ ה-25. דקה חלפה ומעבר צהוב הסתיים בשער של עופר. סטראט החל להיכנס לעניינים, ולקבוצה הייתה מתפרצת שהייתה יכולה לצמצם הפער ל-3 שערים, אבל במקום זאת הקבוצה איבדה, ובהתקפה אחת נותרה ב-4 שחקנים (גל וחן), ופנדל שהאדומים קיבלו תורגם ל14:9 להפועל. ב-4 שחקנים לנגליב סחט פנדל, אבל ליוביסיץ מנע שער מידי מריאן. הפועל ניצלה את ההגנה הדלילה ונסקה בדק׳ ה-28 ל15:9 משער של גל הרשקוביץ. דקה להפסקה איציק חליפי חתם את תוצאת המחצית, 16:10 רע מאוד.מחצית שנייה
מתן ארווס החליף את יוליאן, ואריאל חזר לאחר שנפגע במחצית הראשונה בכתפו.

סמולר שהבקיע 7 שערים במחצית הראשונה המשיך ביד החמה. דור בהשתחלות לקו קבע 17:11, ומיימון בשער מחידוש משחק מהיר הציב את הפועל ביתרון 7. יואב בשער מ-9 צימק, אבל הפועל המשיכה לחדש מהר אחרי שער, הפעם יותם טל שקבע 19:12. יואב בחדירה צמצם בדק׳ ה-33 ל19:13. הפועל איבדה, ונדב זכה להזדמנות להבקיע במעבר, וכך עשה, 19:14. דודר הרשית מ-9 מטרים, ויואב בשערו ה-3 מפתיחת המחצית השנייה צמצם בדק׳ ה-35 ל20:15. מתן הצליח ליירט זריקה מ-9 של סמולר, ומריאן בזריקה מוקפצת מ-9 מטרים צמצם ל20:16 בדק׳ ה-36, מה שהביא לפסק זמן אדום.

צרפתי בחדירה החזיר ל-5 שערי יתרון. סטלמן בשער ראשון צימק ל21:17, ולמכבי הייתה הזדמנות לצמק ל-3 שערים, אבל הפאס של מתן (התחיל מצוין את המחצית) למריאן היה חזק מדי. הפועל החלה לשחק נסוג בהתקפה, ועצירה של מתן הובילה למעבר מדורג, אותו אריאל סיים בזריקה חזקה למשקוף ופנימה, רק 21:18 בדק׳ ה-42. טל הרשקוביץ צינן קצת את ההתלהבות בשער מהפינה, ומנגד דור השתחל לקו ובזריקה תחת לחץ כבש שער לא פשוט, במהלך ששלח את טל הרשקוביץ ל-2 דקות בחוץ. עופר סחט במהלך הבא תוקף, ומשם אריאל טס לשער וכבש, וזה רק 22:20 בדק׳ ה-14. בתגובה, סער פרנקל לקח פסק זמן.המשחק נכנס לכמה דקות ללא שערים. למכבי היו מספר הזדמנויות להשוות, אבל לבסוף בדק׳ ה-48 היה זה צרפתי שהעלה את הפועל ל23:20. מכבי חידשה מהר משחק, אל סטלמן שנע למרכז והכניס כדור לעופר שהרשית מהקו. הצהובים יכלו לצמק לאחד הפרש, אבל בדק׳ ה-50 ליוביסיץ סיפק עוד עצירה מהקו, הפעם מזריקה של חן. סמולר זרק פעמיים מעל המסגרת, יואב ״חיקה״ אותו פעם אחת, ובדק׳ ה-52 גידי שירי הבקיע מ-9 מטרים, 24:21. אריאל סחט פנדל שתורגם לשער של מריאן. מירקוס בשער מהקו שמר על הפועל ביתרון בן 3 שערים, ומנגד עוד פנדל מוצלח (דק׳ 55) של מריאן הביא ל25:23.

הפועל נותרה בשחקן אחד פחות, ובהתקפה הבאה הם איבדו כדור, איבוד שהפך למתפרצת בסופה דור כבש, וזה רק 25:24!
עם יד לפסיבי, 4 דקות לסיום, מיימון זרק החוצה.
2:40 לסיום, עם יד לפסיבי, יואב ניתר מ-9 מטרים והבקיע! שער ״סופר-חשוב״, שוויון 25!
משם הפועל יצאה להתקפה האחרונה שלה במשחק, כן זו לא טעות: דקה וחמישים שניות שלמות שהתאפשרו ע״י השופטים. חצי דקה לסיום, דודר הבקיע מ-9 מטרים למורת רוחו של הקהל.
ללא פסק זמן, מכבי יצאה להתקפה האחרונה. לאחר כמה ניסיונות שלא ייצרו מצב זריקה, מריאן איים על השער וברגע האחרון מסר פנימה לקו ללנגליב, שבקור רוח הבקיע, ממש עם הבאזר! קאמבק ענק של הצהובים, ושוויון 26 בסיום.

כבשו לזכות מכבי ראשל״צ: נאמן 6, מריאן 4, גבע ולוזון 3 כ״א, רוזנטל ולנגליב 2 כ״א, אנדריי, חליפי, סטלמן, פרידמן, אברהם ורובין 1 כ״א.
כבשו לזכות הפועל ראשל״צ: סמולר 7, צרפתי 4, טל ודודר 3 כ״א, מיימון ומירקוס 2 כ״א, שירי, כהן, צ׳ודנובסקי, טל הרשקוביץ וגל הרשקוביץ 1 כ״א.

חדשות