חדשות
ראשון 6 באפריל 2014 15:11:23
מערכת האתר


" חולון משחקת כדוריד מהיר, על סקור גבוה ותמיד הם דוחפים למשחק על מגרש פתוח, דבר שצריך להיזהר ולהיות מוכנים אליו. הזרים שלהם בכושר טוב, ירמי סידי משחק עם המון ביטחון והם לאחרונה מקבלים תפוקה ממש מכולם - גם הפיבוטים שלהם נכנסו לעניין. אנחנו צריכים למזער את ההשפעה של טולי ליבגוט בשער כי משחק מצוין שלו ייקח אותנו למקומות צמודים". הדובר, קפטן הקבוצה יואב נאמן, לקראת שריקת הפתיחה לפלייאוף האליפות 2013/14, שייצא לדרך ביום שישי הקרוב (16:00 בית מכבי) כשהקבוצה תארח בשלב רבע הגמר את מ.כ. חולון המפתיעה, לסדרה של הטובה מ-3 משחקים.
אמרנו בנשימה אחת חולון והפתעה, כי הרי הקבוצה שהתנדנדה לעיתים בין הליגה הראשונה לליגה השנייה, לא הייתה קרובה בעשורים האחרונים לצמרת הכדוריד, זאת למרות מחלקת נוער משובחת. מאז הנהגת שיטת הפלייאוף בהשתתפות 8 קבוצות, חולון לא זכתה לטעום את אוויר הפסגות, והתשורה לעונה מצוינת מבחינתה הגיעה בדמות המקום ה-6 ומפגש נגד מכבי שלנו.

האם הפגרה בת 3 השבועות עשויה לפגוע בשטף משחקה של הקבוצה? אריאל רוזנטל מתייחס לכך:" אנחנו בכושר משחק מלא, אבל בכל זאת לא שיחקנו משחק רשמי שבועיים וחצי, ככה שנצטרך להוכיח ביום שישי שכדוריד לא שכחנו לשחק...חולון קבוצה מצוינת השנה שעשתה בעיות לכל קבוצות הצמרת. אני מאמין שאם ניתן את כל כולנו ביום שישי נעשה 0:1, אבל אנחנו בטח לא מזלזלים בחולון". יואב ממשיך את אותו קו:" לא התאמנו מספיק טוב וחוסר השחקנים יצרו מצב שאי אפשר לעבוד טקטית בצורה אופטימלית, מה גם שסיימנו את העונה בקול ענות חלושה עם ההפסד לאסא, והמשחקים הלא משכנעים בסיום העונה, יחד עם זאת אלו היו משחקים שלא קבעו כלום והייתה ירידת מתח טבעית ועכשיו אנו בונים את המתח והיכולת לפלייאוף".

סביב הקבוצה הדגישו שוב את החשיבות שבבית מכבי מלא, שיעניק תחושה של בית לקבוצה כבר החל מרבע הגמר. חולון מלאת ההתלהבות ידועה כקבוצה שמושכת קהל, ועל כן הקריאה לאוהדי הקבוצה למלא את כיסאות בית מכבי רלבנטית מתמיד. בשורות מחלקת הנוער פועלים על מנת שמאות משחקני הקבוצה הצעירים יגיעו לעודד, ובוידיאו משמאל אריאל, שלו קשר חם ואוהב עם הקהל, מוסיף ואומר:" אין לנו אלא את אוהדיה הצעירים של הקבוצה שהם 'כלי' העידוד שלנו".

היריבה מהעיר השכנה כאמור סיימה את הליגה הסדירה במקום ה-6, זאת לפני קבוצות שלהן חזו דירוג גבוה יותר בתחילת העונה. אז חזו...
מאגר הכישרונות הביתי הצמיח לקבוצה את אחד מהכישרונות הגדולים שלהם בשנים האחרונות, הקיצוני/מקשר ימני, ירמי סידי, שמככב בימים אלו במדי נבחרת העתודה. סידי ניצב כמבקיע המוביל בליגה מבין הישראלים (ו-5 בסך הכל), עם ממוצע של 6.1 למשחק! לצד סידי, אפשר גם לציין עוד 3 יוצאי נוער טריים שמקבלים דקות משמעותיות: המרכז עידן ג'ינג'חשולי, המקשר בראל לנציאנו ושחקן הפינה גיא קורדובה (האחרון סיים את העונה בשל פציעה). את "הבית" מחזקים היישר מניגריה צמד המקשרים: בצד ימין פיליפ קאלו בעל הניסיון בליגה הישראלית (5.4 שערים), ובשמאל פטריק אובינה האתלטי, המצוי בעונה מצוינת מבחינתו (4.3 שערים). בניהם, עם הרבה ניסיון מאחוריו, יוצא א.כ. נס ציונה מתן פוטשניק, ועל הקו אלכס זלצנוב הצעיר, שחזר מעונת השאלה במכבי ת"א. בפינה השמאלית לחולון יש את הסקורר המוכשר, ניסים פלח (5 שערים למשחק), וקפטן הקבוצה הוא המקשר הימני הוותיק, יאיר סיגרון. אם בוותיקים עסקינן, אז בין הקורות "זקן" השחקנים, טולי ליבגוט בן ה-41, שעדיין מחלץ מעצמו לפרקים יכולת מופלאה, בעיקר במפגשים מקו 6 המטרים.ירמי סידי. אחד מהכישרונות העולים של הכדוריד הישראלי (עמית שיסל)

חדשות