חדשות
שישי 28 במרץ 2014 20:24:36
מערכת האתר

צילום: אורן פז

צפו בקליפ | לחצו לגלריית התמונות

במכבי ראשון לא נחים: בלב פגרת הליגה,  לפני פתיחת הפלייאוף (ביום שישי 11.4 משחק מס׳ 1 ברבע גמר הפלייאוף נגד מ.כ. חולון), נערך היום בצהריים הפנינג אוהדים בבית מכבי, אירוע בסימן הזכייה בגביע המדינה.
היום נפתח במשחק אימון נגד א.כ. נס ציונה (סיקור המשחק בהמשך), משחק בו הקבוצה גברה על השכנה מהדרום בתוצאה 24:30.
בהפסקת המשחק ילדי בית הספר לכדוריד קיימו משחק ראווה. בנים ובנות בכיתה ו׳, שאף משחקים העונה בליגת כיתות ז׳, סיפקו משחק מהנה ורב שערים לקהל שהגיע. על הפרקט היה אפשר לראות כמה מכישרונותיו העתיד של האגודה. על הקווים אימנו את הקבוצות איציק רודיק וקרן בן הרוש.
בתום המשחק נגד נס ציונה כל הקהל ירד למגרש להצטלם עם הגביע, והאוהדים הצעירים ניגשו לשחקנים, שהצטלמו עימם וחתמו להם על גלויות אישיות ומעוצבות.
שחקני האגודה בגילאים השונים ניסו להכניע את יוליאן סטראט בתחנת הפנדלים, ובניהם היו גם כמה שהצליחו.
היום המוצלח נחתם במשחקון ראווה של מחלקת בנוער, בו הורכבו שתי קבוצות, כאשר בכל אחת מהן שיחקו נערים ונערות, החל מקבוצות הילדים בכיתות ז׳ ועד שחקני הנוער בכיתה י״ב.


תחנת זריקות הפנדלים ליוליאן סטראט

אריאל רוזנטל ניסה להסביר כמה חשוב הקהל שאנו עם הפנים לפלייאוף:״ אין לנו אלא את החבר׳ה הצעירים, המשפחות, החברים וכל מי שמסביב. כילד בבית המכבי הישן, מדהים אותי לראות פה בבית מכבי החדש כזה חיבור עם הילדים, כזאת פתיחות שלנו איתם״.
יוסי גבע התייחס למטרת האירוע היום:״ נתנו אפשרות לילדים ולנערים להתחבר לקבוצת הבוגרים, במעין הצדעה לגביע בו זכינו״.
איציק חליפי:״ מרגיש מדהים להיות פה. כיף לראות הרבה ילדים שמשתתפים במה שקורה פה היום״. יוסי על משמעות האירוע:״ האירוע היום כסימן למה שאנחנו כהנהלה מנסים לעשות, להעניק תחושה של בית בחיבור ובמפגש בין בנים ובנות, שחקנים צעירים ובוגרים״.

סיקור משחק האימון
המשחק החל ביתרון צהוב של שער, שקוזז בתורו ע״י נס ציונה. השכנה מהדרום נטלה לאחר 10 דקות יתרון ראשון, 5:4. בדקה ה-15 פצצה לחיבור של מריאן השיבה לקבוצה את היתרון, 5:6. סטלמן הגיע ראשון למתפרצת, אותה חתם בדקה ה-17 בשער ויתרון 6:8. דקתיים חלפו ונס ציונה השוותה, גרא בצמד שערים החזיר בתום 21 דקות כדוריד את הקבוצה ליתרון, 8:10. פנדל מוצלח של חליפי, 5 דקות להפסקה, הביא את הקבוצה ליתרון 9:12. נדב, בתנועה טובה למקשר ההפוך, התפנה לזריקה חופשית מ-9 מטרים, זריקה שננעצה בחיבור, 10:13. במחצית, הקבוצה ביתרון 11:13.


אריאל חותם לאוהדים צעירים על גלויות

מחצית שנייה
הקבוצה פתחה חזק, ולאחר 3 דקות אחזה ביתרון 13:16. כמה עצירות מ-6 מטרים של מתן ארווס שיחררו את המהיר בשחקנים, עמית סטלמן, למתפרצות יחיד שהגדילו בדקה ה-40 את היתרון ל15:20. רבע שעה לסיום, הנעה מהירה בהתקפה העומדת הגיעה לדור שסיים מ-6 מטר, 17:22. שער המשחק הגיע עשר דקות לסיום: סטלמן קיבל מסירה לפינה, ניתר ובאוויר המשיך במסירה למריאן, שהגיח מאחור, תפס וכבש, 18:23. הקבוצה המשיכה לספק עצירות, ו-5 דקות לסיום, הפער צמח ל20:27. בסיום, ניצחון 24:30

תמונות נוספות מההפנינג 

חדשות