חדשות
הגרלת הסיבוב השלישי של גביע האיגוד האירופי החדש (32 האחרונות) הועידה לקבוצה נסיעה שנייה העונה לרומניה, כשתפגוש את בקאו מחבל הארץ המולדבי. המנצחת תעפיל לשלב הבתים

‏יום רביעי ‏24 ‏אוקטובר ‏2012 18:38:42
מערכת האתר

הם יבקרו השנה פעמיים ברומניה. לא מדובר על משקיעים ישראלים, אלא על אלופת ישראל בכדוריד, מכבי "סרוגו" ראשל"צ, שהוגרלה אמש במשרדי האיגוד האירופאי בוינה לשחק בסיבוב השלישי של גביע האיגוד החדש נגד דדמן בקאו מרומניה, לאחר טורניר מוקדמות ליגת האלופות שהתקיים בספטמבר בקוסטנצה. " קיבלנו קבוצה טובה, לא מאריות הכדוריד באירופה, אבל קבוצה חזקה עם ניסיון אירופאי שהגיעה לחצי גמר גביע האתגר לפני שנתיים". מאמן הקבוצה, אולג בוטנקו, בניתוח ראשוני לתוצאות ההגרלה.

בהגרלה נקבע שהמשחק הראשון יערך ב24.11 או ב25.11 (טרם נקבע תאריך סופי) ברומניה, ושבוע לאחר מכן יתקיים הגומלין בבית מכבי.
המפעל האירופי השני בחשיבותו עבר רענון הקיץ, ולמעשה מפעל גביע אירופה למחזיקות גביע אוחד עם גביע האיגוד, כשהמנצחות בסיבוב השלישי ייכנסו לשלב בתים שייחל בפברואר 2013. 16 קבוצות יאיישו 4 בתים בני 4 קבוצות כ"א, מהם שתי הראשונות מכל בית יעפילו לרבע הגמר, ומשם לפיינל-פור. 

בהתאם מאגר הקבוצות המשתתפות במפעל חזק מאין כמוהו, שבסיבוב השלישי ישחקו קבוצות אירופאיות מובילות, דוגמת: ריין נקר לוון, מגדבורג וגופניגן הגרמניות, נאנט וסיינט-רפאל הצרפתיות, מיודעתנו טטרן פרשוב הסלובקית, ויסלה פלוק הפולנית, סימוס קופר הסלבונית, אראגון הספרדית ועוד שורה של קבוצות תחרותיות ממזרח ומרכז היבשת הישנה. 

" אני מכיר את הקבוצה, ועכשיו נתחיל ללמוד אותה יותר לעומק, כשרק לפני 10 דקות ראיתי וידיאו של הקבוצה". כך היום מסר אולג בוטנקו לאתר הקבוצה. "המועדון שלהם עם הרבה כסף והוא בהחלט ברמה טובה, אך היום נתחיל להיערך למספר משחקי ליגה חשובים עוד לפני המשחק באירופה, ובתקופה הקרובה, חשוב להבין, נהיה בתקופה יותר קשה של הרבה משחקים ועומס". 

בקאו נמצאת בצפון מזרח רומניה, כ300 ק"מ מהבירה בוקרשט, בחבל הארץ המולדבי באיזור טבע יפה שנושק להרי הקרפטים ובו עובר נהר ביסטריצה. העיר מונה 210,000 תושבים. 
לסיבוב השלישי הגיעה יריבת הקבוצה לאחר שגברה בשני המשחקים (בסך של 5 שערי יתרון) על איסטאדס השבדית. בעונה החולפת הקבוצה לא השתתפה באירופה, ולפני שתי עונות הגיעה עד חצי גמר גביע האתגר, אז הודחה לאחר מאבק צמוד בשני משחקים ע"י סימוס קופר הסלובנית שהמשיכה לזכייה בגביע.

בקאו מעולם לא זכתה באליפות, בליגה הנשלטת כיום ע"י קוסטנצה, ובעבר היותר רחוק ע"י סטיאווה ודינמו בוקרשט. העונה היא ממוקמת נכון לעכשיו במקום ה-4, עם 4 נצ` ו2 הפסדים כשבראש הטבלה קוסטנצה עם 100% הצלחה (קבוצתו של רושקה, אגב, במקום השני). גם בקאו משחקת בכחול-צהוב, ואולמה הביתי, ספורטורילור בקאו, מכיל 1800 מקומות. 

לקבוצה ארבעה זרים: ההונגרים, השוער ליזאקי סילברסטר שהגיע הקיץ מוואשפרם ההונגרית, והפיבוט אדריאן שהגיע ב2010 אף הוא מוואשפרם. השוער השני של הקבוצה הוא הגיאורגי, שוטה טבזדה, שזו עונתו הרביעית בקבוצה, ואילו המקשר השמאלי הוא הברזילאי וולינגטון דה סילבה שהבקיע 10 שערים בסיבוב הקודם.

הסקורר המוביל של הקבוצה הוא המקשר הימני, ראדו כריסטיאן גיטה, בן 22 ילד בקאו, שהבקיע 16 שערים בסיבוב הקודם. מרכז הקבוצה הוא לונוט רוטרו שכבש 7 שערים בסיבוב הקודם. 

סקירת יריבה: דדמן בקאו, רומניה