חדשות
חמישי 12 בספטמבר 2013 08:05:22
מערכת האתר


ביום רביעי לפנות בוקר הקבוצה נחתה בבן-גוריון, בתום מסע בן 5 ימים בביילרוס שנגמר, לצערנו, בהפסד כפול למארחת - משקוב ברסט, קבוצה ברמה של ליגת אלופות. ההגרלה הקשה כאמור לא האירה העונה פנים למכבי שלנו, שבנתה לעצמה שם באירופה, ולראייה: הגעה פעמיים ל-16 האחרונות של EHF, והשתתפות בטורניר מוק` ליגת האלופות שתי עונות ברצף. בתום המשחקים בבילרוס הקבוצה שמה פעמיה לעבר וורשה, שם בילתה במשך יום, וחשוב מכך: ביקרה במוזיאון גטו ורשה.


בדרך למטוס מצטלמים ליד יואב...           ביקור הקבוצה בגטו ורשה
    

אין אירופה, אבל הליגה מתחילה - והולך להיות מעניין...
המסע לביילרוס נגמר בהדחה מאירופה, אבל אם רוצים לקחת נקודת אור, אז הימים בהם השחקניפ בילו יחדיו 24/7 תרמו לגיבוש החברתי, והמשחקים ברמת האינטנסיביות הגבוהה נגד ברסט הוסיפו לרמת התחרותיות של הקבוצה.
אמש הקבוצה ערכה אימון בבית מכבי, ולקראת המשחק הערב כל שחקני הקבוצה כשירים, לרבות אמיר לנגליב ששבר את אפו לפני כשלושה שבועות, ויעלה הערב לשחק עם מסכת מגן. צמד המשחקים בבירלוס לבטח תרם עוד לרמת התיאום של חליפי עם הקבוצה, ויהיה מעניין לראות הערב את הרוטציה בכנף הימנית שלו, עם נאמן, פרידמן וסטלמן.

היריבה מהשרון, א.ס רמת השרון, ביצעה הקיץ קפיצת מדרגה ארגונית-מקצועית, כך לפחות זה נראה לפי הצהרת הכוונות שהתקבלה במסיבת העיתונאים שהיא קיימה. מאמנה בשנים האחרונות, ראובן יוספולבסקי, מונה למנכ"ל המועדון, ולעמדת המאמן הגיע גלעד מאור. איתו הגיע עוד אחד שהיה במכבי, מאמן הכושר יורם מנחם. באותה מסע"ת ראשי הקבוצה הצהירו שהמטרות העונה הן להשתלב במקומות 4-1, וזו עשויה להיות הצהרה ריאלית, כשעימה צפויות להיאבק על המקום הרביעי מכבי קרית מוצקין ובני הרצליה. 


שקלים וראדולוביץ: אחד נפצע, השני יצטרך לספק קבלות בהתקפה (באדיבות אתר איגוד הכדוריד)

בשער הקבוצה נהנית זו העונה השנייה משירותיו של אחד משוערי הליגה המובילים, אלכס פאצ`ינוביץ. מנגד, הקבוצה איבדה באופן זמני את פיבוט הנבחרת, דניאל שקלים, שקרע לאחרונה את הרצועה הצולבת בבירכו. בהיעדרו, הפיבוט הגבוה (2.01), חיים גרשונוביץ, יאייש את העמדה. לעמדת המרכז הגיע ממכבי ת"א אוריאן ליפץ, שחקן קטן ממדים, אך זריז מאוד, וכזה שמשחק כל הזמן לעומק. ליפץ הגיע במקום המרכז הזר מירקו ווקצ`ביץ, ששוחרר מהקבוצה. את עמדת הזר השני תפס המקשר השמאלי,  אוברד ראדולוביץ, שהגיע מהליגה הספרדית. עוד מצטרף חדש שיוסיף ממד של מהירות והתקפיות הוא שחקן נבחרת העתודה, הפינה הימנית עמית גל - שגדל ושיחק עד העונה האחרונה בקרית אונו, אותה השאיר בליגה עם משחק הישרדות ענק בעונה שעברה נגד נס ציונה. לקו האחורי הצטרף אף ליעד אשכנזי, ששיחק באס"א ת"א בימיה הגדולים, ויוסיף לקבוצה ניסיון מעמדת המקשר. עוד מקשר שיש לשים לב אליו הוא שחקן הנחברת וסגל הזהב, אלכס סיצ`נקו, שידוע בעיקר בזכות משחק ההגנה המצוין שלו. בעמדת המקשר הימני ממשיך בקבוצה בר מסורי, שגדל אצלנו במכבי ראשל"צ. 

 
חדשות