חדשות
בקאו הרומנית גברה היום 22:33 על הקבוצה, שהתרחקה מאוד משלב הבתים. רוזנטל כבש 7 שערים
    
יום שבת 24 בנובמבר 2012 19:33:18
מערכת האתר

מה המשותף לסקופיה המקדונית, וואלניה הסלובנית, פרשוב הסלובקית ובקאו הרומנית? אלו גברו בשתי העונות האחרונות על הקבוצה במסעה לכניסה לשלב הבתים של ליגת האלופות והליגה האירופאית. כולן ממזרח אירופה, כולן ברמתן שוות פחות או יותר ואף משתתפות בליגת האלופות, והמפגשים עימם הותירו חותם ברור של עליונות הכדוריד המזרח-אירופי על זה הישראלי (נתון שהיה די ברור מלכתחילה).
לאחר שנוצחה בספטמבר השנה ע״י פרשוב ב-16 שערים בחצי גמר מוקדמות ליגת האלופות, הקבוצה עלתה היום על הפרקט שבבקאו שבצפון רומניה, ונתקלה שוב במכשול בלתי עביר, ובסיום הפסידה 22:33.
תנאי הפתיחה גם כך לא היו טובים, כשבשל המצב הביטחוני שני המשחקים הועברו לרומניה, הקבוצה הגיעה לבקאו פחות מ-24 שעות לפני המשחק, ובסגל חסרון בדמות גל אברהם הפצוע, ובאופן עקרוני גם זר שהיה משפר את האיום מרחוק ומצמצם את הפערים הפיסיים. למרות כל זאת, הרי שגם במצב אופטימלי פערי האיכות בין הקבוצות נוטים בבירור לטובת בקאו, שניצחה בשבוע שעבר את מועדון הפער הרומני, קוסטנצה.
ובכל זאת הראש משער שבבית מכבי היינו יכולים לחזות במשחק יותר שקול, שהזיכרון הלא רחוק מזכיר למשל את סגנית אלופת רוסיה בזמנו, אסטרחן, שהפסידה בבית מכבי 21:29  בשמינית גמר גביע האיגוד בעונת 2008/9 ועלתה רק אחרי ניצחון בן 12 שערים ברוסיה.

שוער היריבה, הגיאורגי שוטה טאבזדזה, נעל את השער במחצית הראשונה, שהוא מוציא משערו רק 8 שערים ומתעלה עם 55% הצלחה!
שחקן הפינה הימנית מריוס בונדר כבש 8 שערים, 7 מהם בפנדלים. המקשרים גיאה ורמבה הוסיפו 4 שערים כ״א, כמו הפיבוט לנצ׳ו שכבש את רוב שעריו בשלהי המשחק.
בצד שלנו רוזנטל הבקיע היום 7 שערים, חמישה מהם במחצית השנייה. בעשר הדקות האחרונות אריאל לקח על עצמו את מרבית הזריקות ויצירת המצבים. נאמן ומריאן כבשו כ״א 4 שערים, שניהם התקשו בחלק מהמקרים להגיע למצבי זריקה נוחים, ולפרקים הצליחו תוך כדי תנועה קבוצתית לכבוש ממצבים יותר רצויים. מלבדם שבעה שחקנים (כל שחקני הקבוצה שותפו) הוסיפו כ״א שער.

הקבוצה לא הצליחה לייצר מומנטום התקפי חזק מספיק במהלך ההתמודדות,  ולמרות שבמשחק המעבר כבשה ארבע שערים מול חמישה של היריבה, בקאו הכתיבה ברוב שלבי המשחק את הקצב. ברבע השעה הראשונה היה משחק שקול עם יתרון קל לזכות הרומנים. בונדר בשני פנדלים ודוספינסקו העלו את בקאו ל0:3, ובדק׳ ה-8 שער של מריאן העלה לראשונה את הקבוצה על לוח התוצאות. גיטה ובונדר הגדילו את היתרון ל1:5 בדק׳ ה-9 ובתגובה בוטנקו לקח פסק זמן. לוזון וגבע הקטינו את הפער ל5:3, ובדק׳ ה-15 סטראט מסר פאס ארוך ומדויק לאהרון שהרשית מול השוער, 6:4.

היריבה הגדילה בעקביות את היתרון, עד ל7:11 חמש דקות להפסקה. נאמן בשער אחרון במחצית הראשונה הקטין ל11:8, אך סדרת איבודי כדור ב-3 הדק׳ האחרונות הניבה ליריבה מהלך של 4 שערים ללא מענה עד ההפסקה, שניים מהם במעברים, ובמחצית בקאו ניצבת ביתרון 8:15.

מחצית שנייה
בקאו שמרה על יתרון של 8-7 שערים בדקות הראשונות. בדק׳ ה-43 עלתה ליתרון 15:23, ודקה לאחר מכן שער לחיבור של גיטה הגדיל ל15:24. היריבה המשיכה לבצע הרבה חילופי מקומות ותנועה במשחק ההתקפה, מה שאפשר לה זריקות ממצבים נוחים.

כשהם בפיגור 15:26 בדק׳ ה-48 הקבוצה הצליחה לבצע מספר עצירות הגנתיות ולכבוש שלושה שערים ללא מענה (צמד של רוזנטל, אחד של מריאן) ולהקטין בדק׳ ה-52 את הפער ל19:25. בקאו הגיבה מייד בשלושה שערים ללא מענה שנכבשו תוך שתי דקות. אריאל רוזנטל כבש את הארבעה השערים האחרונים של הקבוצה בחמש הדקות האחרונות, וצימק מעט וזמנית ל29:21. בקאו קפצה ליתרון 21:32 בדק׳ ה-58, ובסיום ניצחה 22:33.

כבשו לזכות מכבי ״סרוגו״ ראשל״צ: רוזנטל 7, מריאן ונאמן 4 כ״א, לנגליב, לוזון, בירנבאום, גבע, פרידמן, סטלמן ואהרון 1 כ״א.
כבשו לזכות בקאו: בונדר 8, גיטה, רמבה ולנצ׳ו 4 כ״א, דה סילבה וויצ׳ה 3, נובנץ ורוטרו 2 כ״א, גיאורג׳סקו, דוספינסקו ובויור 1 כ״א.
 

ליגה אירופית, סיבוב 1: משחק ה-1 נגד בקאו