חדשות
שבת 23 בנובמבר 2013 11:25:31
מאת: שירי היימס

 
לאחר ההפסד הכואב שבוע שעבר ברחובות הצליחה ביום חמישי הקבוצה לזכות בניצחון מדהים בחוץ מול הכחולים מהרצליה (24:22). המקומיים פתחו טוב ושלטו במשחק. לאחר מספר דקות הם היו ביתרון 8:3. גלעד מאור, מאמנה של הקבוצה הצעירה, הזעיק פסק זמן ונלחם כדי להשיב את השחקנים למסלול מבחינה מנטלית. במחצית הראשונה המשחק התנהל בשליטה מוחלטת של המקומיים. ניתן היה לראות הבזקים קלים של הצהובים (שהיו עדיין בשלבי התנעה...), שהצליחו למזער ל8:6 אך איבודי כדור מיותרים וחורים בהגנה חתמו את המחצית בתוצאה 15:10 למקומיים.

בתחילת המחצית השנייה הצליחה הרצליה לשמור על הפער ואף להגדיל אותו, וכך ניצבו כבר בדקה השישית של המחצית ביתרון 17:10. גם כאשר הקבוצה הגיעה למצבים קלים במתפרצות, זה נגמר בהחטאות. היציע הכחול מיהר להספיד אותנו וקולות הצהלה נשמעו בקולי קולות גם על המגרש.

גלעד ניהל בטירוף האופייני לו את המשחק, ומכבי המשיכה לנהל התקפות מסודרות עם ירידה לפיבוט שני. השינוי היה בהגנה שעברה לשמירת לחץ וע"י טקטיקה של חטיפות כדור ומתפרצות השאירו הצעירים של גלעד את המקומיים חסרי אוויר והצליחו להשוות את התוצאה ל 17:17! בשלב זה כל שחקני הקבוצה כבר הספיקו לשחק והרבה שחקנים היו שותפים להתקפה ולהגנה. השחקנים הניעו כדור, חיפשו פרצות בהגנה והגיעו למצבים - מה שנשאר זה להשלים את המשימה ולהכניס את הכדור לשער.

מהדקה ה-48 ועד סוף המשחק ספגו הצעירים של מכבי רק 5 שערים תודות להגנה הנחושה והלחימה הבלתי מתפשרת של השחקנים, לחימה שהצליחה להלחיץ את השחקנים בכחול לבן.

שוב רגעים דרמטיים` מספר שניות של חוסר תשומת לב והמקומיים שוב מצליחים לצמק את הפער לשער אחד בלבד, אבל בנקודה זו שום דבר כבר לא עצר את המומנטום: השחקנים הצעירים והמאמן לא היו מוכנים להתפשר על פחות מניצחון, הקהל המדהים תמך מהיציע וכך בזכות שיתוף פעולה של כל הגורמים גברו הצהובים על המקומיים,  וניצחו את המשחק בתוצאה 22:24.

זה אמנם מפתיע שקבוצה כל כך צעירה וחסרת ניסיון מצליחה בליגה למרות היתרון של היריבים בגיל, בפיזיות ובניסיון אבל בעצם זה לא ממש מפיל מהכסא; מה שקורה בקבוצה הזאת לא קורה בכל מקום. מתקיימת עבודה מקצועית עם השחקנים, הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית, יחס אישי וטיפוח הייחודיות של כל שחקן.

מאמנה של מכבי אמר גלעד מאור אמר בסיום:" הניצחון היום הוא ניצחון ענק ולא רק בגלל שחזרנו מפיגור 17:10 אלא כי למדנו והפנמנו את הטעויות ברחובות, כי כולם היו טובים ונלחמו. זה היה פשוט ניצחון שמראה שיש לכם דרך ואתם לומדים מהר משחק קבוצתי ועידוד, פשוט גאווה".

ביום שלישי הקבוצה תארח בשעה 18:30 את מ.כ חולון באולם `רביבים`.  
חדשות