חדשות
שישי 22 בנובמבר 2013 09:44:13
מערכת האתר


" בתחילת השבוע אנשים היו מבואסים, לא רק בגלל הדרבי אלא בגלל המצב שהקבוצה נקלעה אליו. כרגע אנחנו צריכים להילחם על כל משחק כדי לסיים את הסיבוב הראשון במקום הרביעי, לפחות". כך חן בירנבאום אמש בשיחה עם מערכת האתר, ואכן: לא קל מבחינה מנטלית לשוב למסלול המשחקים בליגה אחרי הפסד בדרבי, אבל זה מה יש ועם זה, פני הקבוצה למחזור ה-9 היום (16:00 בית מכבי), בו תארח את קבוצת התחתית מעיר הנמל, הפועל אשדוד. שבוע האימונים נסוב סביב עבודה קשה, ופחות דיבורים; ביום ראשון יוסי גבע ליכד את השחקנים והצוות המקצועי לשיחה קצרה לפני האימון ומשם הקבוצה יצאה לאימוני השבוע, שכללו, כמו בכל שבוע, גם יחידות אימון עם מאמן הכושר, תומר רום.
באגף השמחות האישיות השבוע השחקנים חגגו שני ימי הולדת: הראשון לדניאל פרידמן שחגג 23, והשני לצעיר שחקני הקבוצה, טל גרא, שחגג 19 שנה. טל, אגב, קיבל לאחרונה מצה"ל אישור ספורטאי מצטיין, שיאפשר לו להמשיך ולהתאמן בצורה סדירה לאורך השירות. 

מקום 5 מארח את מקום 7
מי היה מאמין בתחילת העונה שמכבי שלנו תדורג בתום 8 מחזורים במקום ה-5? הפועל אשדוד שתלחם, ככל הנראה, עד סוף העונה כנגד הירידה, מפתיעה עד כה לטובה, כשהיא מדורגת במקום ה-7: תוצאה של 3 ניצחונות מול 5 הפסדים.
בשלב הזה המטרה הראשונית של הקבוצה היא להיכנס חזרה ל-4 הראשונות עד תום הסיבוב, דבר שלו יש השלכה גם משחקי הגביע: 4 הראשונות זוכות להיכנס לסבב המשחקים החל מרבע הגמר. מחר בבית נגד אשדוד, בשבוע הבא ברחובות ונעילת הסביבו בבית נגד אס"א - אלו משחקים שחובה לנצח.


בוזליאק בעת חתימתו באשדוד

הפועל אשדוד שבה העונה לליגת העל, לאחר העפלתה ההיסטורית בקיץ 2011. את העונה פתחה בתבוסה ביתית 30:18 לבני הרצליה. משם הפסידה ליריבה לתחתית, מ.כ. חולון בתוצאה 31:29. נגד מכבי ת"א לא היה לה סיכוי, כשהפסידו בבית 32:23 ובמחזור הרביעי הובסו בנס ציונה בתוצאה 32:21. במחזור ה-5 הגיע הניצחון הראשון, 20:29 על יריבה לתחתית, הפועל קרית אונו. להפועל ראשון האשדודים הפסידו 33:25, אבל בשני המחזורים האחרונים הקבוצה מנצחת: לפני שבועיים רשמה ניצחון נאה בבית, 21:26 על אס"א ת"א, ובמחזור האחרון גברה על נועלת הטבלה, עירוני רחובות, 24:25 בתום משחק שקול ומותח.
על שער הקבוצה מגן מושיקו אלימלך, שהגיע הקיץ כמושאל מהפועל ראשל"צ. מחליף אותך פיני בוטרשוילי הותיק. עוד פליט הפועל ראשל"צ הוא הפיבוט עידן יעיש, ציר מרכזי בקבוצה, שמבקיע 4.8 שערים למשחק. מפרגן לו בכדורים פנימה הוא אחד מהשחקנים האהובים שלנו, ג`ו מתתיה, שגדל ושיחק בקבוצה עד קיץ 2010. את עמדות המקשרים מאיישים זרים: בצד שמאל דושאן בוזליאק שהגיע ממוצקין, ועם 5.8 שערים למשחק הוא ה"טופ-סקורר" של אשדוד. בצד ימין רומן אייזטולוב עם 4.3 שערים למשחק. הפתעה נימה באשדוד הוא שחקן הפינה הימנית, מיכאל גרברניק, שפעיל מאוד במשחק הקבוצה, ולראייה - 3 שערים בממוצע למשחק.
חדשות