חדשות
זו כבר עונתה ה-10 ברצף של הקבוצה באירופה. בעונת העשור מכבי ראשון משתתפת זו הפעם השנייה בטורניר מוקדמות ליגת האלופות, אחרי שבקיץ הקודם המועדון עשה היסטוריה, כשאירח את הטורניר היוקרתי.
אז לקוסטנצה הצהובים הגיעו, בטורניר אותו הייתה הקבוצה הביתית מועמדת לצלוח אל שלב הבתים, וכך קרה. ארבע קבוצות שיחקו בשיטת חצאי גמר, בו הקבוצה התמודדה נגד אלופת סלובקיה, טטרן פרשוב.

לטורניר מכבי לא הגיעה במצב אידיאלי: מריאן סחב פציעה בברך ובקושי הצליח להשפיע על המשחק, ולרושקה שעזב לא הגיע מחליף.
המשחק נגד פרשוב החל בבריחה של היריבה ל2:6 לאחר רבע שעה, אבל הצהובים צימקו בדק׳ ה-24 ל8:7. המחצית נגמרה ב11:8 לסלובקים, שהחזיקו יתרון בן 3 שערים, עד שברחו בדק׳ ה-41 ל20:12 ובסיום הפסד מוחץ, 20:36. רוזנטל הורחק באדום בפתח המחצית השנייה, מריאן כאמור היה פצוע, וללא השניים לקבוצה היו מעט מדי כלים בהתקפה.

המשחק על המקום השלישי היה נגד אלופת איטליה, לואקר בולזנו. המנצחת בהתמודדות עוברת לסיבוב השלישי של הליגה האירופית, והיה זה תמריץ די והותר גדול כדי לנצח את המשחק. בולזנו שהובסה בחצי ע״י קוסטנצה (זכתה בטורניר) הקשתה מאוד על שחקניו של אולג בוטנקו; בדקות האחרונות של החצי היא ברחה ל-5 הפרש, אבל קאמבק נפלא בראשות סטלמן, נאמן, רוזנטל וסטראט הביא לשוויון 22 בדק׳ ה-42, יתרון 24:29 שמונה דק׳ לסיום וניצחון 27:31 שהבטיח את המשך דרכה של הקבוצה באירופה.

היו אלו ימי מלחמה בארץ. מבצע ׳חומת מגן׳ נכנס לתוקף ובשל המצב הביטחוני הוחלט באיגוד האירופי, שיריבת הקבוצה בסיבוב השלישי, דדמן בקאו הרומנית, תארח את צמד המשחקים בביתה. המנצחת בסיכום המשחקים זוכה בשיק שמן - כניסה לשלב הבתים של הליגה האירופית.
יחסי הכוחות נטו מלכתחילה לטובת הרומנים, שלא נאלצו בנוסף להזיע בגומלין בבית מכבי.
המשחק הראשון החל באופן שקול. הצהובים היו בפיגור 3 שערים לקראת תום המחצית, אך משם הרומנים ברחו עד ל15:8 בהפסקה. במחצית השנייה הפער המשיך לצמוח: 26:15 בדק׳ ה-48 ו33:22 בסיום, שהותיר את משחק הגומלין למחרת רק לפרוטוקולים האירופיים.

לארץ החבר׳ה חזרו בראש מורם, עם תיקו 22 במשחק השני, בו סטלמן הבקיע 6 שערים ורוזנטל הוסיף חמישה. כך תמה לה העונה העשירית של מכבי ראשון באירופה, ללא זר שני ובמרחק שהוא עדיין לא מושג מהרמות הגבוהות באירופה.
 

אירופה: עונת 2012/13