חדשות
רביעי 18 בספטמבר 2013 08:03:11
מערכת האתר


פתיחת הליגה הועידה לקבוצה צמד משחקים נגד שתי קבוצות בקו עליה, שתי קבוצות שרוצות העונה צמרת ורואות עצמן מסיימות את העונה הסדירה בארבע הראשונות. הראשונה, א.ס רמה"ש, הגיעה לבית מכבי במחזור הפתיחה, ובתום משחק צמוד מכבי שלנו ניצחה 26:27, והשנייה?

השנייה היא מכבי קרית מוצקין, שתארח מחר, יום שישי (16:30 אולם `גושן` בקרית מוצקין - סיקור חי מהמשחק באתר) ב"ביתה - מבצרה" את הקבוצה, במשחק חוץ קשה לכל קבוצה באשר היא. בחודש שעבר מוצקין אירחה את הקבוצה במסגרת רבע גמר איגוד השופטים, ובתום 60 דקות ירדה מנצחת בתוצאה 23:28. שאלנו השבוע את חן בירנבאום על המשחק ההוא:" היינו מאוד מפוזרים. אני לא מתרץ עייפות שהייתה מהאימונים הקשים של תחילת העונה, אלא מדבר דווקא על המשמעת הטקטית שלנו כקבוצה על המגרש, הן בהגנה והן בהתקפה. לא ביצענו תרגילים כמו שצריך, לא סיימנו באחוזים טובים בזריקות לשער ולא ירדנו מהר להגנה שזה לא מתאים למכבי ראשון".

 
מוצקין בשישי האחרון ברחובות. באדיבות: דוד פליגל, אתר איגוד הכדוריד

מאז המשחק ההוא הקבוצה המשיכה לצמד המשחקים באירופה, חזרה לפתיחת הליגה בשבוע שעבר, ומנגד: היריבה מהקריות חזרה בשישי שעבר מרחובות עם ניצחון 25:33, במשחק בו ברחה למקומית במחצית השנייה. שימו לב אגב לחלוקת הכובשים במשחק זה: צמד הזרים כבשו 13 שערים (מילוסביץ הפיבוט 7, ראדויוביץ המקשר 6), ולדי קופמן הוסיף 5, והפינה ברק עמר סיים את המשחק עם 8 שערים.
שאלנו את חן לגבי ההתמודדות ביום שישי:"  יהיה משחק קשה, מוצקין קבוצה ביתית אבל אני יודע שאם כל אחד מהשחקנים יעשה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר על המגרש אנחנו ננצח".
סגל הקבוצה לא שלם, ולקראת סוף השנה צפוי עופר לוזון לשוב למגרשים. בינתיים העומס בעמדת הפיבוט מתחלק בין בירנבאום הוותיק, לבין עומר גרא הצעיר. חן התייחס לכך:"גם אני מחכה לחזרה של עופר, הוא שחקן חשוב לקבוצה ובכלל קשה לי לראות אותו בצד באימונים ומת כבר שיהיה חלק מאיתנו.
לגרא יש פוטנציאל להיות פיבוט אדיר! הוא בנוי נכון, מבין את המשחק, חוסם טוב, זורק טוב מאוד לשער ושחקן שקשה לעבור בהגנה. הוא צריך עוד שפשוף באימונים ובמשחקים ואני משתדל לעזור לו בזה. אין לו אגו וכרגע אנחנו חולקים דקות משחק לפי כמות האוויר שיש לכל אחד מאיתנו האמת... אני מאמין שאם ימשיך כך, צפוי לו עתיד גדול במכבי ובנבחרת".
חדשות