חדשות
לאחר שתי עונות מוצלחות, ששיאן: העפלה לשלב שמינית גמר גביע האיגוד ומפגש עם אסטרחן, סגנית אלפות רוסיה, הקבוצה נבלמה ע"י מוקש הולנדי בדמות וולנדאם, שליטת הכדוריד ההולנדי.

ההישגים בזירה האירופית קירבו את הקבוצה מקום אחד מזכאות השתתפות בשלבי המוקדמות של ליגת האלופות, וכך חניכיו של גלעד מאור נכנסו לעונתם התשיעית ברצף בגביע האיגוד האירופאי.

שני סמלים  - ג`ו מתתיה ומודי סורדו עזבו את הקבוצה, ואיתם רועי ביטון, ברק פריד ושחר הבר שפרש והתמנה לעוזרו של גלעד מאור. במקומם נחת בבית מכבי חבר רומני חדש לסטראט ורושקה - פיליפ מאריאן, שוטר אימתני וגדול ממדים, ששיתף פעולה עם רושקה במדי דינמו בוקרשט. אליו חבר המרכז עמיר אהרון, שהגיע מרמה"ש למלא את החלל שמתתיה הותיר ואלדר שיקלושי, בן האגודה, שהצטרף במקום סורדו למצבת השוערים (גיל יעקב הצטרף לאחר הדחתה של הקבוצה מאירופה).

בהגרלה נקבע שמכבי ראשל"צ תיסע להולנד למשחק הראשון במסגרת הסיבוב השני של המפעל. מעקב אחר הקבוצה לימד את הצוות המקצועי שמדובר בקבוצה מאומנת, המגיעה בכושר משחק טוב (ולאחר הרבה יותר משחקים פעילים ממכבי ראשל"צ באותה נק` זמן) ומפסידה בביתה לעיתים נדירות.


הקבוצה במהלך שהייתה בהולנד

הקבוצה יצאה להולנד, מלווה ב50 אוהדים, למסע בן שבוע ימים. מול 800 צופים באולם העיירה הקטנה של וולנדאם, פתיחת המשחק הייתה מעודדת שהקבוצה הגנה היטב על שערה ועלתה ליתרון 2:6 ו6:9 בהמשך המחצית הראשונה. איתרע מזלה, הקבוצה איבדה כבר במחצית הראשונה שניים משחקניה - גל אברהם ונדב רובין, שהורחקו בכרטיסים אדומים. למחצית הקבוצה ירדה ביתרון 13:14, אך הסגל הקצר נתן אותותיו ברבע השעה האחרונה של המשחק, אז וולנדאם פתחה מבערים ועלתה ליתרון 24:30, יתרון שכורסם במעט עם שני שערים בדק` הסיום והפסד 26:30. 

צפו בסיקור המשחק
צפו בנתוני המשחק 
סיקור המשחק באתר YNET

עיקרון שמירת הביתיות באירופה נשמר ושבוע לאחר מכן וולנדאם הגיעה לבית מכבי למשחק הגומלין. המשימה: ניצחון ב5 שערי הפרש כדי להעפיל לסיבוב השלישי. כבר אחרי המשחק הראשון היה ברור שלא מדובר במשימה קלה כלל; היריבה הציגה מגוון כלים התקפיים, ואילו האלופה הישראלית הגיעה להתמודדות במצב לא אופטימלי, עם העדרויות של יוהן רושקה ודניאל פרידמן הפצועים.

הקהל הצהוב עודד ללא הירף את הקבוצה, שהתחילה את המשחק בצורה שוויונית להולנדים, אך בהמשך ברחה ל6:9 וירדה להפסקה ביתרון 13:16 - מרחק שני שערים מהשגת היעד, נראה בהחלט אפשרי.

גל אברהם היה מעל כולם עם 11 שערים, ואליו הצטרפו פיליפ מאריאן (6), יואב נאמן ואריאל רוזנטל (5 כ"א). סגל השחקנים הקצר השפיע על חלוקת הכובשים, ולמעשה ארבעת השחקנים כבשו קרוב ל90% מסך שערי הקבוצה במשחק.

המחצית השנייה נפתחה טוב מבחינת הצהובים, שהצליחו כבר בדק` ה-35 להגיע לראשונה לקו היעד - יתרון 16:21. הקהל המשיך לדחוף, ורבע שעה לסיום האלופה הובילה 19:24 בדרך להעפלה. וולנדאם לא נשברה וכבשה שלושה שערים ללא מענה, הצהובים לא ויתרו ועלו ליתרון 24:28 - 7 דק` לסיום, אך זה היה שבריר התקווה האחרון, שהתנפץ ב"זכות" איבודי כדור בהתקפה וניצול מצבים מצוין של וולנדאם, שכירסמה את הפער עד ל28:29, 4 דק` לסיום, ולמעשה הורידו את המסך האירופי לעונה זו על מכבי ראשל"צ. בסיום הקבוצה שמרה אמנם על מבצרה וניצחה 30:32 - ניצחון שכולו הפסד. 


תצוגה התקפית גדולה של גולי לא עזרה (צילום: דניאל קימחי)

צפו בסיקור המשחק
צפו בנתוני המשחקצפו בתקציר המשחק באתר ערוץ הספורט

 
  

אירופה: עונת 2010/11