חדשות
שלישי 24 בספטמבר 2013 07:01:34
מערכת האתר


שני מחזורים מפתיחת העונה, והקבוצה כבר איבדה נקודות. ליקויים במשחק לא חסרים, אבל בהסתכלות על עונה שלמה עולה ההנחה: עונה סדירה ללא הפסדים לא תמיד מבטיחה אליפות...
בחזרה לזמן הווה, ביום שישי (16:30 בית מכבי) הקבוצה תארח את הרביעית אשתקד, בני הרצליה. בכושר הנוכחי של הקבוצה ולאור איכות היריבה - משחק צמוד עד הרגע האחרון לא יפתיע אף אחד.
קפטן הקבוצה, יואב נאמן, דרוך למשחק בשישי:" הדריכות קיימת וכל יום שמתקרבים למשחק היא עולה. הרצליה קבוצה טובה שצברה ביטחון במשחקיה הקודמים. אנחנו אמורים לעשות את העבודה שלנו ולבוא סופר אגרסיביים למשחק, בשני צידי המגרש".
מה קרה במוצקין?
" מבחינה מנטלית לא הגענו מספיק מפוקסים. מוצקין נתנו את הטון מהתחלה ולא הכתבנו קצב משחק ואגרסיביות. מקצועית היו המון נקודות שלא עבדו: הגנה רכה מדי שלא נשארה נאמנה לעקרונות המובילים שלה. משחק מעבר לא מסודר שלא הניב שערים קלה והתקפה מאוד מבולבלת, סטטית וגם החטאות ממצבים טובים".

במהלך שבוע שעבר אמיר לנגליב נפגע בברכו, ובימים הקרובים תוצאות הצילום ייגלו את טיב הפציעה. במוצקין הוא לא שותף, וכך גם ביום שישי הקרוב. יואב מתייחס להיעדרותו של אמיר:" היעדרו של לנגליב משפיע, אבל לשם כך בונים סגל עמוק. מלבד אריאל ישנם עוד שחקנים שתורגלו בעמדת המרכז, ואנחנו נצטרך לעזור לאריאל לשמור על הכוחות שלו במהלך המשחק".

אריאל רוזנטל מביא לכם את נקודת המבט שלו:״ הרצליה קבוצה טובה, אבל אנחנו מכבי ראשון ובבית אנחנו פייבוריטים. שום דבר לא מובטח לנו, עובדה שבעונה שעברה סיימנו את הליגה בלי הפסד ובסוף לא לקחנו אליפות. לאט לאט נגיע למקום שאנחנו רוצים ונראה הרבה יותר טוב״.
אריאל, מה לא עבד ביום בהפסד ביום שישי?
לא נראנו טוב הגנתית והתקפית, ויש לכך כמה סיבות, אבל בשביל זה יש לנו את המאמן הכי טוב בארץ שיודע איפה לשים את האצבע ולתקן. אנחנו שחקנים מספיק מנוסים כדי להבין את זה ולצאת קדימה. יום שישי זאת הזדמנות מצוינת ללכת קדימה״.


מריאן מכניע את יעקב, חצי גמר פלייאוף בעונה שעברה (אריק פרייס)

הכירו את היריבה
פרט להפועל ראשל"צ, את בני הרצליה הקבוצה פגשה הכי הרבה פעמים במהלך העונה שעברה, ובכל המפגשים הקבוצה יצאה עם ידה על העליונה: פעמיים בעונה הסדירה, שני משחקים בחצי גמר הפלייאוף, ובחצי גמר גביע המדינה: בסיבוב הראשון הקבוצה ניצחה בבית מכבי 16:22. בגומלין בסיבוב השני הקבוצה חזרה הביתה עם ניצחון 24:27, זאת כמה ימים לאחר הניצחון 26:31 בחצי גמר הגביע. הרצליה שסיימה את העונה הסדירה במקום הרביעי הפסידה לקבוצה 0:2 בסדרת חצי גמר הפלייאוף: 23:32 בבית מכבי, ו29:32 במשחק השני באולם `ראשונים` שבהרצליה.

מצד אחד אפשר לחשוב שבני הרצליה נחלשה הקיץ, עם עזיבתם של שני המקשרים הזרים - יליניץ וטיצה, והפיבוט דדי פרץ, אבל מנגד את השורות בקו האחורי מילאו מילוש איבושביץ, מקשר שמאלי סרבי, והניגרי-ישראלי, גלורי אופור, לו ניסיון ארוך בליגה שלנו.
את מקומו של דדי פרץ בפיבוט ימלאו בוריס וקסמן, פיבוט גבוה (2.00) שמהווה בלוק הגנתי מאיים, ואלעד קפון, פיבוט מוכשר שמשחק גם במרכז ובמקשר.
שחקנה המוביל והחשוב ביותר של הקבוצה ניצב בין הקורות: שוער הנבחרת גיל יעקב חזר אשתקד לקבוצתו בה גדל, לאחר התפרקותה של אס"א מנכסיה. יעקב הוא שוער ברמה של זר, בעמדה בה לא אחת קבוצות מאיישות ברכש תוצרת חוץ.
את משחק הקבוצה מנווט בעמדת המרכז הזר השני של הקבוצה, מריו סאריץ שלא שיחק במחזור הקודם. סאריץ פותח את עונתו השישית בישראל, כשאת דרכו החל ב-2007 בנס ציונה, ממנה המשיך אחרי שנתיים לאס"א, ואשתקד הצטרף להרצליה לאחר שנת "גלות". סאריץ המוכשר יקבל עזרה מהמקומי דניאל לינדגרן, לא איום גדול מבחינה התקפית, אבל מרכז משחק אמיתי.
בפינות הרצליה נהנית בימין מערן אברמוביץ הוותיק, בעברו באס"א ובליגה הספרדית השנייה - שחקן טכני שלא מהסס לזרוק בכל הזדמנות נתונה. את אברמוביץ מחליף המקומי עמית וייסלר. בפינה השמאלית הרצליה מציגה שחקן בקו עלייה - תומר טואג, שחקן מהיר ואתלטי, שנע מהר במשחק המעבר. את העמדה חולק טואג עם ערן רויטר, שגדל ושיחק אצלנו עד גיל הנוער.  

היריבה מהשרון לא מעדה בשני המחזורים הראשונים. במחזור הפתיחה יצאה לאשדוד, והביסה את הפועל המקומית 18:30 במשחק בו הזר החדש, איבושביץ, כבש 7 שערים, ואברמוביץ הוסיף 5. בשישי האחרון הקבוצה אירחה את עירוני רחובות, ומעל כולם ניצב אלעד קפון, שסיים את המשחק עם 9 שערים ב-75% מהשדה.  

 
חדשות