חדשות
שישי 29 בנובמבר 2013 20:24:36
מערכת האתר


הניצחון היום ברחובות הרגיש טיפה כמו קייטנה של כדוריד. 34:38, 72 שערים בין הקבוצות, במשחק בו רחובות ניסתה לייצר בלאגן שיחזיק אותה בתמונה. במחצית מכבי ירדה ביתרון 14:18, שמצד אחד מריאן כובש 5 שערים, ומנגד הפתיע לטובה בוגר מחלקת הנוער שלנו, המרכז מתן גולץ, שהבקיע 5 שערים, והראה שיש חומר לעתיד...
את החצי השני הצהובים פתחו מצוין וכך העפילו ל14:21 אחרי 3 דקות. בדקה ה-40 היתרון היה מובהק, 19:27, ובמקום ״להרוג״ את המשחק, ההגנה הייתה חדירה, מה שאפשר שערים קלים מדי מהקו של הפיבוט דדי פרץ, ושחקן נבחרת העתודה, אלעד ויינפלד. בעזרתם של השניים רחובות חזרה בדק׳ ה-47 לתמונה, כשצימקה ל29:26, ובעזרת הקהל הביצי והרועש הייתה סף של תחושה שהמשחק נפתח מחדש. מריאן וליזום לא הסכימו לכך, והביאו ליתרון 32:37, 3 דקות לסיום. ההתקפה הצהובה ביצעה באחוזים גבוהים מאוד, אבל ההגנה ספגה יותר מדי בקלות, ו-34 שערים מרחובות מהווים בעיה. הרחובותיים יצטרכו לעבוד קשה מאוד העונה כדי לשרוד בליגה.
השמיכה הצהובה הייתה קצרה היום: אמיר לנגליב מתאושש ממחלה. עוד לא שיחקו: עומר גרא שהיה חולה בימים האחרונים, ואריאל רוזנטל שסובל מכאבים בכתפו. מצד שני היה משמח לראות את עופר לוזון חוזר להיות מעורב וחד בהתקפה (5 שערים), וגם את מתן ארווס, שקיבל היום את המחצית השנייה, והחזיר עם כמה עצירות מרשימות מ-6 מטרים.


אריאל לא שיחק היום בשל כאבים בכתף

סיקור המשחק
השער הראשון נכבש לאחר שתי דקות: תפירה ימינה עד דניאל שהבקיע מהפינה. רחובות לא עשתה כלום ב-3 אחזקות הכדור הראשונות שלה. בדק׳ ה-4 מריאן הוכשל והרשית בעצמו בפנדל. גם ההתקפה הבאה של רחובות הסתיימה בלא כלום; גל השתלט על כדור תועה והריץ קדימה את דניאל שהבקיע את שערו השני, 0:3 צהוב. מתן גולץ העלה את רחובות על לוח התוצאות לראשונה, בזכות זריקה מ-9 מטרים שחמקה בין רגליו של סטראט. נאמן נכנס לעניינים עם מכה אדירה לרשת הגבוהה מ-8 מטרים, 1:4 קל בפתיחה. בדק׳ ה-8 אלדר רוט סיים טוב מהפינה השמאלית. דקה חלפה ומריאן החטיא את המסגרת, המקומיים אצו למעבר שנגמר בשער של ערן שור, רחובות בפיגור 4:3 חוזרת לתמונה.
מכבי חזרה להתקפה מסודרת שנגמרה בשער מהפינה של גבע, ולכך הגיבה רחובות בחידוש מהיר ושער ראשון של אמי צ׳וקמיקה. יואב סידר בדק׳ ה-11 4:6, כשעבר בהטעיה מהירה את השומר. חידלון במרכז ההגנה הביא לשער ללא הפרעה של ערן שור. מריאן בחדירה החזיר ליתרון בן שני שערים, 5:7. בתום 14 דקות ערן שור סחט פנדל כשהתגבר על מריאן, אבל סטראט בעצירה משמעותית לזריקה של אמי הותיר את היתרון על כנו; ההתקפה הבאה הייתה מבולגנת - מכבי איבדה ומייד חן השתלט על הכדור התועה, והעביר לגל שנתן קשת מעל ראשו של שאולי סער. סטראט הוסיף עצירת 9 נוספת אל מול זריקה של מתן גולץ, מכבי יצאה למעבר אותו חתם חן בשער מדליק - כזרק מאחורי הגב למשקוף ופנימה. פרץ צימק בדק׳ ה-17 ל9:6. יואב בעוד שער מתסכל מבחינת רחובות, מ-9 מטר לקצר, הוביל את רחובות בפיגור 6:10 לפסק זמן.

 
מריאן ציין שיא כיבושים עונתי עד כה

מפסק הזמן מכבי חזרה עם חליפי, שכבש בזריקתו הראשונה. אמי בתנועה לארוך, צימק ל11:7. 10 דקות להפסקה גולץ חדר בין ה-2 ל-1 וכבש. רובין שנכנס לתת אוויר בפיבוט סחט פנדל, אותו הוציא לפועל בהצלחה מריאן. אלדר רוט ניצל עצירה יפה של מחליפו של סער, בן עודי, וצימק במעבר ל12:9. איבוד צהוב, והפעם הפינה הימנית, גלן ולאד, סגר עניין במעבר, וזה רק 12:10. מריאן בטיל מ-9 מטרים הרגיע, אבל בדק׳ ה-24 מכבי איבדה באותה התקפה רחובותית את סטלמן ועופר ל-2  דקות, ורחובות ניצלה זאת לשער קל מהפינה של ולאד, 13:11. עם 4 שחקנים מריאן שוב דייק, הפעם עם הקורה ופנימה, 11:14.
בדק׳ ה-27 עבודת רגליים מהירה של חליפי, שחלף על פני השומר שלו והבקיע את השני שלו. גולץ בעוד שער הקטין ל15:12, וגל, שעבר לשחק בפינה נהנה מאסיסט של מריאן כדי לשתול כדור לפינה הקרובה. רחובות איבדה כדור, וסטלמן נהנה משער קול מול השוער חסר האונים, 12:17 צהוב דקתיים להפסקה. גולץ המשיך לפרוח והבקיע את השער ה-4 שלו, בעבודת רגליים טובה. סטלמן החל לחמם את הידית, ודקה להפסקה סיים תפירה בשער קל מהפינה, 13:18. בהתקפה האחרונה של המחצית נדב הורחק ל-2 דקות, וממש עם הבאזר, מי אם לא גולץ שיחרר תחתית פנימה, 14:18 למכבי בתום 30 דקות.

מחצית שנייה
מריאן העלה אחרי חצי דקה ל14:19. מתן ארווס החליף את סטראט והחזיר בעצירה במעבר מול אמי צ׳וקמיקה. מכבי תפרה בהתקפה שמאלה, אל גל שהבקיע מהפינה. ארווס הנלהב סחט עצירה שנייה של שער בטוח, הפעם מול דדי פרץ בפיבוט - מכבי יצאה מהר, יואב העביר ימינה לדניאל שלא התבלבל מהפינה, ובדק׳ ה-33 הצהובים הגיעו ליתרון 14:21. פרץ צימק בשער מהקו, דור במסירה קשה איבד ומתן גולץ השתחל לקו וצמצם ל21:16. הפתיחה הטובה נגדעה בשל עוד איבוד, ורחובות הריצה מעבר אל פרץ שנתן צ׳יפס מעל ראשו של מתן, רק 21:17. מריאן התפנה לזריקה מ-9 אותה השחיל פנימה ללא קושי, ומהעבר השני שחר לוין בשער ראשון צימק ל18:22. אגב שער ראשון - בדק׳ ה-37 מריאן איתר לוזון על הקו, והאחרון התכבד בכיבוש. ארווס עצר את אמי מה-9, ובתעתיק של ההתקפה הקודמת מריאן שוב הכניס כדור ללוזון, שמצא את המרווח בין רגלי השוער, 18:24. עד הדקה ה-40 לוזון ראה כי טוב וכבש את שערו השלישי, אחריו מריאן במעבר, פרץ צמצם זמנית וחן חתם מעבר שהציב את מכבי ביתרון 19:27.


עופר היה פעיל היום בהתקפה

פרץ המשיך להיות דומיננטי עם עוד התמקמות טובה ושער, נאמן החזיר בשער נוסף שלו מ-9 מטרים. ויינפלד בפנדל וערן שור צימקו עד הדק׳ ה-43 ל28:22. מכבי לא ייצרה שער ורחובות עם שער מהפינה של שחר לוין צמצמה ל28:23. חן פגש מהפינה את הקורה, גל הורחק ל-2 דקות, ועוד שער מהפינה של לוין הביא את רחובות לפיגור 28:24, רבע שעה לסיום.
בשחקן פחות נאמן סחט פנדל וגם 2 דקות מהשומר שלו. את הפנדל תירגם לשער דור גבע. לאחר שני בלוקים, רחובות שמרה על הכדור והמשיכה לאלעד ויינפלד שהבקיע מהפינה. בהתקפה העומדת מכבי איבדה במסירת רוחב צפויה, ויינפלד טס קדימה והוכשל ברחבה ע״י מריאן שיצא ל-2 דקות. את הפנדל ויינפלד הבקיע וזה רק מינוס 3, 29:26, 13 דקות לסיום.
חליפי במסירה מתוחכמת מצא את לוזון שכבש את שערו הרביעי, ומנגד ויינפלד המשיך ללהוט עם עוד שער, 30:27. גבע הוכשל לאחר חדירה, הפעם היה זה חליפי שדייק בפנדל. מכבי ביצעה עצירה הגנתית, שהניבה לה שער מרחוק של מריאן, 27:32 בדק׳ ה-50.

בהתקפה אחת מריאן ורובין הורחקו ל-2 דק׳. רחובות קיבלה פנדל, אותו כבש ויינפלד. ב-4 שחקני שדה מכבי לא מצאה את. רשת, ומנגד המקומיים דאגו לקזז את הפער ל32:29 בזכות שער מהפינה של ולאד. חליפי סחט עצירה מבן עודי, ומהצד השני ארווס בעצירה מ-6 מטרים מול ערן שור מנע צמצום הפער ל-2 שערים. גל בשער מהפינה הביא ליתרון 29:33, ורחובות בחידוש משחק נהנתה משער של פרץ. מריאן הגיב בשער מהיר שלו בחידוש משחק, ו-6 דקות לסיום המשחק ההגנה הצהובה השתלטה על כדור תועה, וחן הריץ קדימה את מריאן ששתל פצצה למשקוף ופנימה, מכבי ביתרון 30:35. פרץ המשיך להיות מטרד גדול להגנה הצהובה שלא הסתדרה איתו, ושני שערים נוספים שלו מול איבודים צהובים הביאו ל35:32, 4 דקות לסוף. לוזון התגבר על גלן ולאד בשער שקבע 32:36. רחובות העייפה מהמשחק המהיר שכפתה איבדה כדור, אותו ניצל מריאן לשער קח במעבר, 32:37, 3 דק׳ לסיום. דקה וחצי לסיום שחר לוין הבקיע מהפינה, ודקה לסוף פנדל שלוזון סחט תורגם לשער של חליפי.
את תוצאת הסיום קבע שחר לוין, מכבי ראשון 38 - עירוני רחובות 34.

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: מריאן 12, לוזון 5, חליפי ונאמן 4 כ"א, פרידמן 3, גבע, בירנבאום וסטלמן 2 כ"א.
כבשו לזכות עירוני רחובות: פרץ 7, גולץ ולוין 6 כ"א, ויינפלד 5, ולאד ושור 3 כ"א, צ`וקהמיקה ורוט 2 כ"א. 
חדשות