חדשות
אחרי העונה הקודמת, שחקני הקבוצה יצרו רף חדש בדמות העפלה לשמינית גמר מפעל אירופאי. הגרעין המוביל של הקבוצה המשיך לעונה נוספת יחדיו, ובמסיבת העיתונאים שהתקיימה לרגל פתיחת העונה, קברניטי המועדון הצהירו שהיעד הוא העפלה לשלב רבע גמר גביע האיגוד.

דרכה של הקבוצה החלה בסיבוב השני של גביע האיגוד האירופאי` כשההגרלה הועידה לה מפגש נגד קבוצת אש (ESCH) מלוקסמבורג.
שבועיים מפתיחת הליגה ובצל פציעתו שלא מכבר של גל אברהם (שנעדר למשך 3 חודשים), הקבוצה אירחה למשחק הראשון בסיבוב את היריבה מלוקסמבורג. רושקה, נאמן ורוזנטל חיפו על העדרותו של אברהם, כשהראשון מסיים משחק שיא עם 12 שערים ומוביל את קבוצתו לניצחון 20:32, שהבטיח באופן תיאורטי את העפלתה של הקבוצה לשלב הבא.


רושקה במשחק שיא - 12 שערים
צפו בנתוני המשחק
צפו בתקציר המשחק
סיקור המשחק

שבוע לאחר מכן, הקבוצה נחתה אל הנופים הפסטורליים של לוקסמבורג, בהגיעה אל העיירה הפסטורלית אש סור-אלצה, מקום מושבה של קבוצת הכדוריד המקומית אש (ESCH). עם הפרש מבטיח בן 12 שערים מהמשחק הראשון, כל שחקני הסגל שותפו בהתמודדות שקולה שנגרה בשוויון 29 והעפלה צפויה לשלב הבא.

הקבוצה מעפילה כצפוי לשלב הבא, עם רצון לקבל הגרלה נוחה שתסייע לשחזור הישג שמינית הגמר מהעונה הקודמת. רצונות לחוד ומציאות לחוד, ההגרלה הועידה לקבוצה התמודדות על גבול הבלתי אפשרי, נגד מועדון הפאר הגרמני - פלנסבורג. היריבה הציעה לאלופה הישראלית להתארח לצמד המשחקים בגרמניה, אך עיקרון שמירת הביתיות הכריע והאלופה לא ויתרה על זכות זו.
היריבה מעוטרת בשלושה גביעים אירופאיים, גביעים מקומיים ואליפות היסטורית שהושגה ב2004. הגרמנים הגיעו לארץ למשחק הראשון מבין השניים.
העליונות של היריבה הורגשה מן ההתחלה, מול חומה גרמנית השחקנים איבדו כדורים שתורגמו לשערים קלים ומהירים וכבר במחצית הפער בין הקבוצות עמד על 8 שערי הפרש לטובת פלנסבורג.
פער הרמות ניכר עוד יותר במחצית השנייה, שבה הגמרנים כבשו 26 שערים! התבוסה בסיום הייתה מוחצת וכואבת - 22:43 - ההפסד היה צפוי, אך פער השערים פחות.


צפו בתקציר המשחק
צפו בסיכום ביקורה של פלנסבורג
טור דעה: רשמים ממשחקה של מכבי ראשל"צ
צפו בנתוני המשחק

בפער בלתי ניתן למחיקה, הקבוצה יצאה למשחק הגומלין בגרמניה וספגה תרבות ספורט במיטבה: האולם היה מלא ב6000 צופים נלהבים, הארגון דמה הרבה יותר למשחקי הn.b.a מאשר לכדוריד הישראלי והתוצאה הייתה בהתאם - 26:43 והדחה במעמד צד אחד, בסיכום צמד המשחקים.

קראו את סיקור המשחק
צפו במסעה של הקבוצה לגרמניה
צפו בנתוני המשחק 
  

אירופה: עונת 2009/10