חדשות
שני 30 בספטמבר 2013 07:01:11
מערכת האתר


"הטורניר תרם להכנת הקבוצה לעונה. אני מעודד ממה שראיתי בטורניר, כי לשחק בגמר נגד קב` שתתמודד איתנו על האליפות, ללא אחד השחקנים החשובים שלנו ולהפסיד באחד הפרש, זה נותן סיבות לאופטימיות. אנחנו מתכוונים להתמודד השנה על האליפות".
הדובר, שיקו חן, מאמנה של קבוצת הנוער, שתרצה לבצע העונה עוד קפיצת מדרגה ולהתמודד על האליפות ועל הגביע, אחרי שאשתקד לא הצליחה להידבק לאלופה חולון ולסגניתה רחובות.
בעוד כחודש הקבוצה תחל את דרכה בליגה, כשתארח בבית מכבי את אס"א ת"א (שני, 28.10, 17:30 בית מכבי) ובמחזור השני תתארח באולם אשלים לדרבי הראשון לעונה (שבת, 3.11, 16:00). בגביע המדינה, אגב, הקבוצה הוגרלה אמש לשמינית הגמר נגד א.ס רמה"ש, שהעפילה לליגת נוער עלית, אחרי עונה ללא הפסדים אשתקד בליגת נוער מחוזי.


הקבוצה ביום שבת בחולון

ביום שלישי שעבר נפתח באולם `קציר` שבחולון הטורניר השנתי לזיכרו של אלעס יניב, תושב חולון ושחקן כדוריד בעיר, שנפל במלחמת יום הכיפורים בקרב על החרמון. טורניר הבנים כלל 11 קבוצות נוער, שהתחלקו ל4 בתים. מכבי חיים שלנו הוגרלה עם הפועל ק.אונו ועירוני רחובות. המשחק הראשון היה נגד הפועל ק.אונו מליגת נוער מחוזי (הליגה השנייה בנוער, אם תרצו) בתצוגה חד-צדדית של הצהובים, שניצחו בקלות 8:32.
המשחק השני, על המקום הראשון בבית, היה נגד עירוני רחובות החזקה, שסיימה כאמור אשתקד כסגניתה של האלופה מחולון. מכבי שלנו ניצחה את המשחק בתוצאה 19:25, במשחק שהחל צמוד-צמוד, ובמחצית השנייה הצהובים לחצו על דוושת הגז וברחו לפער של 5-4 שערים, פער שנשמר עד הסיום. במשחק הזה בלטו השוער ליאור קפלן, המקשר דור קלדרון, הפיבוט טל גרא והמרכז, ניר גבע.

לאחר שצלחו את שלב הבתים ביום שלישי שעבר, ביום שבת בצהריים הגיעו הנוער לאולם `קציר` שבחולון לשלב חצי הגמר, נגד עוד קבוצת צמרת, בני הרצליה. המחצית הראשונה הייתה שקולה, אך כזו בה היריבה הובילה בפער שנע בין שער לשניים. בדקה האחרונה של המחצית הראשונה מכבי הצליחה להשוות, ולהפסקה ירדה בשוויון 13. המחצית השנייה המשיכה באותו אופן שקול, ו-3 דקות לסיום מכבי חיים ברחו משוויון 19 ל19:22, מומנטום שהבטיח להם ניצחון 20:24 והעפלה לגמר נגד הקבוצה המארחת של הטוניר, מ.כ חולון. במשחק הזה בלטו דור קלדרון וטל גרא.

אחרי מנוחה פעוטה בת 40 דקות, החבר`ה עלו למשחק הגמר. הפתיחה לא הייתה טובה, כאשר חולון עלתה ליתרון 5:1. מכבי החלה לצמק, עד ל5:3 בדק` ה-10, אבל אז כל תכנית המשחק השתנתה, כאשר השופטים שלפו גרטיס אדום ישיר לטל גרא, אולי שחקנה החשוב ביותר של הקבוצה. במקומו נכנס למשחק הפיבוט עמרי כהן, שנלחם במשך 50 דקות ועל כך הוא ראוי לציון. חרף הרחקתו של גרא, החבר`ה לא התאיישו, ואת הפער הורידו כבר ל8:7, אבל משם חולון ברחה עד סיום המחצית ליתרון 12:9.
את המחצית השנייה מכבי חיים פתחה בהגנה קידמית שהניבה להם עצירות בהגנה, שתורגמו לשערים מהירים במעבר. חולון הובילה לאורך המחצית בפער שנע בין 3-2 שערים, אבל דקה לסיום הגמר הקבוצה כבשה וצימקה ל21:20. חולון, למרבה הצער, כבשה שער בפנדל, שער לו מכבי חיים הגיבה בכיבוש משלה בחידוש משחק מהיר - זאת 10 שניות לסיום. את עשר השניות האחרונות המקומיים העבירו במסירות, ובסיום מכבי "חיים" ראשל"צ מפסידה בגמר טורניר יניב למארחת, מ.כ. חולון, 22:21.
חדשות