חדשות
חמישי 19 בדצמבר 2013 11:16:56
מערכת האתר


מחר הקבוצה תעמוד בפני מבחן ״להיות או לחדול״ הראשון שלה העונה. בני הרצליה תארח את הקבוצה לרבע גמר הגביע, 60 דקות או יותר, מהן תמשיך המנצחת לחצי הגמר, ככל הנראה נגד הפועל ראשל״צ.
המשחק המעניין יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט, אבל הקבוצה תצטרך את האוהדים שלה באולם ׳ראשונים׳, בו הקבוצה המקומית נהנית במשחקי הצמרת מעידוד של מאות הרצליינים.


ביום שלישי פרסמנו סקירה של היריבה ושל היריבות בין הקבוצות, בשנה האחרונה.
אחד שכבר ראה הכול בכדוריד הישראלי הוא חן בירנבאום, שרואה את היריבה כקבוצה עיקשת שלא מוותרת אף פעם:״ הרצליה קבוצה חזקה. לפני שבועיים הם  אומנם הפסידו לקריית אונו, אך שבוע שעבר תיקנו את הרושם ויצאו תיקו עם הפועל. חצי הגמר נגדם בשנה שעברה היה קשה והוכרע רק לקראת הסוף. גם השנה ניצחנו אותם 19:20 בבית, ויאמר לזכותם שהם קבוצה עיקשת וכזו שלא נשברת עד הסוף. אלעד קפון הוא הברומטר של הקבוצה, יש לו עונה נהדרת עד כה ואם נצליח לעצור אותו ואת הזר שלהם שגם נמצא בכושר טוב, נעשה לעצמנו עבודה קלה בהרבה״.

הקבוצה מרגישה טוב במאצ׳-אפ נגדם? הגודל שלהם מול המהירות שלנו?
״כמעט מול כל קבוצה בחלק העליון של הטבלה יש לנו חיסרון בגודל. אנחנו מחפים על זה במהירות, זה סגנון המשחק שלנו, זו השיטה ואיתה אנחנו נלחמים. אנחנו עוזרים המון אחד לשני בהגנה כדי לחפות על יתרון הגודל של היריב ובונים על משחק הריצה שלנו, שיבוא כמובן לאחר עצירות בהגנה כדי להגיע לגולים קלים שמתסכלים את היריבה. כמובן שנצטרך לבוא חדים ומפוקסים כי צפוי לנו משחק קשה מאוד״.

היא צריכה להיות קיר!
בסיבוב הראשון ההגנה הצהובה הייתה לפרקים יותר חדירה ממה שהורגלנו ממנה בשנים האחרונות. חן יודע שמשהו צריך להשתנות:״ אנחנו לא יכולים לספוג 26 שערים בממוצע ולנצח כל משחק. ההגנה חייבת להשתפר, אנחנו עובדים על זה מאוד קשה באימונים ואני מאמין שגם ייראו תוצאות על המגרש. לגבי יום שישי, כמו כל משחק, ההגנה תביא לנו מתפרצות ושערים קלים במעבר, היא צריכה להיות קיר!״.אתה רואה הפתעות במשחקים האחרים?
לא ממש. אני מאמין שאנחנו, הפועל ראשון, מכבי תל אביב ומוצקין יגיעו לחצי הגמר. כמובן שחולון יכולה להפתיע, אבל אני אומר שמוצקין תהיה בחצי הגמר״.

אחרי חצי שנה כבר עם שני המצטרפים החדשים, איציק חליפי ומתן ארווס, אתה יכול להצביע על מה שהכי מאפיין כל אחד מהם?
״ איציק ומתן השתלבו מעולה מבחינה חברתית; איציק חד וחריף בעוד שמתן פשוט בן אדם כיפי ומצחיק. מתן עוד לא קיבל הרבה הזדמנויות לשחק אבל הוא מתאמן חזק ויהיה שם כשנצטרך. איציק משתפר ממשחק למשחק. אצלו הרבה תלוי בביטחון אישי על המגרש, וברגע שניתן לו את זה הוא יחזיר לנו פירות״.חדשות