חדשות
רביעי 2 באוקטובר 2013 20:24:29
מערכת האתר


ביום שישי הקבוצה תיכנס למסלול של 2 משחקים ב-5 ימים: בשישי תתארח אצל מ.כ חולון, וביום שלישי הבא תארח בבית מכבי את מכבי ת"א.
על המפגש המסקרן נגד מכבי ת"א עוד נתייחס בהמשך, אבל הפנים כרגע למשחק הקרוב בחולון, שהוא חשוב לא פחות, כמאמר הקלישאה:" כל ניצחון שווה 2 נקודות".
פתיחת העונה לא קלה עד כה, שבין שני ניצחונות בית על רמה"ש ובני הרצליה שהושגו בקושי רב, הקבוצה הפסידה בקרית מוצקין. ביום שישי הניצחון הוא הכרחי, אבל תחילת העונה מבשרת אווירה של צמצום פערים. אולג בוטנקו מתייחס לסוגיה:" צמצום הפערים בין הקבוצות בליגה זו מגמה שנמשכת כבר כמה שנים. זה טוב שהליגה יותר צמודה, המשחקים יותר קשים. אתה כשחקן צריך להתכונן ביסודיות לכל משחק, זה שומר אותך בדריכות". 

דריכות בשורות הקבוצה אכן יש, אבל גם פציעות לא חסר: במהלך המשחק ביום שישי דניאל פרידמן נפצע, והוא צפוי לחזור רק למחזור ה-7 בשל מתיחה בשריר הירך האחורי. מרכז הקבוצה אמיר לנגליב סובל מפציעה בברכו ומצוי בטיפולים פיזיותרפיים מדי יום. חברו מילדות, עופר לוזון, מחלים בקצב מצוין מקרע שלו ברצועה הצולבת בגמר הגביע אשתקד, ובקרוב יחזור גם להתאמן עם חבריו. לקראת המשחק יחזור לקבוצה עמית סטלמן, שכבש השבוע שער ניצחון במסגרת משחק אימון של הנבחרת נגד קפריסין. ללא הפצועים כל שאר השחקנים יצטרכו לחלץ מעצמם קצת אקסטרות למען המטרות במשחקים הקרובים: אולג בוטח בשחקניו:" " יש לנו בסגל שחקנים שימלאו את מקומם של הפצועים ואני מאמין שהם ייתנו לא פחות מאלו שכרגע לא כשירים". שאלנו אותו על המשחק ביום שישי:" המשחק הזה בכלל לא קל, לא יהיו לנו משחקים קלים בתקופה הקרובה כי יש לנו פציעות, אני מעריך שבתקופה הקרובה כל המשחקים שלנו יהיו קשים".


מ.כ. חולון חוגגת אשתקד את חזרתה לליגת העל                                                    

יריבת הקבוצה בשישי פתחה את העונה בהפסד להפועל ראשל"צ, אבל בשבועיים האחרונים ניצחה את הפועל אשדוד ועירוני רחובות.
חולון היא קבוצת ליגת העל לאורך השנים, אבל בשנים האחרונות היא הסתבכה במאבקי תחתית, כשירדה לליגה השנייה לפני שתי עונות, ובעונה שעברה, כאמור, עשתה את דרכה חזרה לליגת העל - בצורה מובהקת, יש לציין. השכנה של ראשל"צ מציגה מחלקת נוער מצוינת, כשבעונה שעברה קבוצת נוער עלית שלה זכתה באליפות.
התוצר הבולט שלה מקבוצת הנוער הוא ירמי סידי, שמאלי שמשחק בפינה, וגם במקשר, ובליגת הנוער עשה כמעט ככל שעולה על רוחו (16 שערים העונה). שני הזרים מניגריה כבר מרגישים בחולון בבית: פיליפ קאלו בן ה-26, מקשר שמאלי, בעונתו ה-4 (16 שערים), ופטריק אובינה בן ה-23, מקשר ימני, סגר הקיץ 3 שנים. (רק 6 שערים עד כה). באמצע וגם בפינה השמאלית משחק ניסים פלח המקומי, שהבקיע ב-3 המשחקים הראשונים 17 שערים. מרכז את המשחק מתן פוטשניק, שגדל בא.כ נס ציונה. מהנוער קפצו לבוגרים עוד שניים: המרכז הצעיר עידן ג`ינג`יחשוילי והמקשר גיא קורדובה. הפיבוט הצעיר אלכס זלנצוב שב מהשאלה במכבי ת"א, ובשער ממשיך השוער הוותיק טולי ליבגוט, ולצידו איתמר כהן, שהחליף הקיץ את לוניה דורושנקו האגדי, שפרש הקיץ בגיל 49!


פטריק קאלו (דוד פליגל. באדיבות איגוד הכדוריד) 
חדשות