חדשות
רביעי 13 בנובמבר 2013 14:13:22
מערכת האתר

הוא גדל על הדרבי של רמת גן, בו לא הפסיד ולו משחק אחד למכבי ארזים. במשך 11 עונות היה שותף לדרבי של תל אביב, אבל עם כל הכבוד למפגשים הללו, אין בכוחם להכין את איציק חליפי למראות, לאנרגיות ולעוצמות של הדרבי הראשוני.
ביום שישי הקבוצה תתארח במסגרת המחזור ה-8 באולמה הקטנטן של היריבה האדומה, אשלים - שביום טוב יכול לדחוס 500 אוהדים, אולי. לאורך השנים אוהדי מכבי ממוקמים בפינת האולם, לא יותר מ70-60 ברי מזל, שמהווים גב רחב, צבעוני וקולני לשחקנים. 

לאחר ההפסדים במוצקין ולמכבי ת"א, והתיקו בנס ציונה, הפסד בדרבי ירחיק את הקבוצה מרחק של 5 נקודות מהפועל שבמקום השני, פער לא קטן שיהיה קשה למחוק במאבקי המיקום לקראת הפלייאוף. מהמשחק יעדר אמיר לנגליב בשל מחלה, ובהיעדרו של מרכז הקבוצה, את נטל הריכוז יחלקו עם אריאל גל אברהם, וגם במידה מסוימת איציק חליפי, שניחן ביכולות מסירה מצוינת.
לאחר שהתאושש בעונה שעברה ממצב רפואי לא פשוט, היה ברור לכל כי ייקח לאיציק זמן לחזור לעוצמות ההתקפיות שכה מאפיינות אותו; בתחילת העונה הזריקה עדיין לא הייתה מספיק חדה, קבלת ההחלטות היו טעונות שיפור וכמובן התיאום עם שאר השחקנים היה רק בחיתוליו. איציק, שנטמע מבחינה חברתית בקבוצה בצורה מעוררת כבוד, החל במחזורים האחרונים לסמן לכולם שהנה הוא חוזר! במשחק האחרון נגד קרית אונו איציק היה משכנע מבחינה התקפית, כבש 5 שערים (מתוכן בליץ של 4 שערים במחצית הראשונה) ובאופן כללי נראה כשיר יותר, חד יותר, מהיר יותר.

נושם, אוכל וישן דרבי
רצינו לשמוע איך עובר עליו השבוע הזה שלפני הדרבי הראשון שלו:" יש התרגשות והרבה מחשבה מהמשחק, שנובעת מהיוקרה שלו בעיר. זה מסוג המשחקים שמלווים אותך לכל מקום בשבוע שלפני; אתה נושם, אוכל, ישן ומטפל בגוף שלך כל השבוע מתוך מחשבה על המשחק הזה".
ניכר שאתה חוזר לכושר התקפי. מסכים?
" מסכים, אבל עם הסתייגות - אני מצפה מעצמי ליותר, עבורי ועבור החברים שלי לקבוצה. ביום שישי אני מצפה מעצמי לעזור בכל דרך אפשרית ונדרשת כדי להביא את הניצחון".
כמו תמיד, אתם השחקנים לבטח תצפו לתמיכה במגרש מהקהל, גם אם יגיע במספרים קטנים
" הקהל תמיד היה הרוח במפרשים של מכבי ראשון. אנחנו זקוקים לו, ואני מקווה שהוא יגיע לדרבי הזה רעב ולהוט בשביל לדחוף את הקבוצה לניצחון"


חדשות
1