חדשות
שלישי 17 בדצמבר 2013 13:03:50
מערכת האתר


בני הרצליה אירחה אמש את עירוני רחובות במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה. הרצליה בביתה הייתה עדיפה וניצחה כצפוי 20:27. ביום שישי (16:00 אולם 'הראשונים' הרצליה) בני הרצליה תארח את הקבוצה למשחק על "הכל או כלום", רבע גמר גביע המדינה. כנראה שבערוץ הספורט שיעבירו את המשחק בשידור ישיר סבורים שהמשחק יהיה המעניין והמותח ביותר מבין משחקי רבע הגמר, שיפגישו גם את רמה"ש שתארח את הפועל ראשל"צ, מכבי ת"א תתארח באוניברסיטה אצל אס"א ת"א ומוצקין תארח את מ.כ. חולון.

זמן הפגרה מטיב עם אלו שנעדרו מהמגרשים, עופר לוזון שהספיק כבר להבקיע במחזור ה-10 נגד רחובות 5 שערים, ואמיר לנגליב ששב בעקביות לכושר משחק. בקבוצה וודאי רוצים לעשות הכל כדי לשמור בבית מכבי את הגביע, שהונף במאי אשתקד בתום משחק עילאי בו גברו על היריבה העירונית (באותו משחק לוזון גם הקריב את הברך שלו למען הקבוצה). במידה ותנצח, אגב, הקבוצה תשחק בחצי הגמר נגד המנצחת בהתמודדות של רמה"ש נגד הפועל ראשל"צ.

הדרך להנפת גביע בעונה שעברה עברה בניצחון 26:31 על אותה הרצליה בשלב חצי הגמר. במשחק שנערך בהיכל הספורט 'מטרו-ווסט' שברעננה, מכבי הובילה במחצית 11:16. במחצית השנייה הרצליה חזרה לעניינים כשצימקה בדק' ה-54 את הפיגור לשער אחד, אבל בדקות ההכרעה אריאל לקח את המשחק עליו והביא את הקבוצה לחוף מבטחים.
במשחק הליגה העונה הקבוצה ניצחה בבית מכבי בשיניים 19:20, זאת אחרי פתיחה חזקה ויתרון בן 5 שערים, שקוצץ ל-1 בחצי. בדק' ה-40 הרצליה היממה את הקהל בבית מכבי שעלתה ליתרון 14:17, מזה הצהובים הצליחו לחזור ליתרון 17:18 ו18:20, עשר דקות לסיום המשחק. עשר הדקות האחרונות היו דלוחות במיוחד בשערים ומרובות בטעויות; מכבי לא הצליחה להבקיע! ולמזלה יכולת טובה של סטראט ושל ההגנה השאירו את הרצליה עד הסיום עם עוד שער שדה אחד, ועצירה של סטראט בהתקפה האחרונה, שמנעה חלוקת נקודות.


אריאל בחצי גמר הגביע אשתקד נגד בני הרצליה. באדיבות דוד פליגל, איגוד הכדוריד

הכירו את היריבה
עם הרקורד הזה אולג בוטנקו יודע שיהיה קשה, במיוחד בחוץ, נגד אותה הרצליה שסיימה במחזור האחרון בביתה בשוויון 24 עם הפועל ראשל"צ, במשחק בו לא נפלה מהאדומים. למי שפחות מכיר את יריבתה של הקבוצה ביום שישי, אלו שמות:
בשער גיל יעקב, שוער הנבחרת, שביום נתון נועל את השער וזורק את המפתחות...במשחק הליגה יעקב הצטיין כשעצר 19 זריקות מ-39 ניסיונות, ובסיכום הסיבוב הוא מראה מאזן של 147 עצירות מתוך 371 שערים שספג, שהם 40% בקירוב.
בפינה השמאלית תומר טואג הצעיר מקבל יותר ויותר קרדיט, ומחזיר, כפי שעשה במשחק הליגה האחרון נגד הפועל ראשל"צ. טואג בעל יכולות אתלטיות טובות מאוד, שבאות לידי ביטוי ביציאה מהירה למתפרצות. הוא הבקיע 31 שערים בסיבוב, מתוכן 11 בשני המשחקים האחרונים.
בפינה השנייה שחקן ותיק יותר, ערן אברמוביץ, שמאחוריו עונות באס"א ת"א בימיה הגדולים, מכבי ת"א וגם סלטה ויגו מספרד. אברמוביץ אוהב לחתוך לקו ולייצר מגע. את הסיבוב הוא סיים עם 28 שערים. את המקשר השמאלי מאייש הזר של הקבוצה, מילוש איבושביץ. באופן טבעי הוא השחקן בעל מספר הזריקות הגבוה ביותר למשחק: הגיע במחזור השני וסיים את הסיבוב במאזן של 59 שערים מסך של 110 זריקות. בעמדת המקשר הימני עמית וייסלר פחות משמעותי (18 שערים בסיבוב), והוא מקבל עזרה מהמתאזרח גלורי אופור (14 שערים – החמיץ מספר משחקים במהלך הסיבוב). את עמדת הפיבוט חולקים שניים: בוריס וקסמן בעל האוריינטציה ההתקפית יותר, ונמרוד כהן שחי מקרבות בהגנה. לקבוצה יש מרכז טבעי, דניאל לינדגרן, שממעט לזרוק לשער (), ובניגוד גמור אליו, אלעד קפון, משחק העונה הרבה דקות בעמדת המרכז, ואת הסיבוב סיים כמלך השערים של הרצליה, עם 59 גולים מ-99 זריקות.חדשות