חדשות
רביעי 16 באוקטובר 2013 20:24:34
מערכת האתר


ביום שבת האחרון נפתחה עונת 2013/14 בקרב קבוצות מחלקת הנוער במשחקי הסיבוב הראשון של גביע המדינה, והשנה יש תחושה שמתבשל משהו טוב באוויר...
בצוות המאמנים שבמחלקה נמצא ותיקים דוגמת: "מר כדוריד" איגור ביאליק, גלעד מאור שמאמן את צעירי כיתות ו` וכוחות חדשים דוגמת: שיקו חן, שגדל כשחקן נוער באגודה, ובגיל 35 מחזיק כבר בהרבה שנות ניסיון באימון ילדים ונוער.

הערב מכבי 2 – ילדים ז`, תארח את עירוני פ"ת ונוער מחוזי תתארח בערד אצל הפועל המקומית. ביום רביעי הבא נערות י` יארחו את מ.כ חולון. נאחל להם בהצלחה העונה

שתי תוצאות מעודדות יצאו השבוע מכיוונם של נערים ט`, ונערים י`: הראשונה הביסה בביתם שבאולם `רביבים` את הפועל ערד בתוצאה 28:48, והשנייה חזרה מרמת השרון עם ניצחון 28:33.

קבוצת הדגל של המחלקה, נוער עלית, ניצחה ביום שני השבוע באולם `אורנים` שברמת השרון את א.ס המקומית בתוצאה הגבוהה 37:41. היריבה העפילה אשתקד לליגה עלית, והיא היוותה יריב עיקש למכבי "חיים", הקרויה על שמו של חיים מובשוביץ ז"ל, שחקן הקבוצה בשנות ה-80`.

המשחק התחיל מצוין מבחינה הקבוצה, אבל ככל שנקפו הדקות רמה"ש החלה לצמצם. ההגנות במשחק היו חדירות, ושתי הקבוצות הבקיעו כמעט בכל התקפה. לקראת הסיום הקבוצה החלה לייצב את משחק ההגנה, שהניב לה פתיחת פער של 5 שערים, מה שהבטיח את הניצחון וההעפלה לשלב הבא.

את הליגה תפתח הקבוצה ב28 לחודש, כשתארח את אס"א ת"א. פיבוט הקבוצה, טל גרא, יסיים העונה את גיל הנוער. טל כבר חלק מסגל הבוגרים, כמו שרון שלם הפינה והמקשר, דור קלדרון. רצינו לשמוע מטל על הציפיות שלו מהעונה שהחלה:" זו השנה האחרונה שלי בנוער, ואני אתן הכל מעצמי עד טיפת הדם האחרונה כדי להביא את הקבוצה למצב שאנחנו מלוכדים, קבוצתיים ותומכים אחד בשני כדי שננצח וניקח תארים השנה".

איך ההרגשה להיות חלק מסגל הבוגרים?
" האימונים עם הבוגרים משפעים עלי לטובה. אני לומד מהם איך זה להיות ביחד, לא משנה באיזה מצב, תמיד לעזור אחד לשני. אני בעיקר לוקח משם את הווינריות של מכבי ראשון".טל גרא                                

מערכת האתר התמקדה הפעם במשחקי קבוצות ילדים ז`, וילדים ח`.
ילדים ז`:
ביום שבת האחרון משכנה העירוני החדש של מחלקת הנוער – אולם `רביבים` שבמזרח העיר, אירח "הצגה כפולה" של כדוריד ילדים ז`: בבוקר שחקניו של דוד עזריאל גברו על מודיעין, ובצהריים מכבי 3 פגשה את מכבי 4 ל"דרבי פנימי".

מכבי ראשל"צ 31 – א.ס מודיעין 25 | שבת 12.10 09:30 רביבים
המשחק התחיל בצורה שקולה כאשר גול רודף גול, כאשר המחצית הסתיימה ביתרון קל של 13:15. לאחר שיחת מוטיבציה של המאמן דוד עזריאל לשחקנים במהלך ההפסקה, השחקנים חזרו למשחק עם רצון לנצח, ובדקה ה-40 מכבי ברחה ל17:21, אבל היריבה ממודיעין לא אמרה נואש, כשהיא מצליחה לנגוס בפער עד כדי צמצום התוצאה 22:23 בדקה ה-45. בשלב הזה ההגנה הצהובה התעלתה, ובזכות כך הצהובים כבשו 5 שערים ללא מענה, במהלך שביסס אותם ביתרון 22:28 – עשר דקות לסיום.
הקבוצה תפגוש בשלב הבא את המנצחת במשחק של הפועל ר"ג נגד בני הרצליה.

מכבי ראשל"צ (3) 23 – מכבי ראשל"צ (4) 12 | שבת 12.10 12:00
"הדרבי" הפנימי היה למעשה המשחק הרשמי הראשון בחיי שחקני שתי הקבוצות. מצד אחד מכבי 3, מאומנת ע"י גלעד מאור, ומנגד מכבי 4, מאומנת ע"י איציק רודיק. השחקנים בכיתות ו` ייחלו בקרוב את דרכם בליגות המחוזיות של כיתות ז`, ושנת הליגה הראשונה הינה ברוב המכריע של המקרים שנה של לימוד והשתפשפות נגד קבוצות בהם משחקים נערים הבוגרים מהם בשנה.
המשחק נערך בבית העירוני החדש של קבוצות מחלקת הנוער, הלא הוא אולם `רביבים` שבמזרח העיר. התכונה ביציעים הייתה רבה, שלא פחות מ-100 אוהדים – חברים ובני משפחה, היקנו למשחק מעמד נחשב.

נראה שכרגע מאזן הכוחות נוטה לצד מכבי 3, שיתרונה לאורך המשחק לא הוטל בספק. אמנם מכבי 4 פתחה את המשחק ביתרון 0:1, אבל מכבי 3 השוותה אחרי דקה, ולאחר דקות ראשונות של התרגשות ומיעוט שערים, מכבי 3 החלה לפתוח פער עד ליתרון בלתי שביר של 3:16 במחצית. את המחצית השנייה מכבי 4 ניצחה בתוצאה 7:9, אבל זה לא עזר לה, כשבסיום מכבי 3 מעפילה לשלב הבא בגביע בזכות ניצחון 12:23.
ילדים ח`:
שתי הקבוצות שישחקו השנה בליגות המחוזיות של ילדים ח`, יצאו לטיול ארוך דרומה, אל עבר דימונה וערד. אחת חזרה עם ניצחון גדול, והשנייה התקשתה.
מכבי ראשל"צ (2) 20 – מכבי דימונה 32: שלישי, 15.10, אשכול הפיס בדימונה
מדובר בקבוצה חדשה לגמרי, בוגרי כיתות ז` שלא שיתפו פעולה עד היום. הקבוצה מונה 17 שחקנים, והיה זה כאמור משחקם הראשון יחדיו. לאחר נסיעה ארוכה בת שעתיים, המשחק החל בשעה 17:30 באשכול הפיס החדש שבעיר הדרומית.
מכבי נטלה בפתיחה את ההובלה ועלתה ליתרון 0:2. בעשר הדקות הראשונות שוער הקבוצה, עידן נחום, "נעל" את השער ואיתו הקבוצה שמרה על היתרון. לאחר 10 דקות החלו לבוא לידי ביטוי היתרונות הפיסיים והטכניים של שחקני דימונה, שהפכו את התוצאה ועלו ליתרון 2:3, ומשם הפער צמח ל3:7 (דק` 16) ופיגור 10:18 במחצית.

המחצית השנייה הייתה המשך ישיר של המחצית הראשונה, אבל יחד עם זאת שחקני מכבי לא גילו סימני שבירה, אך כאמור הפערים בין הקבוצות היו גדולים מדי, ובסיום המקומיים מדימונה מעפילים לשלב הבא בגביע המדינה.

בלטו בשורות מכבי: השוער וקפטן הקבוצה, עידן נחום, ליאור צ`ולפיו שהבקיע 7 שערים, אביעד נחום שנכנס כמחליף וריכז את המשחק בצורה טובה ונדב שוויפל שתרם 5 שערים.

מכבי "אידן" ראשל"צ 30 – הפועל ערד 15: שלישי 15.10, אשכול הפיס בערד
מכבי אידן קרויה על שמו של אידן ברודי ז"ל, בן העיר ושחקן הקבוצה כנער, שנהרג במהלך שירותו הצבאי.

היה זה המשחק הרשמי הראשון של הקבוצה שמורכבת מאיחוד של שתי קבוצות שעלו מכיתות ז` וגובשו מחדש במתכונת מעורבת. כידוע כל נסיעה דרומה טומנת בחובה סיכון לא קטן בעייפות, שאננות ואיבוד ריכוז מה גם שמשחק גביע כמשחק ראשון של תחילת עונה תמיד מגביר את החשש מחוסר שפשוף וניסיון. במהלך השבועות האחרונים הקבוצה עבדה מאוד קשה הן על היכולת האישית והן על התאום בין השחקנים שהורכבו משתי הקבוצות, כדי להצליח להתמודד עם הפיזיות וההגנה האגרסיבית של הקבוצה הטובה מערד.

בשיחת ההכנה לפני המשחק הדגיש ספי לשחקנים את הקריטיות של המוטיבציה והריכוז ודרש לראות מהשחקנים "אש בעיניים" כדי להתגבר מנטלית על הקבוצה היריבה מהדקה הראשונה במגרש. כמו כן הייתה חשיבות מכרעת ל"שריפת המגרש" באמצעות משחק מהיר ואגרסיבי.

תחילת המשחק אופיינה באגרסיביות מצד ערד, אבל טעויות בהתקפה ושלוש עבירות תורגמו במיידית לשערים של הצהובים, שייצרו פער ראשוני קטן. ההגנה אופיינה במלחמה על כל כדור, וכבר בדקה ב 15 היה נראה כי ערד מבינים שיש מולם קבוצה של לוחמים.
לאורך כל המשחק מאמן הקבוצה, ספי איצקוביץ, הקפיד לתקן את השחקנים על טעויות ועל תאום בניהם, אך רוח הקרב והיכולות האישיות של הצהובים חיפו על חוסר הניסיון והליקויים האופייניים של תחילת עונה.
ערד הגיבו לא כראוי למשחק המהיר והלוחמני של הצהובים והמחצית הסתיימה ביתרון מוצק של 5:17.

המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול, וכל השחקנים זכו להזדמנות להוכיח את עצמם ולתרום לניצחון. יכולת הקבוצה באה לידי ביטוי על המגרש ותוצאת הסיום הראתה 15:30, ניצחון מתוק ראשון למכבי אידן. במחוז המרכז בו הקבוצה תשחק מחכות יריבות איכותיות: א.כ נס ציונה, מ.כ חולון, א.ס סביון והיריבה העירונית הפועל ראשל"צ. מכבי אידן בפתיחת עונה חזקה

 

חדשות