חדשות
שבת 1 בפברואר 2014 18:22:36
מערכת האתר


מכבי שלנו השלימה אמש ניצחון משולש העונה על בני הרצליה. בסיבוב הראשון, בבית מכבי, הצהובים השיגו ניצחון בשיניים, ברבע גמר הגביע הם כבר שייטו לניצחון ואתמול באולמה של היריבה מהשרון, חרף פיגור 5:1 לאחר 10 דקות, הקבוצה התאוששה, ירדה להפסקה ביתרון 10:13 ובמחצית השנייה - למרות שהיריבה חזרה למינוס שער, השליטה הצהובה הייתה ברורה, עד לניצחון 21:26.

לאחר 3 משחקים בסיבוב השני רואים את הערך המוסף שאנדריי סטאריך הוסיף לקבוצה; בהגנה הוא מציג יחד עם מריאן בלוק הגנתי מרתיע במרכז ההגנה, ובמשחק אמש הבקיע 7 שערים, ועכשיו היריבות צריכות לדאוג מעוד שחקן גבוה וחזק שיכול להרשית מהקו האחורי.

יואב שהתאמן בשבוע החולף באופן חלקי בשל פציעה החל את המשחק, אבל הכאבים הכריעו את הקפטן שהחמיץ לאורך השנים מספר זעום של משחקים. ללא יואב, חליפי שיחק בעמדת המקשר הימני, ומספר פעמים הפגין את החוסן והמהירות של עבודת הרגליים שלו, כשחלף על פני מגני היריבה. עוד אחד שסובל מפציעה ולא שיחק הוא עומר גרא, שבלעדיו עופר וחן חלקו את עמדת הפיבוט, ואת עמדה מספר 2 בהגנה. בין הקורות יוליאן ביכולת נפלאה מתחילת הסיבוב היה גם אמש ערך מוסף ענק.

סיקור המשחק כפי שהובא באתר איגוד הכדוריד:
הפתיחה הייתה של הרצליה עם 1:5 מדהים אחרי 10 דקות, שאילצו את אולג בוטנקו לקחת פסק זמן מוקדם. שני איבודי כדור של המקומיים, הובילו לשערים של אריאל רוזנטל ודניאל פרידמן שצימקו ל-5:3. מילוש איבושביץ' הבקיע להרצליה, ופרידמן הבקיע את השלישי שלו - 4:6 להרצליה.
ערן אברמוביץ' עם שער חכם מהפינה קבע 4:8. עופר לוזון הבקיע מריבאונד שניתז מהמשקוף, ומיד אחרי סחט גם פנדל - אותו הבקיע פיליפ מריאן - 6:8. איבושביץ' העלה את ההפרש שוב ל-3 שערים, אבל מריאן עם שני שערים רצופים (השני בפנדל) - סגר ל-8:9 בדקה ה-21.
מאמן הרצליה בני אינגל לקח פסק זמן, ואחרי כמה דקות ללא שערים עמית וייסלר קבע 8:10. מריאן צימק שוב בפנדל (השלישי שלו מתוך 4 השערים שכבש), ואיציק חליפי ניצל איבוד כדור שביעי של הרצליה והשווה ל-10:10 בדקה ה-25. דקה אחרי, גל אברהם השלים את המהפך ודור גבע ואנדריי סטאריך קבעו 10:13 במחצית.

גלורי אופור ועופר לוזון פתחו את המחצית השנייה עם שערים בשני צידי המגרש, ונדב רובין ופיליפ מריאן הורחקו אחרי לשתי דקות. אלעד קפון רק צימק ל-14:12. אמיר לנגליב הבקיע שער חכם, אבל גם איבושביץ' וערן רויטר צימקו לשער - 15:14 בדקה ה-40.
מכאן, הגיעו הדקות של סטאריך. הוא פגש את המשקוף, אבל בהתקפה שאחרי כבש שער לפינה הנמוכה, ובאותה דקה גם הספיק להיות מורחק לשתי דקות אחרי עבירה על בוריס וקסמן שהבקיע וקבע - 16:15. חליפי ורוזנטל הגדילו שוב את ההפרש ל-3 שערים, ואינגל לקח פסק זמן. 
איבושביץ' שוב ניסה לקרב את קבוצתו, אבל עמית סטלמן קבע 16:19 לזכות מכבי ראשל"צ (48'). יוליאן סטראט סיפק עצירה נהדרת. בהמשך נדב רובין הורחק בפעם השלישית וספג כרטיס אדום. קפון צימק בפנדל, אבל שיתוף פעולה מצוין בין לנגליב לרוזנטל ושער נוסף של סטאריך קבעו 17:21 למכבי ראשל"צ בדקהה-50.
אינגל שיתף לראשונה את סמואל סמורה הניגרי, אבל ראה עוד שער שהבקיע סטאריך, ועד לסיום זכינו לפייט שערים בין המקשר הרוסי של מכבי ראשל"צ לבין הסרבי של הרצליה ולהמשך ההופעה המצוינת של יוליאן סטראט בשער. 21:26 למחזיקת הגביע.

כבשו להרצליה: איבושביץ' 8 מ-15, קפון 6, וקסמן ואופור 2 כ"א, עמית וייסלר, אברמוביץ ורויטר 1 כ"א. עצירות שוער: גיל יעקב עם 8  מ-28 (29%), אנגל עם 2 מ-8 (25%).
כבשו למכבי ראשל"צ: סטאריך 7 מ-11, מריאן 4 (3 פנדלים), פרידמן וחליפי 3 כ"א, לנגליב, לוזון ורוזנטל 2 כ"א, גל אברהם, גבע וסטלמן 1 כ"א. עצירות שוער: יוליאן סטראט עם 15 מ-36.

    

חדשות