חדשות
 
שישי 4 באוקטובר 2013 22:31:22
מערכת האתר


4 ימים לפני מכבי ת״א, הקבוצה השיגה ניצחון חוץ חשוב היום בחולון, 32:36 לעיני כ400 צופים שהעניקו אווירה ביתית באולם ׳קציר׳.
הסגל היום היה קצר כמו דובי גל ב׳מלך הסלים׳...לנגליב, פרידמן ולוזון פצועים, ורוזנטל שנפגע בקרסול במחזור הקודם לא שיחק אף הוא. בלעדיהם, 9 שחקני שדה חילקו בניהם 360 דקות, ובדקות הסיום דור קלדרון הצעיר טעם דקות ליגה ראשונות העונה.
במשחק היום בלטו יואב נאמן, שהבקיע שמונה שערים מעמדת המקשר, וגל אברהם שריכז מצוין את המשחק, וכבש שערים חשובים בדקות האחרונות. ההגנה היום הייתה בינונית, ורק בעשר הדקות האחרונות היא התייצבה עם הגנת 5:1 בראשות גל אברהם.

הקבוצה פתחה עם סטראט בשער, גבע וסטלמן בפינות, מריאן ונאמן מקשרים, אברהם מרכז וגרא פיבוט. השתלבו מהספסל: חליפי, בירנבאום ורובין.
מכבי פתחה ביתרון 0:3 לאחר 3 דקות, זאת מצמד של נאמן ואחד של מריאן. חולון, בהובלתם של ירמי סידי וניסים פלח, חזרה בדק׳ ה-9 למשחק, עת צימקה ל6:5. מנקודה זו המשחק הפך צמוד עד סופו: בדק׳ ה-19 מכבי הובילה 10:11, ואיציק חליפי שנכנס העלה את הקבוצה בדק׳ ה-22 ליתרון 10:12. נאמן ומריאן נתנו את הטון בהתקפה עם 4 שערים כ״א, גבע הרשית פעמיים מהפינה ואברהם כבש אחד מעמדת המרכז.
הקבוצה ניצבה במהלך המחצית הראשונה פעמיים עם שחקן פחות, ובשלב מסוים נותרה עם 4 שחקנים. דקה לסיום המחצית הראשונה הקבוצה עלתה ליתרון 13:16, עם הזדמנות להגדיל את הפער ל-4 שערים, הזדמנות שלא נוצלה ומנגד המארחת כבשה ולהפסקה הצהובים יורדים ביתרון 14:16.

המחצית השנייה לא נפתחה טוב; לאחר 4 דקות חולון כבשה 4 שערים, והמשחק בשוויון 18. גול רדף גול - בדק׳ ה-41 לוח התוצאות הראה שוויון 22. דקה חלפה, והשופטים הניפו כרטיס אדום לנדב רובין, בשל הרחקה שלישית ל-2 דק׳. המומנטום היה בדקות אלו בידי חולון, שעם עידוד הקהל עלתה ליתרון 24:25, רבע שעה לסיום.
עשר דקות לסיום מכבי חזרה החלה לשחק הגנת 1:5, כאשר השומר הקידמי היה גל אברהם שביצע את תפקידו היטב. מפיגור 25:24 הקבוצה רצה למהלך של שמונה שערי זכות מול שער חובה בודד, מה שהביאה ליתרון 26:32, ולמעשה הבטחת הניצחון, זאת 5 דקות לסיום המשחק.
בהתקפה אברהם ריכז נכון את המשחק, ותרם שערים חשובים בדקות האחרונות, כמו חליפי שנתן בעשר הדקות האחרונות את דקותיו הטובות ביותר עד כה העונה. גרא היה מצוין בהגנה, ונאמן כאמור היה המוציא העיקרי לפועל, ובסיום - מכבי מנצחת 32:36.
חדשות