חדשות
שני 30 בדצמבר 2013 10:03:15
מערכת האתר


" הקבוצה מאוד מגובשת ואיכותית, כל שחקן תורם משמעותית בכל אימון ומשחק ועוזר לחבר שלו להיות טוב יותר.
אלה לא ילדים, אלא ספורטאים אמיתיים שמבינים לאט לאט שרק באמצעות עבודה קשה, שחורה וסיזיפית הם יצליחו להיות שחקני בוגרים". הציטוט שייך לספי איצקוביץ, מאמנה של קבוצת ילדים ח', מכבי "אידן", שתארח ביום שבת (19:00 רביבים) את עירוני רחובות למפגש צמרת.
הקבוצה שמובילה את מחוז מרכז פתחה את העונה בצורה פנטסטית; ביום רביעי האחרון הקבוצה חזרה מסביון עם ניצחון 32:43, עוד שתי נקודות שמצטרפות למאזן ליגה מושלם עד כה – 5 ניצחונות מ-5 משחקים (בגביע הקבוצה מחכה לדרבי מותח ברבע הגמר).

מכבי "אידן" מורכבת מ15 שחקנים, חלקם משחקים מימי בית הספר היסודי, וחלקם מימי בית הספר היסודי, ולחלקם זו רק העונה ה-3 בכדוריד. הרושם שעולה מהקבוצה הוא שעם המשכיות ועבודה קשה ישנו סיכוי לראות בעתיד שחקנים מקבוצה זו שמשתלבים, ואולי אף מובילים את הבוגרים. דבר נוסף שמאפיין את הקבוצה שכל אחד מהשחקנים חש את האחריות עליו, כאילו הוא הקפטן, הן מבחינה מקצועית, והן מבחינה חברתית.
ספי מצביע על המטרות האמיתיות שניצבות לפני השחקנים:" המטרה העיקרית כאמור היא התקדמות החבר'ה עד רמת הבוגרים. התארים השנה פחות חשובים, אנחנו שואפים לתת את כל מה שאנחנו יכולים בכל אימון וכל משחק: אם ננצח אז מצוין, ואם לא לפחות לא נרגיש פראיירים ונתחרט, כי נתנו הכל. זו הסיסמא וזו הדרך. אני מאחל לילדים בהצלחה במשימות הקרובות ובטוח שאם ניתן 100% לא יעצרו אותנו.

לקבוצה מחכים משחקים מאוד חשובים בשבועות הקרובים, בהם שני משחקי ליגה נגד עירוני רחובות ואסא ת"א, ולאחר מכן צמד דרבים ברצף, הראשון בליגה והשני, כאמור, במסגרת רבע גמר הגביע, וזה הולך להיות מאתגר נגד היריבה העירונית, שאף היא טרם הפסידה העונה.


רק תמשיכו ככה. ילדים ח'

ביום רביעי (19:30 רביבים) נערות י' תארחנה את מ.כ. חולון למשחק על המקום ה-1 של ליגת הנערות. במחזור האחרון הן הביסו בקרית אונו 15:30 את הפועל המקומית, והמשחק ברביעי יהיה השני העונה בין הקבוצות, אחרי ניצחון דרמטי בגביע המדינה, 31:32. הקבוצה מורכבת מנערות בכיתות ט' וי' - כולן משותפות במשחקים. מאמנת הקבוצה, קרן בן הרוש, מספרת על הבנות:" העבודה וההשקעה באימונים וההתקדמות של הבנות מרשימה. חצי מהקבוצה נמנית על סגל נבחרות ישראל לנערות, ובנוסף שיר בן ציון ויעל שילדרמן בסגל קבוצת הבוגרות. השוערת הצעירה רותם ממן בכושר מצויין ומפגינה יכולת גבוהה מאוד בשער! הצפיות להמשך הן קידום השחקניות הצעירות, העפלה לפלייאוף ולגמר הגביע, וזכיה בתארים!". בגיל הצעיר יותר קבוצת ילדות ז'-ח' נהנית אף היא מפתיחת עונה טובה. מדובר בקבוצה חדשה וצעירה, שטרם שמטה נקודות ליגה והיא מתבססת בראש הטבלה בצוותא עם עירוני פ"ת – עימה תיפגש במחזור הקרוב (חמישי, 9.1 16:45 בהיכל העירוני בפ"ת). קרן בן הרוש, שמאמנת אף את הילדות, עורכת לנו היכרות עימן:" בקבוצת משחקות מאיה כהן המצוינת, שחר מאור שמראה התקדמות מרשימה, והשוערת רותם שרעבי - שלושתן מסגל קבוצת הנערות. יחד איתן בקבוצה משחקות הילה לויס, שירה הברקורן, דניאל פרימו והאחות הצעירה למשפ׳ כהן, רותם כהן. עם מצטיינות ביה״ס לכדוריד מעין הקורא (בנות כיתה ו') הצהובות מרכיבות יחידה לוחמת ומגובשת, שמהווה עתודה ראויה לקבוצת הנערות. התוצאות המרשימות והעבודה הקשה של הילדות באימונים העלתה את רף הציפיות ולמרות גילן הצעיר הן ימשיכו להוביל את הליגה!".

מבחן קשה בדימונה ביום חמישי
עוד קבוצה שמסתכלת על הליגה מלמטה היא נוער מחוזי, שאחרי פתיחה סוחפת של 4 ניצחונות, איבדה נקודה ברמת גן מול הפועל המקומית וביום שבת נחלה את הפסדה הראשון העונה, 30:29 להפועל קריית אונו. בשלביו הראשונים התנהל המשחק בשליטה של הצהובים, כשההפרש בדקה ה 15 עמד על 4:8. רפיון בהגנה מצד הצהובים, ושערים קלים של קרית אונו, קבעו שוויון 10 בדקה ה20. פסק זמן של איגור ביאליק עשה את שלו, כשממנו חזרה הקבוצה ליתרון 10:12, ומנגד מאמן היריבה, ולדקו אסטיקוב, לקח פסק זמן, שהועיל בפועל לצהובים שרצו עד ההפסקה ליתרון 10:15.
המחצית השנייה הייתה ההפך המוחלט מהמחצית הראשונה. שחקני היריבה הפעילו את שחקני הפינה שלהם, והיתרון המבטיח כורסם באיטיות אך בהתמדה. בדקה ה 45 עלו האורחים ליתרון ראשון 21:20. עד לסיום, התנהל המשחק באופן צמוד ומאוזן, כשכל קבוצה עולה בתורה ליתרון של שער בלבד. 3 דקות לסיום היריבה עלתה ליתרון 29:27, מה שהביא את איגור ביאליק לקחת פסק זמן. מפסק הזמן חזרה היריבה עם שער שהגדיל את הפער ל30:27, ושני שערים של הצהובים עד הסיום לא הספיקו. 
משחק ההגנה של הקבוצה לקה בחסר, כמו גם משחק ההתקפה שהתאפיין בהחטאות ואיבודי כדור מרגיזים. אחרי שאספה הקבוצה בשיניים נקודה במשחקה האחרון ברמת גן, הגיע ההפסד הבלתי צפוי מול קרית אונו. ביום חמישי (20:00, אשכול הפייס בדימונה) הקבוצה תדרים לדימונה למשחק קשה במסגרת המחזור ה-9 נגד מכבי המקומית.

מה עוד קורה במועדון?

ביום רביעי האחרון קבוצת הבוגרות גברה בחוץ 19:21 על הפועל פ"ת, ניצחון חשוב שחיזק את אחיזתן במקום השלישי, כשהצהובות מתקרבות לסיום הסיבוב הראשון. למשחק הקבוצה הגיעה ללא המרכזת ענת גורנשטיין והמקשרת הימנית מלאני בוקסטאד. על ההיעדרות שלהן חיפו בהצטיינות נוי נחמיאס, המקשרת הימנית, וניצן כהן, שמשחקת הן כמקשרת והן כמרכזת, במשחק בו תוגבר צוות האימון ביוסי גבע ושלמה אלמוסלינוס, שחולקים בניהם עשרות שנים של כדוריד.


כמה נציגות של קבוצת הבוגרות. סיבוב ראשון מפתיע לטובה? ימים יגידו


ביום שבת קבוצת נערים י', מכבי "גדי" ראשל"צ, תצא למשחק חוץ קשה ברחובות (16:30, אולם ברזילי). שחקניו של המאמן שיקו חן פתחו את העונה בהפסד חוץ לקבוצתה השנייה של רחובות, עירוני רחובות 2. במחזור הבא יצאו מחויכים מנס ציונה בזכות ניצחון דרמטי, 36:37. בסוף החודש שעבר מכבי דימונה הגיעה לעיר היין כדי לקחת דרומה שתי נקודות (33:31) ואת המשחק האחרון הקבוצה סיימה בשוויון 33 בחוץ נגד הפועל איילות, במשחק בו ניכרו פערי האיכות לטובת הצהובים שלא הצליחו לממש אותם לכדי ניצחון. עירוני רחובות 1, יריבתה של הקבוצה בשבת, מסתמנת כחלשה מבין שתי הרחובותיות, ואחרי שני מחזורים עקרים מניצחונות בקבוצה לא יתפשרו על פחות משתי נקודות, שיקרבו אותם לצמרת הטבלה.
 חדשות