חדשות
שבת 11 בינואר 2013 13:58:06
מערכת האתר


תחילת הסיבוב השני של הבוגרים בפתח, ואצל קבוצת הנשים חתמו ביום חמישי האחרון סיבוב משחקים ראשון, מהטובים והמוצלחים של נשות מכבי בשנים האחרונות. טוב ומוצלח ככל שיהיה, כדוריד הנשים נשלט מזה שנים ע״י הרצליה וחולון, באופן שמזכיר את שליטתה של מכבי ת״א בכדורסל לאורך השנים. אולי המגמה תשתנה בעתיד הנראה לעין? בקבוצת הנערות ישנן מספר שחקניות שנושאות עימן הבטחה, שאולי תסחוף עימה גם השקעה גדולה יותר בעתיד, מי יודע?

ביום חמישי הגיעה לבית מכבי הפועל קריית אונו, שערב המשחק השיגה 4 ניצחונות (מול הפסדים לחולון ולהרצליה), מה שהכתיר את המשחק כהתמודדות על המקום השלישי. המאזן של מכבי שלנו? 4 ניצחונות, שני הפסדים (נחשו למי...) ותוצאת תיקו אחת. על הקווים מצאנו מצד אחד את יוסי גבע, שמראה מתחילת העונה מעורבות בנעשה בקבוצה, ובפועל עוזר למאמנת-שחקנית, קרן בן הרוש, בניהול המשחק. מנגד, אמיר דרוקר, מאמן מזה שנים בקרית אונו, ואחיו של יואב, משחקניה המובילים של מכבי ראשון בשנות ה-80׳.

מול 100 אוהדים רעשניים, בניהם: תלמידיה של מקשרת הקבוצה, סיוון אוליאל, התפתח על הפרקט מותחן בסגנון:״ מהרגע הראשון ועד הרגע האחרון״.


תדריך אחרון לפני פתיחת המשחק

המשחק החל בשבירה של המקשרת השמאלית ניצן כהן לקרן בן הרוש שמבקיעה מהפינה 1:0. מהצד השני, האדומות נהנו משערים קלים מדי של כוכבת היריבה, שובל טוויטו, שהביאה את המשחק לשוויון 4 בתום 10 דקות. בהמשך המחצית המשחק לבש אופי אגרסיבי שפעל לרעת הקבוצה: בשורת הזכות, הצהובות קיבלו אמנם 4 פנדלים, אותן הבקיעו (3 מהן מידי בן הרוש, אחד הובקע ע״י אוליאל). בשורת החובה, השמירה האישית לה זכתה שובל טיווטו, הובילה לשערים של הפיבוטית ושל המרכזת, רחלי אברהם, שתיהן הקפיצו את היריבה ליתרון 12:8, סמוך לתום המחצית. נקודת אור חיובית הגיעה עם שער יפה של ניצן כהן, שהוריד את הצהובות להפסקה בפיגור 12:9.


קרן בן הרוש וסיוון אוליאל בהתקפה

כמה גורמים בפתח המחצית השנייה החזירו את המומנטום לידי הראשוניות: ליאור גורין שנכנסה לשער הפגינה יכולת גבוהה, משחק ההגנה התייצב והמרכזת ענת גורנשטיין ניהלה את המשחק בתבונה. הפירות נקצרו, מכבי בריצה של 5 שערים מול שער חובה בודד העפילה ליתרון 13:14, אבל היריבה ממש לא התכוונה לוותר. בשוויון 17 הצהובות ביצעו כמה עצירות בהגנה, משם יצאו למעברים ושערים יעילים של נוי נחמיאס וקרן בן הרוש, מה שהביא ליתרון מבטיח, 17:20.

הקבוצה נקלעה לחיסרון מספרי, אותו ניצלה היריבה לצמצום הפיגור. 3 דקות לסיום, מכבי הובילה 22:23 - הכדור הלך למלאני חורב שהבקיעה מהפינה, ובד בבד יצאה לשתי דקות. שירלי אברהם מקרית אונו צימקה ל24:23, ומכבי יצאה להתקפה ארוכה, שהסתיימה ללא שער; פחות מדקה לסיום אונו יצאה להתקפה, בה הייתה יכולה להשוות. לשמחתנו, היריבה איבדה את הכדור, ובתגובה ירדה לפסק זמן. לוח התוצאות הראה - 20 שניות לסיום המותחן. הצהובות עמדו במשימה, שמרו על הכדור והבטיחו את הניצחון!

הבקיעו: קרן בן הרוש ומלאני חורב 6 כ״א, סיוון אוליאל ונוי נחמיאס 4 כ״א, ניצן כהן 3 וענת גורנשטיין 1.חדשות