חדשות
רביעי 22 בינואר 2013 19:20:08
מערכת האתר


בשבוע שעבר הם נפגשו בליגה, ואתמול בגביע. מכבי נגד הפועל, ילדים ח׳, נפגשו אמש במסגרת גביע המדינה באולם רביבים לעיני קהל רב ומשולהב. התיקו בשבוע שעבר לא יכול היה לחזור על עצמו, רק אחת זוכה בכרטיס לשלב הבא.

מאז המשחק הקודם לא דמו חייהם של שחקני מכבי אידן לשום דבר שהכירו קודם: אימונים קבוצתיים נוספו, אימונים אישיים בבית לכול שחקן, צפייה וניתוח דקדקניים בוידיאו של הדרבי הקודם ,תיקון טעיות לכול שחקן , שיפור ומוכנות לקראת תרגילי המשחק של הפועל - כל אלו לא דמו לשום דבר קודם שהשחקנים עברו.
האגודה בכללותה התייחסה למשחק כדרבי בוגרים, אליו הגיעו מעל 200 אוהדי מכבי מקבוצות הנוער השונות מצוידים בתופים עליהם ניצחו שחקני נוער מחוזית, והאולם נצבע בצהוב כחול.

המשחק התחיל עם פתיחה חזקה של הפועל שניצלה בחוכמה איבודי כדור של מכבי והובילה בפתיחה בפער של 4 שערים.
לאחר קריאות הרגעה ותיקון של מאמן הקבוצה ספי איצקוביץ החלו השחקנים להראות את פירות ההשקעה בהם, ובדקה ה14 הגיע התיקו ולאחריו המהפך.
ספי שם את הדגש על ההגנה הבלתי מתפשרת שהוכיחה את עצמה לאורך כול המשחק.
מרגע זה ואילך הפועל נלחמה ללא חת ולא נתנה למכבי לברוח מעבר לפער של 3 גולים.

המאבק הקשה המשיך במחצית השנייה ולקראת הדקה ה 40 הגדילו מכבי את הפער ל7 שערים, כאשר כל שער אדום נענה בשער צהוב שהותיר את הפועל מאחור.

בדקה ה 45, לאחר פסק זמן אדום , הצליחה ההגנה למנוע עוד תרגיל של הפועל שנענה בגול מהיר והיה ברור שהמשחק הולך לכיוון הנכון.
ספי החל לבצע חילופים וכל שחקני הקבוצה טעמו את טעמו המתוק של ניצחון בדרבי.
המשחק הסתיים בניצחון 21:28, ולאחר שריקת הסיום השחקנים סיימו את קפיצות השמחה עם השירה המתבקשת "כולם יודעים שראשון צהובה". ספי החמיא לשחקני הקבוצה על הבגרות ועל המקצועיות שהוכיחו לאורך המשחק ובמהלך השבועיים האחרונים. ספי סיכם את שהיה:"היום הוכחנו שאנחנו קבוצה מאוחדת, מלוכדת ושרק ככה ניתן לנצח בכלל ומשחקים קשים בפרט. כל שחקן שעלה מהספסל נתן 100% והצליח לשמור על רמת משחק גבוהה. יש עוד הרבה עבודה לכולנו, אבל אם נמשיך לעבוד קשה נגיע רחוק. העונה רק התחילה והקריירה של השחקנים עוד לא התחילה...״.

צילום: אורן פז

          

         

          

חדשות