חדשות
שישי 22 בנובמבר 2013 19:14:23
מערכת האתר


לפני שתי עונות הקבוצה הביסה את הפועל אשדוד 14:31. שנתיים חלפו, אשדוד הספיקה לרדת ולשוב לליגת העל, והיום היא הקשתה לקבוצה את החיים עד הדקה האחרונה. האם מאז חל שיפור במשחק היריבה או ההסבר נעוץ בירידה בכושרה של הקבוצה? כנראה שהתשובה היא הצירוף של שני המשתנים הללו.
במחצית הראשונה הדברים עבדו לא רע, כשהקבוצה ספגה רק 7 שערים וירדה להפסקה ביתרון 7:14. את המחצית השנייה הקבוצה פתחה רע ואיפשרה להפועל אשדוד לחזור לתמונת המשחק, כשהגנה הקבוצה לא עבדה טוב, וההתקפה נתקעה יותר מדי פעמים. עם היעדרו של אמיר לנגליב, דור גבע חלק את עמדת המרכז עם אריאל רוזנטל, שלא שיחק כמעט במחצית השנייה. בדקות האחרונות אשדוד חזרה לשלושה שערי פיגור, ומשחק ההתקפה נקלע לקיפאון - נקודה משמעותית למחשבה בשביל השחקנים והצוות המקצועי. במחזור הבא הקבוצה תשחק ברחובות, וכשאנו מתקרבים לסיום הסיבוב הראשון נקווה לראות קצת יותר כדוריד מהצהובים.


בתום המחצית הראשונה הייתה תחושה שהפעם זה יילך יותר בקלות

סיקור המשחק
בהתקפה הראשונה יואב עולה על חסימה של עופר ומבקיע בזריקה מוקפצת מ9 מטרים. אשדוד איבדה, ואחרי דקתיים גבע השתלב בתנועה התקפית, קיבל את הכדור במרכז, חלף על פני השומר וכבש. סטראט עצר איום מ-9, ומריאן שתל מ-10 מטרים כדור לחיבור, 0:3. בתום 5 דקות מכבי כבר התבססה ביתרון 0:4 בזכות שער של אריאל. אשדוד עלתה על לוח התוצאות בזכות שער של עומר קושמרו מהפינה השמאלית. יואב בשערו השני הביא ל1:5, ובדק׳ ה-8 לוזון הורחק ל-2 דקות, ובוזליאק צימק בפנדל ל5:2. בשחקן פחות הקבוצה איבדה כדור, וג׳ו מתתיה ניצל זאת עם אסיסט לפינה הימנית, אל אלעד טלקר שצימק ל3:5. בתום 13 דקות מכבי עלתה ל3:6 בזכות מסירה פנימה של מריאן לגרא. אותו גרא הורחק בדק׳ ה-14, אבל סטראט השאיר את אשדוד על 3 שערים כשעצר זריקה מהפינה של עומר קושמרו.

בשחקן פחות יואב לקח אחריות וכבש את שערו ה-3, 3:7. הפיבוט יוסי ביטרמן השתחל על הקו וכבש, ובתגובה אריאל טס כמו סילון לחדש המשחק והבקיע מול חוסר האונים של הגנת אשדוד, 4:8. יוסי ביטרמן בשערו השני מעמדת הפיבוט צמצם ל5:8. בדק׳ ה-19 אשדוד איבדה בשל משחק פסיבי: אריאל הוציא קדימה את סטלמן שפירגן לגרא שהגיח מאחור, וזה 5:9 למכבי.

מאמן היריבה, וובה זייקמן, לקח בתום 19 דקות פסק זמן, ממנו חזרה מכבי עם בירנבאום וחליפי. תנועה יפה של חילופי מקומות הותירה את גבע חופשי על הקו, הוא לא התבלבל ומכבי כבר ביתרון 5:10. בוזליאק דרך על הקו בעת זריקת פנדל, ומנגד מריאן הבקיע מאותה, מה שהביא את מכבי בתום 22 דקות ליתרון 5:11. סטראט הוסיף עצירה, והיד החמה באותן דקות הייתה של מריאן שהפציץ זריקה מרחוק אל החיבורים, 5:12. לאחר כמה דקות ללא שער, בוזליאק כבש מ-9 מטרים. חליפי בשער אישי ראשון במשחק קבע 6:13 בביצוע פנדל מוצלח.
שתיים וחצי דקות להפסקה איבוד צהוב העניק מעבר לאורחת, שצימקה ל7:13 משער של ישראל ביטרמן. אולג ביקש פסק זמן, ממנו הקבוצה חזרה עם תנועה ימינה ואסיסט של חליפי לסטלמן שלא התבלבל מול מושיקו אלימלך. 7:14 הייתה תוצאת המחצית, אחרי שבהתקפה האחרונה סטראט עצר שני איומים.


מריאן סיים את המשחק עם 7 שערים

מחצית שנייה
חליפי בעבודת רגליים טובה חלף על פני השומר ופתח את מסכת השערים במחצית השנייה. אשדוד הגיבה בשער מהפינה של הזר השני של הקבוצה, רומן אייזטולוב, לו היה זה שער ראשון במשחק.
דניאל פרידמן שזכה לדקות ראשונות, עט על כדור חוזר בהתקפה וכבש, ומנגד אייזטולוב בשער שני, הפעם בפנדל, הוריד ל9:16. איבוד צהוב הביא בדק׳ ה-34 לגול במעבר של עומר קושמרו, ונדמה שמכבי לא ממש עלתה למחצית השנייה, שהפעם מריאן היה זה שהחטיא, מה שהוביל לשער נוסף במעבר של עומר קושמרו. אריאל ביצע צעדים, והאורחת המשיכה להתאושש, כשאייזטולוב הבקיע כבר שער אישי שלישי, וזה רק 12:16.

בדק׳ ה-37 מריאן הסיט שמאלה לחן שהבקיע מהפינה בעזרת הקורה הקרובה. מכבי השיבה לעצמה שליטה במשחק בזכות עצירה הגנתית שעד מהרה תורגמה לשער של נאמן במעבר, 12:18. פרידמן הורחק ל-2 דקות, ועומר קושמרו סיים תפירה בשער מהפינה. עם שחקן פחות גבע לבש את גופיית השוער, אבל ההתקפה נגמרה באיבוד כדור קריטי, שכן סטראט לא הספיק לחזור לשערו ואייזטולוב ניצל זאת לשער מחצי מגרש, והיריבה שוב חזרה למשחק: 14:18 בתום 40 דקות, ואולג קרא לפסק זמן.

מפסק הזמן הקבוצה חזרה להתקפה שבודדה את אריאל, שעבר את השומר שלו וכבש. אשדוד החטיאה ומכבי ניצלה זאת להגדלת הפער ל14:20 משער של מריאן. ישראל ביטרמן דייק מפינה ימין. בדק׳ ה-44 הקבוצה איבדה כדור, פיני בוטרשוילי שוער אשדוד זיהה את סטראט מחוץ לשערו וכבש מ״חוף לחוף״, שוב אשדוד מצמרת ל16:20. מריאן הגיב בשער מרחוק בכדור מוקפץ, ובדק׳ ה-46 ישראל ביטרמן שוב הבקיע מפינה ימין, במהלך בו חן הורחק ל-2 דקות. מריאן בשער שלישי ברציפות - הפעם בפנדל, קבע יתרון 17:22, שגדל שוב ל-6, זאת בזכות שערו הראשון במשחק של לוזון.

אייזטולוב הבקיע מרחוק, ובדק׳ ה-50 קושמרו השתחל לקו וכבש, וזה שוב רק ארבעה שערי יתרון. יואב הרגיע בשער שבא בזכות תנועה שלו לעמדת המקשר השני. אייזטולוב שהתעורר במחצית השנייה כבש עוד שער בזריקה מרחוק. ביתרון 20:24, שמונה דקות לסיום, מכבי לא הצליחה להבקיע, ובהגנה מריאן הורחק, ואשדוד קיבלה פנדל שתורגם לשער של אייזטולוב, ובזמן הנכון האורחת חזרה למשחק - רק 21:24.
ההתקפה לא נעה, ו4 וחצי דקות דקות לסיום אולג הזעיק פסק זמן, ממנו הקבוצה חזרה עם שער חשוב של יואב. 3 דקות לסיום ואשדוד צימקה ל25:22 משער מ-9 מטרים של ישראל ביטרמן. ההתקפה נקלעה לאיום למשחק פסיבי, ומריאן הציל את המצב בשער מ-9 מטרים לחיבורים. דקתיים לסיום ירדן דביר הוריד את הפיגור ל23:26, ויואב בשער בחדירה, 10 שניות לסיום, חתם את תוצאת המשחק, 23:27


יואב נאמן. לקח אחריות בדקות האחרונות

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: נאמן ומריאן 7 כ"א, רוזנטל 3, חליפי, גבע וגרא 2 כ"א, בירנבאום, לוזון, סטלמן ופרידמן 1 כ"א.
כבשו לזכות הפועל אשדוד: אייזטולוב 7, קושמרו 5, יוסי וישראל ביטרמן 3 כ"א, בוזליאק 2, טלקר, דביר ובוטרשוילי 1 כ"א.  
חדשות