חדשות

שישי 28 בפברואר 2014 18:36:05
מערכת האתר


4 ימים לפני גמר הגביע נגד מכבי ת״א, הקבוצה התארחה היום בקרחת אונו. מעבר להשגת 2 הנקודות, מכבי צלחה את המשחק ללא פציעות או הרחקות, וזה הדבר החשוב ביותר שיצא מהמשחק הזה, מעבר ל-2 הנקודות כמובן. הקבוצה ניצחה היום 25:34, לאחר 12:17 בהפסקה, את קרית אונו שתתמודד כנגד הירידה עד הרגע האחרון. ההבדלים היו ניכרים לעין מהשריקה, באולם ציינין הישן, שמארחיו כמו תמיד היו סימפטיים.


השביעיות והשופטים, מורן כחלון ושלמה כהן, לפני המשחק. תמונה בסגנון יורם ישראלי (למביני עניין...)

מילאן לוינציץ העלה את המארחים ל1:0 בהתקפה הראשונה של המשחק. בתום דלקתיים סטלמן השווה במתפרצת, הודות לפאס של יוליאן. חטיפה הניבה מתפרצת שהלכה אל חן, 1:2 למכבי בדק׳ ה-3. דניאל יעקב השווה בחדירה. עצירה של יוליאן לזריקה של יעקב הביאה לשער שלישי במתפרצת, הפעם מידי גל. בתום 7 דקות אמיר דן השווה, בזריקה מהפינה השמאלית מזווית קשה. אנדריי בזריקתו הראשונה מ-9 מטרים החזיר ליתרון צהוב, גיא קנריק ענה בשוויון בחדירה דרך האמצע. אנדריי בהתקפה הבאה כבש את שערו השני, הפעם ביד גבוהה וחדירה בין השומרים. אונו החטיאה את המסגרת, ובדק׳ ה-11 יואב הרשית לראשונה, בהתקפה מתוכננת שהלכה אליו. זריקת תחתית של דניאל יעקב לקצר הפתיעה את יוליאן, ומנגד אנדריי המשיך להתגבר בקלות על הגנת המארחת, בדרך לשערו ה-3 ויתרון 5:7. אחרי שער בפתיחה, לוינציץ החל להתקשות מול ההגנה הצהובה: זריקה שלו מעל השער תורגמה למעבר של גל, שהמשיך לעופר שבר מאחור כ״טריילר״ והכניע את שוערה של קרית אונו, ירין רוטברג - 5:8 בדק׳ ה-14.

בדק׳ ה-16 סטלמן נע עם הכדור לאמצע, איים לשער ומסר פנימה לעופר, 5:9. חטיפה בהגנה סידרה ״מטס אישי״ למהיר השחקנים, עצית סטלמן, שכבש במעבר עם שני שחקנים שמנסים ללא הועיל לעוצרו. 6 דקות ללא שער של אונו נבלמו עם שינוי מפתיע במשחק: ראשית היה זה רועי רחמים שצימק ל6:10. עצירה ראשונה של רוטברג (מריאן) ובהתקפה הבאה קנריק כבש את שערו השני בחדירה. איבוד של גל ואונו שאבה ביטחון עצמי, והפעם היה זה הקיצוני הימני ברק רוזלס שהבקיע במתפרצת: המארחת צימקה ל8:10, ולבוטנקו זה הספיק, מכבי ירדה לפסק זמן.


סטלמן בדרך לגול באולם 'ציינין' קטן המידות

מפסק הזמן חזרה לשער של גבע, שחתך לקו ונהנה מאסיסט של חליפי. אמיר דן כבש את שערו השני מהפינה, ובדק׳ ה-21 אריאל תרם את שערו הראשון, 9:12. חוסר עירנות בהגנה אפשרה לרוזלס להשתלט על כדור חוזר ולהבקיע מהפינה. מנגד, חליפי באסיסט שני, הפעם לעופר שקבע מהקו יתרון 10:13 בדק׳ ה-25. יוליאן תרם עצירה גדולה מ-6 מטרים (רוזלס), וחדירה של חליפי סידרה למספר 8 את שערו הראשון, 10:14. יניב שמש בשער מזווית קטנה מהפינה השמאלית צמצם ל11:14 - זריקת מותן של אריאל השיבה את מכבי ליתרון בן 4 שערים. דקה וחצי להפסקה אנדריי שיחרר כדור מדוד ונמוך מ-9 לפינה הרחוקה, 11:16. חידוש משחק מהיר הניב שער ללוינציץ. 15 שניות למחצית גבע בפנדל הוריד את הקבוצות להפסקה: מכבי 17 - קרית אונו 12.

מחצית שנייה
בתום דקתיים נטולות שערים, גיא קנריק הבקיע בהשתלטות על כדור תועה. מכבי פתחה רע את המחצית השנייה, אבל עצירת פנדל של יוליאן שינתה מומנטום: אריאל כבש שער טיפוסי בשהייה ארוכה באוויר, ואחריו נדב בשער במתפרצת, ובדק׳ ה-35 הקבוצה ביתרון 13:19. עוד שער של ״הקפאת הזמן באוויר״ מידי אריאל, ובדק׳ ה-37 הקבוצה ניצבה ביתרון 13:20. דניאל יעקב ואחריו לוינציץ החזירו את המארחת ל15:20. אריאל בשער שלישי כבר מפתיחת המחצית השנייה, הפעם בחדירה. מנגד, דניאל יעקב הרשים בשער מחוץ לתשעת המטרים. התקפה מסודרת בה הכדור הלך מהר מיד ליד, עד שלבסוף חליפי איתר על הקו את חן שהרשית, 16:22 בדק׳ ה-39. עוד דקה חלפה והקבוצה הגדילה יתרונה ל16:24 בזכות שערים במתפרצות של דניאל. רועי רחמים כבש בחדירה, ומנגד מריאן הבקיע ללא קושי מ-10 מטרים. עם יד לפסיבי לוינציץ הבקיע, 18:25 בדק׳ ה-43.


דור עט על הריבואנד

בדק׳ ה-43 הגיע המורחק הראשון במשחק ל-2 דקות! עופר לוזון. הצהובים לא היו מרוכזים בהתקפה, ובדק׳ ה-48 לוינציץ צימק ל19:25. אחרי בצורת שערים של 7 דקות!, אנדריי הבקיע כשעבר בהתקפה מתוכננת את השומר שלו. 10 דקות לסיום, חדירה של יואב קבעה 19:27. רחמים בשער מ-9 בין רגליו של יוליאן הביא את את המארחת ל20 שערים, אך מנגד כניסה חזקה לרחבה של אנדריי ושער במעבר של דניאל קבעו 20:29 בדק׳ ה-52. דן הבר צמצם בשער מהקו, יואב בעוד סיומת מ-6 מטרים הביא ל21:30. יניב שמש הצעיר התכבד בשער, ובהתקפה יואב המשיך ביד החמה בדקות אלו, 22:31. עוד מתפרצת קלה של דניאל שכבש בקשת מעל השוער, ומכבי ביתרון דו-סיפרתי, 22:32. דן הבר צימק, ו-5 דקות לסיום גרא החזיר לדו-סיפרתי. שמש הבקיע מהפינה הימנית, ודקה וחצי לסיום שמש ניצל איבוד כדור ורץ לבד כדי להכניע את יוליאן, 25:33. 40 שניות לסיום אריאל הוסיף למאזנו האישי עוד שער, במה שחתם את תוצאת הסיום, 25:34.

כבשו לזכות מכבי ראשל״צ: רוזנטל ואנדריי 6 כ״א, נאמן 4 ופרידמן 4 כ"א, לוזון 3, סטלמן, בירנבאום וגבע 2 כ״א, מריאן, אברהם, חליפי, רובין וגרא 1 כ״א.
כבשו לזכות הפועל קרית אונו: לוינציץ 5, דניאל יעקב ושמש 4 כ״א, רחמים וקנריק 3 כ״א, דן, רוזלס והבר 2 כ״א.


ועכשיו: גמר הגביע!

 
חדשות