חדשות
חמישי 24 באוקטובר 2013 10:48:15
מערכת האתר

צפו בוידיאו קצר שצילמה רותם כהן, שחקנית קבוצת ילדות ז-ח


איזו דרמה הייתה לנו אמש באולם רביבים; במשחקן הראשון העונה, נערות י׳ פגשו במסגרת בגביע המדינה - מ.כ חולון, קבוצה שתתמודד העונה יחד עם הצהובות בצמרת הליגה. הנערות הובילו בפתיחה, בהמשך חולון נטלה את ההובלה (14:11 ליריבה במחצית), הגדילה ל-5 שערים בדק` ה-40, אבל 10 דקות לסיום מכבי חזרה למשחק, ואף הפכה את התוצאה. דקתיים לסיום המשחק חולון עלתה ליתרון 25:24, אבל מאיה כהן לא ויתרה, ושער שלה הביא את ההתמודדות להארכה. בהארכה הדרמה נמשכה: שוויון 27 בתום החלק הראשון - והפינאלה למותחן מסמר השיער הגיעה 20 שניות לסיום ההארכה: בשוויון 31 הכדור היה צהוב. מאיה כהן לקחה אחריות, חדרה לרחבת ה-6 וכבשה! כל השחקניות חגגו בריקודים, יחד עם ההורים והחברים שהגיעו לתמוך.

הקבוצה המגובשת תחת אימונה של קרן בן הרוש רצה כבר מספר שנים יחדיו, ובמפעל הגביע הגיעה אשתקד עד הגמר. הקבוצה מבוססת על יציאות מהירות למעבר - כלי דומיננטי במיוחד בכדוריד נערות, שנוטה להיות מהיר ופחות מסודר. כך הקבוצה חזרה למשחק מפיגור בן 5 שערים, בהובלת האחיות שלי וליהיא יעקב, ומאיה כהן - השלוש מציגות מהירות וכוח מתפרץ בלתי עצירים. מילה טובה מגיעה גם לשוערת הקבוצה, רותם ממן, שסחטה אמש מספר עצירות בדקות המכריעות.
סיקור המשחק
המשחק החל טוב עם מתפרצת של יעל שילדרמן ופנדל של מאיה כהן, שהביאו את מכבי ל0:2 אחרי דקתיים. חולון צימקה ובדק׳ ה-5 מאיה כהן הפציצה מ-9 מטרים, 1:3. עמית גויטה בשער שני צימקה בדק׳ ה-8 ל3:2, ומנגד מאיה כהן בעבודת רגליים מהירה עברה את השומרת שלה, והגדילה ל2:4. חולון שוב צימקה לאחד, ובדק׳ ה-13 השוותה ל4:4.
שיר בן ציון הבקיעה מהפינה והשיבה למכבי את היתרון. בדק׳ ה-16 יעל שילדרמן חטפה כדור וטסה עד השער כדי להגדיל ל4:6. חולון הגיבה בשער מהפינה, ומנגד מאיה כהן המשיכה להפגין עליונות אתלטית, כשחלפה על פני השומרת שלה והבקיעה מול שוערת חולון חסרת האונים - במהלך שגרר גם עבירה של השומרת, שיצאה ל-2 דקות.
חולון נטלה פסק זמן בפיגור 5:7, וממנו חזרה לשוויון 7 ויתרון חולוני ראשון במשחק, שהושג בעיקר בשל התקפות מהוססות של נערות מכבי וירידה איטית להגנה.קרן במהלך פסק הזמן

בפיגור 8:7 - עשר דקות להפסקה, קרן בן הרוש הזעיקה פסק זמן. מפסק הזמן הקבוצות חזרו להתקפה שנגמרה בהחטאה, מה שגרר עוד שער של היריבה במעבר, 9:7 חולון.
מאיה כהן בעוד חדירה לקצר צימקה ל9:8, אבל חולון חזרה בשנית ליתרון בן שני שערים.
בדק׳ ה-24 יעל שילדרמן צימקה ל10:9, ו-5 דקות למחצית הייתה זו מאיה כהן שצימקה ל11:10.
הנערות איבדו ריכוז ואיתו כמות גדולה של כדורים, שהביאו לשני שערים קלילים של חולון במתפרצות, והגדלת יתרון היריבה ל10:13, דקתיים להפסקה.
דקה למחצית יעל שילדרמן צימקה, אבל אקורד הסיום היה שייך לחולון - 11:14 ליריבה בסיום המחצית הראשונה.


מחצית שנייה
הנערות עלו עם התאומות שלי וליהיא יעקב, שלא שיחקו כמעט במחצית הראשונה. בדק׳ ה-33 שלי יעקב הבקיעה מ-9 מטר. אותה שלי כבשה שער אישי שני שצימק את התוצאה ל15:13 - למרות שהקבוצה ניצבה באותן דקות עם שחקנית פחות (בשל הרחקה של אלמוג כהן).
חולון שיחקה משחק פסיבי בהתקפה, ורק בגלל החטאות ממצבים קורצים הקבוצה לא השוותה. כאשר לא כובשים מה קורה? אז אכן בסוף חולון הצליחה לכבוש - שלושה שערים רצופים של היריבה הביאה לפיגור 18:13. בשלב זה, שאנו 20 דקות לסיום, קרן הזעיקה את הנערות לפסק זמן.יעל שילדרמן בדרכה לשער

מפסק הזמן הקבוצה חזרה רעבה וממוקדת: ספיר סידי ושלי יעקב בשני מעברים צימקו ל18:15, ובדק׳ ה-44 עצירה של רותם ממן הובילה לשער נפלא של שיר בן ציון במתפרצת, וזה רק 18:16.
חולון הרגיעה את המשחק בשני שערים, אבל נערות מכבי לא הורידו קצב ועד הדק׳ ה-47 חזרו לפיגור 18:20 בזכות שערים של ליהיא יעקב ופנדל מוצלח של מאיה כהן.
חולון הייתה בדקות אלו עם שחקנית פחות, והדבר ניכר. נערות מכבי השוו ל20:20 (שלי יעקב ומאיה כהן) ובדק׳ ה-49 שלי יעקב בעוד מעבר מוצלח החזירה את היתרון לאחר דקות רבות, 20:21 למכבי.
חולון נראו כבויות, ועוד איבוד שלהן הוביל לעוד מעבר צהוב שנגמר בעוד שער, הפעם של ליהיא יעקב, וביתרון 20:22 חולון ירדה לפסק זמן.

בדק׳ ה-53 התקפה סבלנית של מכבי נחתמה בשער של יעל שילדרמן, שחתכה לקו וכבשה, 21:23.
5 דקות לסיום מכבי נותרו עם 3 שחקניות בשל הרחקות, וחולון ניצלה זאת כדי להשוות. ליהיא יעקב ששבה לפרקט החזירה את היתרון, אבל חולון השוותה בחידוש משחק - שוויון 24, 3 דקות לסיום.
השופטת איבדה שליטה על המשחק (יש לציין שבמשחק שכזה האיגוד היה צריך לשלוח שני שופטים), והרחיקה עוד שתי שחקניות בהחלטות תמוהות: חולון ניצלה זאת כדי לכבוש ולעלות ליתרון 24:25 דקתיים לסיום.
דקה לתום הזמן הרגיל מאיה כהן לקחה אחריות, חדרה לרחבה וכבשה - 25:25, והמותחן הזה הלך להארכה.הווינרית הגדולה אתמול: מאיה כהן

הארכה
ליהיא יעקב הייתה הראשונה לכבוש, ומנגד שתי השחקניות המובילות של היריבה - עמית גויטה ולין יוסף הפכו את התוצאה. דקה וחצי לסיום החלק הראשון של ההארכה מאיה כהן השוותה בפנדל, 27:27 - תוצאת החלק הראשון.
החצי השני נפתח בשער של חולון, ולזה שלי יעקב הגיבה בשער בחידוש משחק. חולון שוב נטלה את ההובלה, והפעם מאיה כהן לקחה אחריות: חידוש משחק, הכדור הלך למאיה שהוכשלה ברחבה וכבשה את הפנדל, שוויון 29. גול המשיך לרדוף גול, כאשר מצד אחד חולון עולה ליתרון, ומנגד יעל שולדרמן בצמד שערים השוותה ל31:31.
20 שניות לסיום הכדור היה בידיים של מכבי: מאיה כהן ניתרה מ-8 מטרים והבקיעה! הקבוצה מנצחת 31:32 בתום מותחן מסמר שיער של 70 דקות, ומבטיחה את מקומה בשלב הבא של הגביע.

כבשו לזכות מכבי ראשל״צ: מאיה כהן 12, יעל שילדרמן 7, שלי יעקב 6, ליהיא יעקב 4, שיר בן ציון 2, ספיר סידי 1.הלילה, הלילה, הלילה, שמחה גדולה הלילה...
 
חדשות