חדשות
שלישי 14 בינואר 2013 08:44:11
מערכת האתר


איזה דרבי היה לנו אמש באשלים. מכבי ראשל"צ, מוליכת מחוז מרכז של ליגת ילדים ח', הגיעה למשחק שהתקיים באולם של הפועל, אשלים, כשמאזנה בליגה ללא רבב - 6 ניצחונות בששת המחזורים הראשונים. מנגד, גם האדומים החזיקו בערב המשחק ברקורד בלתי שביר של 4 ניצחונות בארבעת המשחקים שקיימו. 
כמיטב המסורת במפגשי הדרבי בגילאים השונים, גם אמש ניכרה תכונה מתוחה באולם. 100 אוהדים השרו אווירה ספורטיבית וצבעונית, וגם על הפרקט - חשוב לציין, המשחק התנהל בהגינות, כך לדוגמה ראינו את מאמן מכבי, ספי איצקוביץ, מקפיד ששחקניו יילחצו יד לשחקני היריבה לאחר עבירות של 2 דקות. גם באיגוד הבינו את חשיבות המשחק, אליו שלחו את צמד השופטים מליגת העל, לאונרד ינקו ושלומי בראון. 

שתי הקבוצות יכלו לנצח ולהפסיד באותה מידה, והתוצאה בסיום, שוויון 29, משקפת את שאירע על הפרקט. הדרבי אמש היה הראשון מבין שניים בתקופה הקרובה: ביום שלישי הבא השתיים יתמודדו במסגרת גביע המדינה, הפעם באולמה הביתי של מכבי, 'רביבים' (שלישי, 21.1 18:15). 


ניב שמן במחצית ראשונה מצוינת

תחילת  המשחק
זה החל צמוד, 4:4 אחרי 5 דקות. בדק׳ ה-7 ניב שמן השווה ל5:5. המשחק של הצהובים בהתקפה היה סבלני, ומהלך יפה הגיע בדק׳ ה-10 כששחקן הפינה הימנית, נדב שלמה, ניתר וברגע האחרון מסר לאופק צרפתי הפיבוט שתפס וכבש מהקו, 7:7. בהמשך הצהובים הגיעו למצבי זריקה טובים, אבל חוסר ריכוז הביא לזריקות קלות שנעצרו ע״י שוער האדומים. במשך דקות ארוכות מכבי לא כבשה, ולמזלה גם הפועל לא הצטיינה בהתקפה.

בדק׳ ה-17 פיבוט היריבה כבש, מה שהעלה את האדומים ליתרון 9:7. מכבי קטעה את הבצורת ההתקפית בעזרת חידוש משחק מהיר ושער של אופק צרפתי. הפועל התרחקה ל11:8 - צמד שערים של ניב שמן ומכבי חזרה לתמונה. אופק צרפתי המשיך להקשות על הגנת היריבה, ופנדל נוסף שסחט תורגם לביצוע טוב של ניב שמן, 13:12 להפועל בדק׳ ה-23. הפועל המשיכה להבקיע ללא התנגדות מהפינה הימנית, ומנגד ניב שמן שמר על מרחק שער מהיריבה. 4 דקות להפסקה הפועל ניצלה יתרון מספרי ועלתה ליתרון שיא, 14:17. במחצית הופעל הובילה 19:16.

בתדריך של הפסקת המשחק ספי איצקוביץ, מאמן הקבוצה, דיבר עם השחקנים על הרכות בהגנה ועל העובדה שיותר מ-10 שערים נכנסו מפינה אחת. ספי הביע מורת רוח מזריקות נמהרות מדי של הקבוצה במצבים של יתרון מספרי.


ספי והשחקנים בהפסקה

מחצית שנייה
ההגנה עבדה מצוין, כשהיא מאפשרת להפועל רק זריקות קשות, איתן השוער טל אליוכין הסתדר. קסם עמיאל, נדב שלמה ואלמוג ריף הביאו לשיווין 19, ואותו אלמוג, בשער מהפינה, עשה מהפך בדק׳ ה-36. הפועל החזירה בריצה שלה, 22:20 עד הדק׳ ה-39. בדק׳ ה-43 קסם עמיאל בעבודת רגליים טובה עבר את המגן, ומכבי שוב משווה, 23:23.

הדרבי נכנס לרבע השעה האחרונה כשהקבוצות בשוויון. בדק׳ ה-47 ניב שמן כבש את שערו הראשון במחצית השנייה, ומכבי שוב השוותה. הפועל המשיכה ללכת לפינה הימנית ולקבל משם תוצרת. 10 דקות לסיום עמית צ׳מרינסקי (במחצית שנייה מצוינת) עשה סיבסוב על המגן וכבש שער אישי מרהיב, 26:26. בדק׳ ה-55 מכבי עלתה ליתרון, זאת במסירה חדה פנימה של צ׳מרינסקי לאופק צרפתי. הפועל השוותה, וניב שמן הגיב בחידוש משחק ושעטה אל השער, 27:28 למכבי. 3 דקות לסיום הפועל השוותה בזריקה מעמדת המקשר, ואחרי זריקה נמהרת בהתקפה מכבי שוב נכנסה לפיגור, בשער נוסף של הפינה הימנית של האדומים.
בפיגור 29:28, 45 שניות לסיום, ניב שמן השווה בזריקת פנדל, ובסיום הקבוצות נפרדו בשוויון 29.קסם עמיאל בדרך לשער מהפינה
חדשות