חדשות
בעונתה הרביעית ברציפות באירופה, הקבוצה השתתפה במסגרת גביע EHF מפעל זה הינו השני בטיבו בשרשרת המפעלים האירופאיים, כשבראש עומדת לה `ליגת האלופות`. הסיבוב הראשון זימן לצהובים נסיעה נוספת לבלקן: קבוצת פז`ה קוסובו חיכתה להתמודדות נגד הקבוצה, כאשר הוסכם בין המועדונים ששני המשחקים יתקיימו בקוסובו. כל משחק נגד קבוצת כדוריד מן אימפריית הספורט לשעבר, יגוסלביה, הבטיח חיים לא קלים. כך אכן היה בפועל: מול אולם מלא ב-2000 צופים, הצהובים הפסידו את המשחק הראשון 27:28 במותחן לכל אורכו.
צפו בנתוני המשחק

יומיים לאחר מכן התקיים הגומלין. שחקניו של גלעד מאור לא בנו על עונה אירופית קצרצרה, ובהתאם ניפקו משחק לוחמני שהטיב להבליט את גל אברהם בתצוגת שיא של 12 שערים! ניצחון 33:37 העלה את הצהובים לשלב הבא.
צפו בנתוני המשחק

הסיבוב השני הועיד לקבוצה נסיעה יותר "תיירותית", אך טומנת בחובה קבוצה לא פחות טובה; פורסט בירקסן, הנציגה האיטלקית במפעל, היא עיירת סקי הממוקמת ליד הגבול האיטלקי - אוסטרי. הקבוצה הזו נטלה חלק במפעלים המינוריים יותר של אירופה, ובעונת 200/01 הגיעה לחצי גמר גביע האתגר.

ההכרח הכלכלי שוב הכריע, וכך הצהובים טסו לשני המשחקים באיטליה.

המשחק הראשון היה צמוד לכל אורכו, אך בסיום חניכיו של גלעד מאור ירדו מן הפרקט מנוצחים, 28:31.
צפו בנתוני המשחק

יומיים לאחר מכן התייצבו הצהובים לגומלין עם רוח חדשה ורצון עז לנסוק לגבהים חדשים - הסיבוב השלישי של המפעל.
משחק שיא של דוד עמר ויהון רושקה (8 שערים כ"א), עם עזרה מטום מטלון (7) וגל אברהם (6), סידרו לקבוצה ניצחון 28:34 והעפלה ל32 האחרונות של המפעל, עם ציפייה בכיליון עיניים לשם גדול שיגיע ארצה.
צפו בנתוני המשחק

וכך אכן קרה...הגרלת הסיבוב השלישי הועידה לקבוצה מפגש מול למגו - מחזיקת גביע EHF בעונה החולפת וענקית כדוריד מהליגה בטובה בעולם, הבונדוסליגה הגרמנית.
יוסי גבע וראול סרוגו החליטו בשלב הזה שעושים הכל כדי להביא את למגו ארצה, וכך אכן קרה.


(יו"ר למגו והשר, אופיר פינס-פז, מברכים את השחקנים לפני המשחק)

ב3.11.2006 הגרמנים הגיעו להיכל הספורט ב"גן-נחום". שחקני מכבי ראשל"ת זכו להכיר מקרוב כמה מן השמות המובילים בעולם הכדוריד: פלוריאן קרמן, שחקן פינה ימין הפותח של נבחרת גרמניה, לוגי גיירסון האיסלנדי הבינלאומי, סבסטיאן פרייס, הפיבוט הגרמני הבינלאומי ומיכאל הגמן, כוכב הקבוצה - שוטר שמאל מוביל של נבחרת גרמניה.

חרף אולם מלא בקהל פעיל, למרות חבורה צהובה מלוכדת שהכינה עצמה באופן אופטימאלי להתמודדות, היתרון הסגולי של הגרמנים היה קשה מנשוא. בדק` הפתיחה המשחק אמנם היה שקול, אך ככל שהדקות נקפו היתרון האתלטי והטכני של היריבה נתן את אותותיו, ולמגו החלה לברוח בזכות משחק הגנה אגרסיבי שתורגם לשערים קלים במתפרצות.


(נאמן: ניסיון חשוב ברמות הגבוהות)

המחצית השנייה כבר הייתה מופע במעמד צד אחד. הגרמנים לחצו על הדוושה, ותוצאת הסיום הייתה 25:42 לטובתם. יחד עם זאת, הקהל שהגיע להיכל ידע להעריך את פנינת הכדוריד מגרמניה ובד בבד למחוא כפיים גם לצהובים בתום המשחק.
צפו בנתוני המשחק
צפו בכתבה על המשחק באתר YNET

כעבור 9 ימים שחקני מכבי ראשל"צ התייצבו למשחק הגומלין, שבהיבט הספורטיבי ניתן לומר שנערך לשם הפרוטוקול. למרות זאת, החוויה שהשחקנים והצוות המקצועי ייקחו מן האווירה בארינה הגרמנית של למגו הייתה בלתי נשכחת: אצטדיון גרי וובר הוא מן המפוארים באירופה. מכיל 12,000 מקומות ותנאיו הם מן המודרניים שיש.
על הפרקט שחקני מכבי ראשל"צ ניסו לנפק הופעה מכובדת, אך הכוח הגרמני הכריע אותם ותוצאת הסיום הייתה 22:37 לזכות למגו.


(ברוכים הבאים לגרי וובר ארינה)
צפו בנתוני המשחק


 

אירופה: עונת 2006/7