חדשות
שישי 18 באוקטובר 2013 18:31:11
מערכת האתר


מי מאיתנו פילל לכזו פתיחת עונה? לאחר 6 מחזורים הקבוצה איבדה 5 נקודות, והכדוריד רחוק מלהרשים בשלב זה. הערב בנס ציונה הצהובים פגשו יריבה נחושה, שבעזרת משחק מצוין של השוער ניב פישלוביץ השאירה את מכבי שלנו על 7 שערי שדה בתום 30 דקות, מטריד. הקבוצה שינסה מותניים במחצית השנייה, והדבר ניכר בעיקר במשחק ההגנה, שהחל מהדקה ה-40 החל להיות הרבה יותר דינמי ומחויב, ולזאת אפשר להוסיף דקות טובות של סטראט, שהביאו את הקבוצה ל-10 הדקות האחרונות במצב שוויון - לאחר שפיגרה במשך 40 דקות.
הפצועים לנגליב, לוזון ופרידמן לא כשירים עדיין, ואליהם תוסיפו את גל אברהם, שלא שיחק הערב בשל מחלה.

 

                                                                                                                                                            
מחצית ראשונה
ברק פריד בהקפצה כפולה עובר את המגן אבל פוגש את הקורה. מנגד, מריאן עולה מ-9 וכובש. ביטון אף הוא פוגע בקורה, ועוד התקפה מתוכננת נגמרת בשער, עם אסיסט של רוזנטל לסטלמן שהשתחל לקו וכבש, 0:2. בדק׳ ה-4 נס ציונה עלתה על לוח התוצאות עם שער מפינה ימין של כרמין. מריאן ביצע צעדים, ובולאטוביץ ניצל זאת כדי לסיים מעבר, 2:2. פנדל שרוזנטל סחט תורגם ל2:3 בזכות שער של מריאן. סטויקוביץ בפנדל משלו איזן ל3:3 בתום 7 דקות. נאמן סחט 2 דק׳ ופנדל, אותו הבקיע מריאן באותה זריקה גבוהה לחיבור. סטראט עצר מהפינה את ביטון, אבל פישלוביץ סיכל זריקה מ-6 במעבר מידי סטלמן, ונס ציונה שוב משווה, הפעם במעבר שהסתיים בזריקה של כרמין.
איבוד נוסף של מריאן והמקומיים מענישים בעוד מעבר של כרמין, שמעלה לאחר 10 דק׳ את קבוצתו ליתרון ראשון, 4:5.
רוזנטל פגע בקורה, ובהגנה רובין הורחק ל-2 דק׳: ברק פריד ניצל זאת כדי לכבוש מ-9, כבר 4:6 לנס ציונה. מריאן בכדור מצוין לגרא, אבל האחרון נעצר ע״י פישלוביץ, ומנגד עמית כהן בחדירה ניצל את היתרון המספרי של קבוצתו, שעולה ליתרון 4:7 בדק׳ ה-14.
השלישי שנתקל מ-6 מטרים בפישלוביץ היה בירנבאום, אבל בהגנה סטראט היה מוכן לאיום של פריד מ-9 מטרים.


רוזנטל פגע בקורה, ובהגנה רובין הורחק ל-2 דק׳: ברק פריד ניצל זאת כדי לכבוש מ-9, כבר 4:6 לנס ציונה. מריאן בכדור מצוין לגרא, אבל האחרון נעצר ע״י פישלוביץ, ומנגד עמית כהן בחדירה ניצל את היתרון המספרי של קבוצתו, שעולה ליתרון 4:7 בדק׳ ה-14.
השלישי שנתקל מ-6 מטרים בפישלוביץ היה בירנבאום, אבל בהגנה סטראט היה מוכן לאיום של פריד מ-9 מטרים.ההתקפה הייתה תקועה וזריקה קשה של חליפי הלכה החוצה. ביטון בקשת מהפינה זרק מעל המסגרת, וחליפי בעוד ניסיון זריקה מצא את פישלוביץ מוכן. סטראט ירד מצוין לזריקה חופשית של פריד מ-8 מטרים, ובשלב זה - כשאנו אחרי 16 דק׳ משחק, לאולג נמאס ממשחק ההתקפה התקוע, כשהוא הוריד את שחקניו לפסק זמן.
מפסק הזמן הקבוצה חזרה לתרגיל שפינה את מריאן לזריקה, אבל הרומני מצא את פישלוביץ שוב מוכן. נס ציונה נהנתה ממהלך של חסימה-יציאה, שהשאיר את הפיבוט אסף פאר חופשי לכבוש, וזה כבר 4:8 למארחים.
חליפי איתר את בירנבאום שהוכשל, מריאן בפנדל שלישי מוצלח צימק ל8:5. קשת מהפינה של כרמין עלתה מעל השער, אבל מסירה לא טובה במעבר של מריאן לבירנבאום, הציבה את האחרון כשהוא דרך על הקו.
עם יד לפסיבי ברק פריד בזריקת מותן העלה בדק׳ ה-20 את נס ציונה ליתרון 5:9. בהתקפה הקבוצה נקלעה לאיום של משחק פסיבי, ובתגובה רוזנטל נטל זריקה קשה שנעצרה ע״י פישלוביץ.
חיתוך של רועי ביטון לקו הותירו חופשי, ומול סטראט הוא לא התבלבל והעלה את נס ציונה ליתרון 5:10. עוד התקפה של הקבוצה הייתה איטית וצפויה, בסופה הקבוצה שוב איבדה כדור. סטראט בהתעלות עצר שלוש זריקות בהתקפה אחת, ובתום 24 דקות מכבי צימקה ל6:10 משער במעבר של בירנבאום, שקיבל אסיסט ממריאן.
סטראט עצר עוד זריקה, הפעם מזריקה של סטויאקוביץ מ-9 מטרים. ארבע דקות להפסקה גבע עלה לזריקה מ-9 שנעצרה ע״י פישלוביץ, ובהגנה רובין הורחק בשנית ל-2 דק׳, מה שהקל על על פאר לכבוש מהקו, 11:6. עוד התקפה הססנית הביאה לדריכה על הקו של בירנבאום (שקיבל מסירה קשה מחליפי), ודקתיים להפסקה כרמין זז לעמדת המקשר וכבש, במה שהביא את המקומיים ליתרון שיא של 12:6. דקה להפסקה רוזנטל מ-6 מטרים צימק ל12:7 - תוצאת המחצית.ניב פישלוביץ במחצית ראשונה מצוינת

מחצית שנייה
התקפה ראשונה ומריאן זרק פנדל לקורה. סטראט עצר, ורוזנטל זיהה את גרא חופשי בקו, 12:8. פאר מהקו החזיר ל13:8, ונאמן בשער מהיר משלו צימק בחדירה ל13:9. הקצב המהיר בפתיחת המחצית השנייה נמשך, כשנס ציונה חידשה משחק ופריד החופשי הבקיע מ-6, 14:9. רוזנטל פירגן ימינה לסטלמן שהוריד ל14:10, ובדק׳ ה-36 איבוד של נס ציונה תורגם לפאס של סטראט לגבע, שתפס וכבש - מכבי צימקה ל14:11.
סטראט עצר מ-9 את סטויקוביץ, אבל בהתקפה גרא לא השתלט על כדור לקו שנמסר ע״י גבע. נס ציונה נקלעה למשחק פסיבי, וזריקה מזווית קשה מרחוק של פריד נעצרה ע״י סטראט - מכבי יצאה למעבר אותו הוביל רוזנטל שאיתר את גרא על הקו. האחרון תפס וכבש, ובדק׳ ה-39 המקומיים הזעיקו פסק זמן לאור צימוק הפער ל14:12.

ההגנה הצהובה הפכה קיצבית וצפופה יותר, ונס ציונה לא מצאה זריקה נוחה, מה שהוביל לאיבוד. בהתקפה נאמן זרק למשקוף, אבל מנגד סטראט עצר איום של פריד. בדק׳ ה-42 מריאן ניתר מ-10 מטרים ומצא את הרשת וזה רק 14:13 ליריבה.
ההגנה המשיכה להצטיין, עם גרא שסגר חזק את פריד. נס ציונה איבדה כדור, ועם יד לפסיבי בהתקפה הצהובה מריאן הפציץ לחיבור, שוויון 14 בתום 44 דקות.
עמרי גדות הצעיר השתחל לקו והחזיר את נס ציונה ליתרון, שנמחק מהר בזכות חסימה ויציאה של נאמן וגרא, כשהאחרון נותר לבד ומשם הקשית מעל פישלוביץ. בדק׳ ה-46 גדות בשער שני החזיר את קבוצתו ליתרון 16:15, ולזה נאמן הגיב בשער בחדירה, 16:16.
פריד זז למרכז, נותר חופשי וכבש מ-9. הקבוצה איבדה כדור בשל משחק פסיבי, אבל ההגנה סיכלה עם חסימה, שהובילה לעוד שער של נאמן - שוויון 17, עשר דקות לסיום.הקבוצה במהלך פסק זמן היום

סטויקוביץ החזיר את המקומיים ליתרון בזכות שער מ-10 מטרים, וחליפי שהחליף את נאמן העייף תרם שער ב1 על 1, שוב שוויון. סטויקוביץ בשער שני מרחוק העלה את היריבה ליתרון 19:18, ובהתקפה הקבוצה איבדה כדור. סטויקוביץ היה חם, ושער שלישי שלו מרחוק הציב את נס ציונה ביתרון 20:18 בדק׳ ה-53.
פנדל שסחט גרא הפך לשער של חליפי, ופריד שנשמר אישית סחט עצירה מסטראט. חליפי לקח אחריות והשווה בדק׳ ה-55 ל20:20 בהטעיה יפה וזריקה מ-8 מטרים.

פריד ביצע צעדים, ומנגד פישלוביץ מנע יתרון צהוב ראשון, כשהוא עצר זריקה מ-8 מטרים של רוזנטל. שלוש וחצי דקות לסיום השופטים סימנו למשחק פסיבי, ופריד זרק מעל המסגרת.  שתי דקות ו-45 שניות לסיום מכבי עלתה ליתרון ראשון, 20:21, בזכות שער של חליפי. דקה וחצי לסיום נפסק פנדל לנס ציונה, אותו כבש סטויקוביץ, שוב שוויון.
דקה לסיום פאר הורחק אחרי עבירה על נאמן. הכדור נשאר בידיי הקבוצה: 5 שניות לסיום החלה תנועה מימין, הכדור הגיע לדור גבע שסחט עצירה מפישלוביץ.
תוצאת הסיום, שוויון 21.

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: מריאן 6, חליפי 4, גרא ונאמן 3 כ"א, סטלמן 2, רוזנטל, בירנבאום וגבע 1 כ"א.
כבשו לזכות א.כ נס ציונה: סטויקוביץ 5, פריד וכרמין 4 כ"א, פאר 3, גדות 2, ביטון, בולאטוביץ וכהן 1 כ"א.מקווים להמשך טוב יותר

חדשות