חדשות
שלישי 21 בינואר 2013 11:20:33
מערכת האתר


ליגת ווינר שבה אמש, עם פתיחת הסיבוב השני, והצהובים התייצבו למשחק חוץ ברמת השרון. לאחר מחצית ראשונה שקולה, הקבוצה העניקה ליריבתה בתחילת המחצית השנייה שיעור מאלף בהגנה, כשרק בדק' ה-40 רמה"ש כבשה את שערה הראשון, ובעזרת עצירות רבות השחקנים המטירו על שערה של היריבה גשם של שערים שהגיעו במתפרצות ומעברים, ובאופן כללי הקהל שהגיע אמש לתמוך ראה שהקבוצה רוצה לשמור, היא יודעת, ולכך בטח תרמה הצטרפותו של הזר החדש של הקבוצה, אנדריי סטאריך. אנדריי שמר במחצית השנייה בעמדות מספר 3 לצד מריאן - עם גרא ולוזון בעמדות מספר 2, יחד הם לא אפשרו מצבי זריקה קלים, אם בכלל, לרמת השרון, ומאחוריהם - יוליאן סטראט, במשחק נפלא. 

"היו דקות בחצי השני שנראינו קבוצה עם נפח בהגנה, מה שלא היה לנו הרבה זמן. הצלחנו למצוא פתרונות יפים בהגנת 0:6, זה משהו שאנחנו עובדים עליו תקופה". כך קפטן הקבוצה, יואב נאמן, על משחק ההגנה במחצית השנייה. מה היה לו להגיד על המצטרף החדש? "נכון למשחק הזה אנדריי השתלב בקבוצה, אבל צריך לראות מה יהיה ביום שישי נגד קרית מוצקין - אלו דברים שצריך לבדוק לאורך זמן. הנוכחות שלו בהגנה מוסיפה לנו ביטחון". 

מכבי פתחה עם יוליאן בין הקורות, יואב ומריאן מקשרים, לנגליב מרכז, גל ודניאל בפינות ועופר בפיבוט.
יואב פתח את מסכת השערים, רדולוביץ השווה וחברו לכנף, עמית גל, העלה את המארחים ל2:1 בשער מהפינה. הכנסת כדור יפה של מריאן לעופר הניבה שוויון, ולאחר עצירתו השלישית של יוליאן, לנגליב בחדירה עם הרבה כוח החזיר בדק' ה-6 את מכבי ליתרון. יוליאן הגיע מוכן והגיב שוב טוב לכדור נמוך, ותנועה דומה שהביאה לשער של עופר, הניבה הפעם פנדל, אותו ביצע בהצלחה מריאן, 2:4 בדק' ה-9.
ההגנה עובדת נכון, וזריקה מזווית קשה בפינה של עמית גל נבלמה ע"י יוליאן. התקפה סבלנית עברה דרך לנגליב שהזיז ימינה למריאן הפנוי, ומשם - הפצצה פנימה מ-9 מטרים, 2:5 בחלוף 10 דקות.

עופר הורחק ל-2 דקות, ודקה לאחר מכן גם מריאן. בדק׳ ה-13 רדולוביץ ניצל את היתרון המספרי וצימק בשער מהפינה. יואב בשער שני מהמקשר קבע 3:6, ובדק׳ ה-14 אריאל נכנס לראשונה למשחק. סיצ׳נקו בחדירה צמצם ל6:4, ולאחר איבוד בהתקפה לוזון הורחק בפעם השנייה. מכבי שוב בחיסרון מספרי, ולמרות מספר עצירות של יוליאן מהפינות, עמית גל הבקיע מהפינה וצימק ל5:6.

חן החליף את עופר, חליפי את יואב ודור את גל - אבל ההתקפה הפכה סטטית מדי. איבוד כדור נוסף הוביל למעבר של היריבה, שנעצר ע״י מריאן, שכמו עופר, נשלח בפעם השנייה לשתי דקות. בחלוף 18 דקות אלכס פלסקין השווה בשער מעמדת הפיבוט. גל וסיצ׳נקו השלימו את המהפך, 8:6 לרמה״ש.

אנדריי סטאריך נכנס לדקות ראשונות במדי הקבוצה, שהמשיכה לאבד את הראש בהתקפה: דריכה על הקו ושתי עבירות תוקף הותירו את הצהובים על 6 שערים, אבל למזלם בדק׳ ה-23 רדולוביץ הורחק ל-2 דק׳ לאחר עימות עם נדב, ואחריו גם פלסקין שביצע עבירה על חליפי, בזמן שהאחרון הבקיע בחדירה את שערו הראשון. רמה״ש, ב4 שחקנים, לא הגיעה למצב זריקה, ואת זה הקבוצה ניצלה כדי להשוות משער מהקו של חן. מכבי נטלה חזרה את היתרון חמש דקות להפסקה, כשאריאל דהר מ״חוף לחוף״ וקבע יתרון 8:9, מה שגרר פסק זמן של היריבה.

מפסק הזמן רמה״ש חזרה עם שער מהפינה הימנית של עומר לוסטיג. חליפי הגיב בשער מהיר בחידוש משחק, 9:10. בינתיים, נדב הורחק באדום ישיר לאחר מכה (לא מכוונת) בפניו של ליפץ. רמה״ש  ניצלה שוב יתרון מספרי עם שער של הפינה לוסטיג, ולזה הצהובים הגיבו בשער חכם של דניאל, שחמק ללא תנועה  מבר מסורי והבקיע מהפינה, מול דויד לוינסון, שהחליף את פאצ׳ינוביץ. חליפי המשיך ביד החמה, והפעם שילח כדור חד וגבוה מ-9 מטרים, ומכבי ביתרון 10:12 דקתיים להפסקה. 60 שניות לתום המחצית רדולוביץ הקטין הפער ל12:11 - מכבי ירדה לפסק זמן. 15 שניות לבאזר אנדריי נחסם בניסיון הזריקה הראשון שלו, ועם הגיע השעון לחצי שעה של כדוריד, רמה״ש קיבלה פנדל, אותו הבקיע עמית גל. במחצית, שוויון 12.


נקווה להגנה כזאת בכל משחק

מחצית שנייה
לאחר שתי דקות של החטאות בשני עברי המגרש, סטלמן כבש במעבר, ואחריו לנגליב שחתך לקו והבקיע. סטלמן בשער שני המשיך בריצה הצהובה ובתום 4 דקות מכבי ביתרון 12:15.
ההגנה, עם גרא ולוזון ששמרו על המקשרים, ועם מריאן ואנדריי שכיסו במרכז ההגנה הייתה פשוט בלתי חדירה, וזריקות היריבה בקושי הגיעו ליוליאן. חסימה הגנתית נוספת הובילה לפאס מדוד של יוליאן לגרא שתפס וכבש, וזה כבר 12:16. היריבה חסרת האונים ירדה לפסק זמן, כשחלפו רק 6 דקות במחצית השנייה.

פסק הזמן לא עזר...ההגנה המשיכה להיות צפופה ומפחידה מתמיד. בהתקפה אנדריי בשער ראשון (מזל טוב!) העלה ל12:17, ואחריו עומר גרא בסופו של עוד מעבר, 12:18 בדק׳ ה-40. לאחר 10 דקות רמה״ש הבקיעה את שערה הראשון במחצית השנייה, מידי עמית גל. אנדריי החל להרגיש נוח, כשכבש את שערו השני מ-9 מטרים. פלסקין הצליח להשתחל לקו ולצמק ל14:19, ומנגד יואב בחדירה קבע 14:20 בדק׳ ה-42. הפער המשיך לתפוח, ולרבע השעה האחרונה הקבוצה הגיעה ביתרון 14:22, משערים של לנגליב וגרא.

פנדל של עמית גל צמצם ל15:22, ובשחקן פחות סטלמן פירפר את בר מסורי בפינה - האחרון החזיר בשער משלו, 23:16. מריאן שלא זרק זמן רב שיחרר מ-10 מטרים טיל שפאצ׳ינוביץ רק ליווה במבטו בדרכו פנימה. חליפי המשיך בקשריו הטובים עם קורות השער - זריקה שלו מ-8 מטרים פגעה בשתי הקורות ונכנסה פנימה. עוד אחד של חליפי ומכבי כבר מובילה בהפרש דו-סיפרתי, 16:26 בדק׳ ה-53. רדולוביץ צימק במעט, סטלמן החזיר בשער בחדירה מהאמצע. 5 דקות לסיום וזה היה תורו של דור לסיים מעבר, 17:28. חצי דקה חלפה, ודור הוסיף עוד אחד במעבר. מסורי בשער מהפינה צימק ל18:29. חליפי בחדירה נוספת קבע 18:30. דקה וחצי לסיום עמית גל בפנדל קבע את תוצאת הסיום, 19:30.

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: חליפי 6, סטלמן 4, גרא, נאמן, לנגליב ומריאן 3 כ"א, סטאריך וגבע 2 כ"א, לוזון, בירנבאום, רוזנטל ופרידמן 1 כ"א. 
כבשו לזכות א.ס. רמה"ש: גל 7, רדולוביץ 5, סיצ'נקו 3, פלסקין ולוסטיג 2 כ"א. 

חדשות