חדשות
שישי 14 בפברואר 2014 20:20:15
מערכת האתר


ההפסד היום היה רק בתוצאה, בטח לא ביחסי הכוחות בין הצדדים, ולהפסד בסיבוב הראשון אין זכר. כשם שהקבוצה הפסידה היום בת״א 29:28, יכלה גם לנצח, זאת אחרי מחצית ראשונה בשליטתה, יתרון בן 3 שערים, שנלקח עם יכולת גבוהה של צמד הזרים של היריבה, שכבשו 22 מסך 29 השערים של הקבוצה. מנגד, יום פושר מאוד של צמד הזרים שלנו, שלא השפיעו מספיק בהתקפה (מריאן 4 שערים, אנדריי עם 2). כפי שמאמן הקבוצה, אולג בוטנקו, אמר, הקבוצה הציגה היום רק 50% מיכולתה, ויש בה מספיק חוסן וביטחון עצמי לקראת המבחן שבפתח - חצי גמר גביע המדינה ביום שני.

גל אברהם הירבה לשחק היום, ובלט לצד יואב נאמן (5 שערים כ״א). עומר גרא הוסיף מחץ התקפי במחצית השנייה (4 שערים), ובדקות הראשונות של המחצית השנייה הקבוצה הכתיבה את קצב המשחק, כפי שעשתה לאורך רוב דקות המחצית הראשונה. ביתרון 18:19 בדקה ה-38 הייתה יכולה קצת לברוח, אך עד הדקה ה-47 מכבי ת״א הפכה ל26:21, כשבמשך דקות ארוכות הקבוצה סובלת מהרחקות ל-2 דק׳ שהותירה אותה עם שחקן, ואף עם שני שחקנים פחות משל היריבה. גם במינוס 4 לקבוצה הייתה הזדמנות להשוות, כשהיריבה ״שיחקה לרוחב״ אך כמה החטאות ואיבודים במשחק המעבר הותירו אותה בסיום עם שער אחד פחות.


גל מכניע את אלדר שיקלושי

סיקור המשחק
הקבוצה פתחה בהגנה עם מריאן ואנדריי באמצע, לוזון ופרידמן כמספרי 2. טום מטלון פתח את מסכת השערים, דניאל השווה מייד בכיבוש מהפינה לקצר. יוליאן היה במקום לאיום השני של מטלון, ודניאל פגש במתפרצת את הקורה. יוליאן עצר כדור שני (בוטוליה) ומנגד גל החטיא את המסגרת מהפינה. בדק׳ ה-5 בוסקוביץ התפנה לזריקה מהאמצע, 1:2 ת״א. תרגיל יפה בו לנגליב מסר למריאן וירד לקו, הותיר את המרכז פנוי לכיבוש, 2:2. בהתקפה הבאה ההגנה כפתה איבוד כדור, שהפך מיד למסירה קדימה לגל שלא התבלבל מול שיקלושי. יוליאן סיכל זריקה של בלכר מהפינה, וגל בשערו השני - הפעם מהפינה, העלה את הקבוצה בדק׳ ה-8 ליתרון 2:4.

בוסקוביץ בחדירה שבאה בעזרת חסימה צימק. התקפה סבלנית הלכה לפינוי ליואב שהפציץ מ-9 מטרים גבוה לקרוב. אנדריי היה המורחק הראשון לשתי דקות לאחר עבירה על בוטוליה, ובאותה התקפה בוסקוביץ כבש את השלישי שלו, 4:5 לנו. בשחקן פחות ויד שופטים מונפת לפסיבי, לנגליב שוב ירד לקו והוכשל, מריאן בשערו הראשון דייק בפנדל, 4:6.
אצל היריבה בוסקוביץ המשיך להיות הפקטור המרכזי, והכשלה שלו סידרה לבוטוליה שער בפנדל, 5:6 בדק׳ ה-11. עם יד לפסיבי יואב נאלץ לקחת זריקה קשה שנעצרה ע״י שיקלושי. בוטוליה החטיא את המסגרת, אז מריאן חיקה אותו בצד השני...יוליאן מנע שוויון ראשון, כשעצר מ-6 מטרים את דבדה, במה שהפך לשער קל במתפרצת של דניאל, ויתרון 5:7 בדק׳ ה-14.


דניאל מסיים מתפרצת בגול

עופר היה המורחק השני של הקבוצה ל-2 דקות, אבל המארחת לא ניצלה זאת עם משקוף של טום מטלון. עומר גרא נכנס לראשונה למשחק, גל לבש גופיה כדי לבטל את החיסרון המספרי, ובדק׳ ה-16 יואב עלה על חסימה ושוב הכניע את אלדר שיקלושי. לאחר 16 דקות, וביתרון 5:8, היריבה ירדה לפסק זמן.
מפסק הזמן חזרה עם שער של בוסקוביץ, שזינק על כדור אבוד ודחק אותו פנימה, 6:8. בהתקפה אריאל החליף את לנגליב ואנדריי את מריאן. בינתיים, בוטוליה היה המורחק הראשון של היריבה ל-2 דקות; הכדור שוב הלך ליואב, שהפציץ לפינה הקרובה מ-9, מול מטלון ושיקלושי שהפגינו חוסר אונים. בלכר בשער חשוב ליריבה מהפינה צמצם בדק׳ ה-18 ל9:7, ומנגד אנדריי ראה את היתרון המספרי והעביר שמאלה לגל, שניתר על שתי רגליים מהפינה והבקיע בזריקה לפינה הרחוקה. בוסקוביץ שוב נטל יוזמה וזרק בהפתעה מחצי פינה פנימה, 8:10. אנדריי זרק את זריקתו הראשונה מחוץ למסגרת, ומנגד בוסקוביץ איבד כדור. אריאל ביצע צעדים, מה שהפך לשער במתפרצת של בוסקוביץ, צמצום הפער ל10:9, ופסק זמן של אולג בתום 20 דקות של כדוריד.

אנדריי בזריקה קצת קשה מצא את הקורה, וירידה איטית מעט הותירה את גיל פומרנץ להשוות במתפרצת, 10:10. מכבי איבדה כדור בדריכה על הקו של דניאל, אבל מנגד הגנה חזקה הביאה לאיבוד של היריבה, כשגל זינק על הכדור התועה ומצא את יואב שהכניע באחד על אחד את שיקלושי, 10:11 לטובת הקבוצה בדק׳ ה-22. ההגנה הצהובה לא מצאה פיתרון לבוסקוביץ, ששוב עלה לזריקה נוחה מ-9 מטרים, 11:11. חליפי החליף את יואב, אבל באותה התקפה אנדריי ביצע צעדים, והיריבה ניצלה זאת ליתרון ראשון מפנדל של בוטוליה, 11:12. השילוב חליפי-גרא עבד, כשהראשון הכניס כדור לשני, שהשווה ל12:12. בוטוליה מצא את הקורה, ומנגד חליפי בזריקה לא נוחה לא מצא את המסגרת. דבדה החל להיות פקטור, ובדק׳ ה-26 הבקיע מהקו, אנו בפיגור 13:12. כשההתקפה קצת התקשתה, אריאל הבקיע בזריקת מותן נפלאה.

3 דקות להפסקה בוטוליה הבקיע מ-9. ניסיון הכנסת כדור של אנדריי נחטף, ויוליאן התעלה עם עצירת מתפרצת של בוטוליה, שהפכה לשוויון 14 דקתיים להפסקה, עם שער של גל. דקה להפסקה בוטוליה מצא את הרשת בזריקה בעמידה, ולאחר 15 שניות אנדריי השווה בזריקה משלו בעמידה. המארחת יצאה להתקפה שהסתיימה בהחטאה, ופאס של יוליאן לדור (נכנס לשתי הדקות האחרונות במקום גל) היה קצת חזק: דור תפס בקושי וסחט מזווית קשה עצירה. 10 שניות להפסקה בוסקוביץ הבקיע, שוב, מרחוק, ובתום 30 דקות הקבוצה בפיגור 16:15.


לנגליב מנווט את המשחק

מחצית שנייה
סטלמן החליף בפינה את דניאל. דור בפינה השנייה נתן מנוחה לגל. איתם: יואב, מריאן, לוזון ולנגליב.
יואב לקח זריקה מול אלון כהן שהחליף את שיקלושי, הכדור חמק החוצה. ת״א תחת איום למשחק לפסיבי סידרה זריקות לבוטוליה ובוסקוביץ שנעצרו ע״י יוליאן. מריאן השתלט על הכדור והופל ע״י דן נתן שנשלח ל-2 דק׳. ביתרון מספרי לנגליב מצא את לוזון שהשווה מהקו, 16:16 בדק׳ ה-33. היריבה זרקה לקורה, וקורה של סטלמן במתפרצת מנעה יתרון. היריבה שוב נתקלה באיום למשחק פסיבי, ומשום מקום בוסקוביץ מסר לרחבה, בוטוליה תפס באוויר וכבש, במהלך שגרר הרחקה של נדב, והתחממות של הספסלים שנקנסו בהרחקות ל-2 דקות, וכך המשחק נותר בדק׳ ה-35 עם 5 נגד 4 לטובת היריבה; למרות החיסרון בידיים, יואב מסר מצד לצד לדור שהרשית מהפינה, 17:17. יוליאן סחט עצירה מהקו, והמעבר הלך לאנדריי שסיים יפה, ושוב הקבוצה ביתרון, 17:18.


כאן העניינים קצת התחממו

ההגנה עבדה יפה וסחטה תוקף, אבל מנגד הססנות בהתקפה ועבירת תוקף של לנגליב מנעו את הגדלת היתרון. יוליאן ירד יפה לזריקה של שמעוני, אבל צעדים של מריאן הביאו את בוסקוביץ בדק׳ ה-37 להשוות במעבר ל18:18, במהלך בו יואב יצא ל-2 דקות. אריאל החליף את לנגליב, ובמעין קיפאון התקפי מריאן לקח זריקה קשה שנכנסה, 18:19. בהגנה מריאן יצא ל-2 דק׳, והעבירה הובילה לפנדל מוצלח של בוטוליה, 19:19 בדק׳ ה-39. בחיסרון שחקן אנדריי (עם איום לפסיבי) זרק מעל המסגרת, ומנגד בוטוליה במעבר העלה את ת״א ליתרון 20:19. נדב שוב הורחק ל-2 דק׳, והקבוצה נותרה עם 4 מול שישה! אז מה עושים? הכדור הלך לאריאל, שניתר בשהייה מדהימה מעל ההגנה וכבש, 20:20. בזברחני סחט פנדל, אותו יוליאן עצר מזריקה של בוטוליה, שהיה על הכדור החוזר, ת״א ביתרון 21:20. עופר סחט 2 דק׳ מבזברחני, ולאחר כמה דקות רצופות הקבוצה בשוויון מספרי עם היריבה; מריאן זרק מחוץ למסגרת, ופאס של שיקלושי שחזר לשער הגיע לבוסקוביץ שהביא בדק׳ ה-42 את המארחת ליתרון 22:20. עופר ביצע עבירת תוקף, ות״א עלתה ליתרון שיא משער של דבדה. דור בשער חשוב צימק מהפינה, 23:21 בדק׳ ה-44.

בוסקוביץ בשער מרגיז מ-10 מטרים קבע 24:21. שיקלושי עצר את אריאל וזריקה של עופר שהגיע לריבאונד. עם יד לפסיבי יוליאן עצר את הזריקה של בוטוליה, ורבע שעה לסיום אולג לקח פסק זמן. גל חזר למשחק, כך גם גרא. יואב לקח זריקה שהלכה מחוץ למסגרת. בדק׳ ה-47 נתן העלה את היריבה ליתרון 21:25 עם שער מהפינה, ומייד לאחר מכן איבוד טיפשי הפך למתפרצת של בזברחני שהגדיל ל26:21. גרא הופל ע״י דבדה שיצא ל-2 דק׳, ולאחר מכן נהנה ממסירה של מריאן כדי לכבוש מהקו. נדב חטף כדור אך איבד אותו במסירה, ובמהלך הבא גל חטף כדור אבל הפעם היה זה דניאל שאיבד במעבר. בוטוליה זרק החוצה, וגל סחט במעבר עצירה משיקלושי - הקבוצה איבדה הזדמנות להתקרב מרחק שני שערים. ת״א שוב לא כבשה, והפעם הכשלה של גרא סידרה שער של מריאן בפנדל, 26:23 בדק׳ ה-53. ת״א איבדה, ופאס של יוליאן הלך לגרא שהוכשל (והוציא את דן נתן ל-2 דקות), מריאן דייק בפנדל, רק 26:24. עוד איבוד של היריבה, אבל הפעם הפאס של יוליאן לגרא היה חזק מדי, כמה חבל.


מריאן לא השפיע היום מספיק על המשחק

עם שחקן פחות המארחת הבקיעה בדק׳ ה-55 בזריקה מדהימה של בוטוליה. הקבוצה חידשה משחק ליואב שהבקיע בחדירה והוציא את מטלון ל-2 דקות. יוליאן עצר זריקה של בוטוליה, ו-4 דקות לסיום מסירה טובה של מריאן הלכה לגרא שהבקיע מהקו, 27:26.
שלוש דקות לסיום בוטוליה נע ימינה ועל שני שומרים, ואיך שהוא, הבקיע. שתיים וחצי דקות לסיום עם יד לפסיבי, יואב חדר וברגע האחרון מסר לגרא שכבש מזווית לא פשוטה, 28:27. דקה וחמישים שניות לבאזר, דבדה סחט פנדל, בוטוליה ניסה להתחכם, אבל יוליאן הגיב טוב ועצר! דקה ועשרים לסוף יואב עלה לזריקה מ-9 מטרים, הכדור הלך חצי גובה לפינה הקרובה, שיקלושי עצר. הקבוצות ירדו מייד לפסק זמן. 40 שניות לסוף בוטוליה הוכשל, והפעם, למרבה צערנו, דייק בפנדל, 29:27. לקבוצה נותרה חצי דקה, ההתקפה התארכה ו-5 שניות לסיום גל כבש, אבל היה זה מאוחר מדי - בסיום הקבוצה מפסידה 29:28.

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: נאמן ואברהם 5 כ"א, מריאן וגרא 24 כ"א, רוזנטל, פרידמן, גבע וסטאריך 2 כ"א, לנגליב ולוזון 1 כ"א. 
כבשו לזכות מכבי ת"א: בוסקוביץ ובוטוליה 11 כ"א, דבדה 2, מטלון, בלכר, נתן, בזברחני ופומרנץ 1 כ"א. חדשות