חדשות
בסיכום שני המשחקים פערי הרמות ניכרו, וחרף פרקי כדוריד טובים - התוצאה הסופית לא משקרת. הפנים קדימה למחזור פתיחת הליגה (חמישי 19:30 רמה"ש בבית מכבי)
   
ראשון 8 בספטמבר 2013 14:39:14
מערכת האתר


היום הקבוצה סיימה את דרכה באירופה העונה, זאת לאחר שהפסידה 34:24 למשקוב ברסט, שניצחה את שני המשחקים - אותם, כאמור, אירחה בביתה. עם היוודע תוצאות ההגרלה היו ברור שהסיכויים נוטים לרעת הקבוצה, שכן פרויקט הכדוריד בברסט מגובה בקבוצת עתירת משאבים ומספר שחקנים ברמת ליגת האלופות. בסיום המשחק היום ספונסר הקבוצה ראול סרוגו אמר:" פערי הרמות ניכרו. ברסט היא קבוצה ברמה של ליגת האלופות". מאמן הקבוצה, אולג בוטנקו היה אף הוא ריאלי:" עשינו ככל שביכולתנו. אנחנו צריכים לחזור לבסיס שלנו - לליגה, ולהמשיך ולהתכונן להמשך העונה".
ומה היה ליו"ר הקבוצה, יוסי גבע, להגיד? " נסענו לשחק את שני המשחקים בחוץ, מה שהקטין את הסיכויים שלנו במיוחד לאור התוצאה אתמול. יחד עם זאת, תוצאת המשחק השני מדברת בעד עצמה על ייחסי הכוחות בין הקבוצות. אנו נפרדים מאירופה ונתרכז בליגה. נסיק את המסקנות המתבקשות לעונה הבאה באירופה. כפי שאמרתי בעבר זהו עוד נדבך בדרך להישגים אפשריים בעתיד, והם עוד יבואו".

סיקור המשחק, כפי שהובא באתר
עוד מעט מכבי ראשון שלנו תעלה ל"מחצית השנייה" בהתמודדות נגד ברסט, במסגרת הסיבוב הראשון של גביע הEHF. ההפסד אמש לא ריפא את ידיי השחקנים והצוות המקצועי - שמאמינים כולם ביכולת הקבוצה לעשות את הבלתי יאומן, ולעבור בחוץ את ברסט עתירת הכוכבים. השחקנים עלו לחימום שלפני המשחק, שהאווירה ביציעים עדיין מנומנמת, והקהל טרם נכנס בשערי ה"ויקטוריה ארנה".


חימום אחרון לפני המשחק

תחילת המשחק
אריאל פותח בסערה: 0:1 לנו בזכות שער שלו מ-6 מטרים. ה-כוכב של ברסט, המרכז הבינ"ל הסלובני דוויד שפילר, איזן במהרה ל1:1. יואב לקח זריקה ראשונה מ-9 מטרים, וזה בפנים! 1:2 למכבי. ברסט בהתקפה מהירה נוספת משווה בשנית, 2:2. המשחק נפתח בקצב מהיר, והפעם זה תורו של מצטיין אמש בשורות הצהובים - הפיבוט הצעיר עומר גרא, שהרשית מהקו, שוב אנו ביתרון. שפילר שוב איזן, ואיבוד שלנו הביא את הביילורוסים למהפך ראשון, 3:4. בתום 5 דקות משחק יואב בשער שני מאזן ל4:4. שומאק, הפיבוט הענק של היריבה, נכנס לעניינים ושער שלו מהקו הביא לפיגור 4:5. מכבי שלנו סוחטת פנדל, ומריאן לא טועה - 5:5.

ברסט שוב חוזרת ליתרון, ומנגד מריאן בפנדל שני מוצלח משווה - זאת לאחר הכשלה של עמית סטלמן. איבוד שלנו וברסט מנצלת זאת כדי להתרחק עד ל8:6 בחלוף 11 דקות. גרא כובש את שערו השני, 8:7 לברסט. מריאן וחן פיספסו הזדמנויות להשיב את הקבוצה ליתרון, אבל גם בצד השני ברסט לא הבקיעה. בדק` ה-14 מכבי ביצעה עצירה בהגנה, וחן היה שם כדי להוציא לפועל את המעבר - אנחנו חוזרים ל8:8, ומאמנה של ברסט מבקש פסק זמן. מפסק הזמן ברסט חזרה עם תרגיל אל הפיבוט שומאק, שהרשית מקרוב, 9:8 ברסט.
גבע ופרידמן מחליפים את אברהם וסטלמן, חליפי את נאמן וגם נדב רובין עולה לדקות ראשונות. חליפי בזריקה ראשונה נעצר ע"י שוער ברסט, שטסה למעבר ושער קל - שוב המארחת עולה ליתרון בן שני שערים, 8:10. מכבי לא מצאה זריקה קלה בהתקפה, ואיבוד שלה הביא לפנדל של ברסט, אותו שפילר ניצל לשער והגדלת היתרון ל8:11.
אנו בדק` ה-21 של המשחק, וזה הוא דור גבע שכובש מהפינה, 11:9. גרא מפספס הזדמנות לצמק, וברסט מענישה, 12:9. גבע בשער שני מחזיר ל12:10 - כעת אנו ניצבים ביתרון מספרי; חרף עובדה זו ברסט הבקיעה, ומנגד מריאן פגש את הקורה בזריקה מרחוק.

4 דקות להפסקה וברסט מגדילה את היתרון כבר ל14:10. מכבי שוב מאבדת כדור וברסט כובשת בהתקפה עומדת, 10:15. דקתיים להפסקה והקבוצה לא מצליחה למצוא את הרשת. ברסט מקבלת פנדל, אותו סטראט עוצר - גבע במעבר כובש, 15:11. בהתקפה האחרונה של המחצית ברסט מוצאת את הרשת, ויורדת להפסקה באותה תוצאה כמו אמש - 11:16 - נקווה לטוב במחצית השנייה.

מחצית שנייה
עומר גרא ודניאל פרידמן (מעבר) צימקו ל17:13. בדק` ה-33 ברסט כבשה, 18:13. יואב בשער מ-10 מטר קבע 18:14 - שומאק הפיבוט החזיר ל14:19. איבוד שלנו והחטאה של מריאן בהתקפה שבאה לאחר מכן - וברסט עשתה שני מעברים מהירים שהביאו אותה ליתרון 21:14 בחלוף 38 דקות. בדק` ה-40 יואב כבש עוד שער מרחוק, 21:15. יואב המשיך ב"יד החמה" - עוד שער שלו מרחוק קבע 22:16. מכבי ביצעה עצירה, אך איבוד בהתקפה סידר ליריבה שער קל. "גולי" בעש מהפינה צימק ל23:17. ברסט כבשה, וסטלמן החזיר בשער ב"יפנית", 24:18. סטראט עצר ניסיון זריקה מרחוק, ובהתקפה חן הוכשל, ומריאן דייק בפנדל, 24:19. המומנטום הצהוב נמשך, ועצירה הגנתית נוספת הביאה למעבר אותו חתם בשער חן בירנבאום, רק 24:20, כשאנו בדק` ה-48.

ברסט נדרכה מחדש, ויצאה למהלך של 5 שערים ללא מענה ב-4 דקות! עד הדק` ה-52 זה היה כבר 29:20 למארחת, עד ש"גולי" קטע את הבליץ בשער מהפינה, 29:21. 5 דקות לסיום איציק חליפי בפנדל צימק ל22:31, אבל שוב ברסט החזירה בשני שערים ללא מענה - 33:22 בדק` ה-57. בסיום ברסט מנצחת 24:34.
ליגה אירופית, סיבוב 1: משחק ה-2 נגד ברסט