חדשות
שישי 6 בדצמבר 2013 18:08:44
מערכת האתר

תם לו הסיבוב הראשון היום, עם ניצחון מוחץ בבית מכבי על אס"א ת"א, 27:40. היה זה סיבוב לא קל לקבוצה, שאיבדה 7 נקודות, אבל הניצחון היום הזכיר לכולם את יכולתה האמיתית של הקבוצה: בהגנה ראינו הרבה הקרבה, תיאום וחיפוי טוב, זאת בתוספת ליכולת טובה של סטראט, גרם לשחקני היריבה להתקשות מאוד ולראייה: הקבוצה ספגה רק 8 שערים במחצית הראשונה. בהתקפה הקבוצה יצאה למעברים קטלניים וגם במשחק ההתקפה העומד הכדוריד יותר שטף, כל השחקנים שותפו ואף הבקיעו. חן בירנבאום סיים כמלך השערים היום עם שמונה כיבושים, אחריו מריאן וגבע שהוסיפו 7 כ"א.
חדשות טובות מגיעות לאחרונה עם חזרתם למגרשים של עופר לוזון ואמיר לנגליב (הראשון חזר כבר בדרבי, והשני חזר היום לשחק אחרי מחלה וקיבל בתמורה הרבה אהבה מהקהל).


4 שערים במחצית הראשונה, 4 בשנייה. חן בירנבאום

סיקור המשחק
המשחק החל בשער של יואב מ9 מטרים. רם טורקניץ השווה, ומכבי חזרה ליתרון עם אסיסט של יואב לגל, שחתך לקו וכבש. עידו טוראל בחדירה השווה שוב, ובתום 4 דקות מריאן קבע בפנדל 2:3. יוליאן שמר על היתרון עם עצירות לאיומים מחוץ ל-9 של טורקניץ וטוראל, ואריאל נכנס למשחק עם שער ראשון בחדירה. ההגנה הצהובה חיפתה מצוין, השחקנים היו מאוד פעילים ועבירת תוקף הביאה לפצצה מרחוק של מריאן במשחק המעבר, והקבוצה מגיעה בדק׳ ה-7 ליתרון 2:5. אס״א נסוגה בשל ההגנה התקיפה, דבר שהביא לאיבוד כדור נוסף שלהם. גל הראה פעלתנות בהתקפה, כשחתך שוב מהפינה לקו ונהנה מאסיסט של אריאל, כדי להכניע את מישה לוין. מכבי הייתה יכולה להגדיל הפער ל2:7, אבל החטאה גררה מעבר יחיד (ומפתיע) של יוסי אפו, שהקטין בדק׳ ה-11 ל6:3. יוליאן המשיך לספק עצירות, במיוחד מתשעת המטרים, ובדק׳ ה-13 מריאן התכבד בשער שלישי, שהגיע לאחר חטיפה ואסיסט של אריאל. עצירה מ6 מטרים של סטראט מזריקה של דור ורסנו הובילה למעבר שהסתיים בשער של לוזון, יתרון 3:8 ופסק זמן של אס״א.

חליפי נכנס למשחק וסידר מייד אסיסט לחן שנכנס גם הוא לראשונה. ורסנו הקטין ל9:4, ומריאן בשער 4 מצא את מישה לוין האגדי לא מוכן, והאחרון הוחלף ע״י דן טפר. יובל כץ סיים מעבר, ואיבוד כדור צהוב סידר לאותו כץ עוד שער, והיריבה מתל אביב מורידה הפער ל-4, 6:10 בדק׳ ה-19. השילוב בין חליפי לחן המשיך להניב פירות, עם תרגיל חסימה ויציאה שסידר גול נוסף לחן. גבע חטף בהתקפה הבאה כדור וטס מהר כדי להכניע את טפר, 6:12. אס״א המשיכה לאבוד עצות בהתקפה, חן בעוד שער העלה את היתרון ל6:13 ולחץ הגנתי חזק הניב חטיפה וכדור קדימה לסטלמן המהיר, שעם שער ראשון שלו העלה את מכבי ליתרון שיא, 6:14 בדק׳ ה-22.

המקשר הימני ניר מודריק כבש בזריקה מ-9 והקטין ל14:7, ו-6 דקות לתום המחצית מכבי ירדה לפסק זמן.
4 דקות להפסקה חליפי התכבד בשער ראשון, בפנדל. מודריק כבש את השני שלו מהמקשר, ובזכות עוד עצירה של סטראט (מחצית ראשונה ברמה גבוהה מאוד) חן כבש את שערו הרביעי, כשנהנה מאסיסט של אריאל, 8:16. 50 שניות להפסקה אריאל סחט תשואות מהקהל, זאת בזכות זריקת מותן במצב קשה שהלכה חזק וגבוה. אס״א, בהתקפתה האחרונה, איבדה כדור שתורגם ע״י אריאל לריצת אמוק לשער וכיבוש 5 שניות למחצית, שער שהוריד את הקבוצה להפסקה בהפרש דו-סיפרתי, 8:18.


מריאן הוציא את מישה לוין משיווי משקל

מחצית שנייה
ברי סלומון עלה לשחק וכבש בפנדל. לוזון בשער שני, הפעם מאסיסט של מריאן אל עופר שנע נכון על הקו. ורסנו הביא את אס״א ל-10 שערים, אז יואב בשני שערים ברצף קבע 10:21 בדק׳ ה-21. אס״א צימקה, ולזה מכבי השיבה בהתקפה בה שני שחקנים של היריבה מורחקים ל-2 דקות, ואריאל בשער קל העלה הקבוצה ל11:22. דווקא ב-4 שחקנים אס״א מצאה את הרשת (דור ברק), ולזה מכבי הגיבה בצמד שערים (אריאל ודור) שהביאו אותה בדק׳ ה-38 ל12:24. דור ברק בחדירה כבש את שערו השני, מריאן הגיב בשערו הראשון במחצית השנייה, 13:25. טוראל שלא כבש דקות רבות עשה זאת בדק׳ ה-40, ואחריו נדב ביטון שצימק ל25:15. בדק׳ ה-41 נרשם המהלך המכוער של המשחק, כשעידו לביא חבט בדניאל פרידמן כשזה היה בדרכו לשער. לביא הורחק באדום, ומכבי קפצה ל15:27 עם צמד פנדלים של מריאן. מישה זלנצוב כבש את שערו הראשון, מנגד גבע דייק מהפינה.

טוראל צימק, ובדקב ה-43 אמיר לנגליב נכנס לשחק לאחר תקופת היעדרות, ודקה לאחר מכן כבש שער, מהלך שהרים את הקהל הצהוב על הרגליים, 17:29. פרידמן ואריאל הגדילו ל17:31, ואל מול שער של יוסי אפו, היו שם חן (מעבר) וגבע (קשת מהפינה), וזה כבר 18:33.
בדק׳ ה-49 נאמן נדחק לזווית קשה בפינה והגיב במסירה לקשת ה-6 לחן שתפס וכבש, שער נוצץ שהטריף את הקהל! יובל כץ ואלירן מצקי (האחרון חוזר מפציעה) הביאו את אס״א ל-20 שערים, מול 35 של מכבי בזכות עוד שער מהפינה של גבע. עדי ורסנו מצד אחד - מריאן בתנועה למקשר ההפוך מנגד, ופנדל של מצקי, 22:36. חן סחט 2 דקות והתכבד גם בפנדל, ומנגד יוסי אפו מ-6 מטרים כבש שער שקבע 23:37 בדק׳ ה-53. אפו המשיך עם עוד שער, וגבע בדק׳ ה-55 הביא ל24:38. יובל כץ כבש מהפינה ומנגד חן כבש את שערו השמיני! 25:39. את ה-40 הבקיע אחד לו היה זה שערו הראשון במשחק, נדב רובין. 3 דק׳ לסוף טוראל כבש פנדל. 40 לסיום עידו טוראל חתם את תוצאת המשחק, 27:40 גדול למכבי ראשל״צ על אס״א ת״א.


רק תישאר בריא! אמיר לנגליב חזר היום לדבר שהוא הכי אוהב, כדוריד

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: בירנבאום 8, מריאן וגבע 7, רוזנטל 6, נאמן 3, אברהם ולוזון 2 כ"א, סטלמן, רובין, פרידמן, חליפי ולנגליב 1 כ"א. 
כבשו לאס"א ת"א: טוראל וכץ 5 כ"א, אפו 4, דור ורסנו 3, מודריק ומצקי 2 כ"א, טורקניץ, סלומון, זלצנוב, ביטון, ברק ועדי ורסנו 1 כ"א.
חדשות