חדשות
שישי 27 בספטמבר 2013 16:30:00
מערכת האתר


הקבוצה פתחה עם סטראט, פרידמן ואברהם בפינות, מריאן ונאמן מקשרים, רוזנטל מרכז ובירנבאום פיבוט. אמיר לנלגיב שנפגע בשבוע שעבר בבירכו לא שיחק, כמו עופר לוזון שנמצא בתהליכי שיקום מפציעתו בעונה שעברה.

המשחק נפתח מצוין מבחינת הקבוצה: לאחר דקתיים פרידמן (סיים תפירה מפינה ימין) ובירנבאום (קשת מעל יעקב כתוצאה מפאס של סטראט) העלו את הצהובים ל0:2. סטראט פתח חזק - שתי עצירות מ-9 (עמית וייסלר ומילוש איבושביץ) + עצירה מפינה שמאל (תומר טואג), ולאחר 5 דקות נאמן ומריאן בשער מ-10 מטרים העיפו את הקבוצה כבר ל0:4. 


יואב החל את המשחק במקשר, ובהמשך שיחק בפינה. צילום: רפי מלול

רובין הורחק ל-2 דקות, אבל למרות זאת ההגנה ביצעה עצירה (סחיטת תוקף של נאמן) - ולהתקפה עלתה עם סטלמן שלבש גופיית שוער, בזמן שסטראט ממתין לחילוף על הספסל. ההתקפה הסתיימה באיבוד, שהפך למעבר אל טואג שהכניע את סטראט, והרצליה עולה אחרי 7:30 דקות על לוח התוצאות, 1:4 מכבי ראשון. המשחק נכנס לבלאגן של 3 איבודים, שניים מהם שלנו:  בדק` ה-10 אלעד קפון חדר דרך המרכז ומול סטראט הבקיע, 2:4. הקבוצה איבדה כדור, אך כך גם הרצליה, וכתוצאה מכך נאמן בפאס על כל המגרש איתר את אברהם שהכניע את גיל יעקב, 2:5. הזר החדש של בני הרצליה, מילוש איבושביץ, קבע 5:3 בחדירה, ומנגד נאמן קיבל פירגון חוזר מאברהם, שמסר לו מצד "גולי" נע למקשר, ומשם הוריד לקו לגרא, שהגדיל את הפער ל3:7. אברהם המשיך בכושר טוב, ובהגנה סחט תוקף - בהתקפה קצר את הפירות, וניצל מסירה של מריאן במתוכננת כדי להכניע את יעקב מהפינה, כבר 3:8, ולאחר 14 דקות בני אינגל, מאמנה של הרצליה, מוריד את שחקניו לפסק זמן.

מפסק הזמן הרצליה חזרה עם שער מעמדת המרכז של קפון, 4:8. גרא סחט פנדל, אותו תירגם מריאן לשער, 4:9.  הריצה הצהובה נמשכה ובדק` ה-17 הקבוצה העפילה ליתרון 4:10, אבל ב-10 הדקות הבאות כלום לא הלך: חוסר ריכוז בהתקפה, ירידה איטית מדי להגנה ובין לבין הרצליה כירסמה בפער - בפנדלים מוצלחים ובמעברים, עד שהשוותה בדק` ה-26 לשוויון 10. למחצית הקבוצה ירדה ביתרון 11:12 (שערים של גבע ורוזנטל), במשחק שהחל בצורה מאוד מבטיחה, אבל בחצי השני של המחצית הראשונה הקבוצה "נכבתה" והיריבה מהשרון ניצלה זאת כדי לחזור למשחק.


חליפי ממשיך לפינה. צילום: רפי מלול                                                              

מחצית שנייה
את המחצית הקבוצה פתחה עם גולי במרכז, מריאן וחליפי מקשרים, חן פיבוט, ונאמן וגבע פינות.
זה החל כמו שהמחצית הראשונה הסתיימה: הרצליה בשני שערים ללא מענה ביצעה מהפך בדק` ה-33, 13:12. מריאן ביד גבוהה בין ההגנה השווה. איבושביץ ניתר ניתר מ-9 מטרים והחזיר את היריבה ליתרון, 14:13. קפון ירד לפיבוט, קיבל את הכדור וכבש - הרצליה ביתרון 15:13 בדק` ה-36.  הרצליה יכלה להעפיל ל-3 שערי יתרון, אבל ההגנה חטפה, וגבע סיים בהצלחה מעבר מזווית קשה בפינה, 15:14 להרצליה. מכבי מאבדת שחקן עם הרחקתו של גבע ל-2 דקות, ואת הפנדל תירגם קפון לשער, 16:14 להרצליה בדק` ה-39. חליפי זורק מ-9 מטרים, יערב עוצר - ומהעבר השני סטראט יורד טוב לזריקה מ-9 של קפון, אבל הרצליה על הריבואנד, ומשם - איבושביץ חודר פנימה וכובש, היריבה מעפילה ליתרון 14:17. בהתקפה הבאה גרא חותך לקו ודורך. בהגנה סטראט עוצר זריקה מפינה ימין, אבל מנגד רוזנטל בזריקה מהירה סוחט עצירה מצד יעקב. סטראט עומד בפרץ ההתקפי של היריבה ומסכל עוד זריקה, ולאחר כמה דקות ללא שער, מריאן מוצא את החיבור הנגדי מ-9 מטר במעבר, 17:15 להרצליה בדק` ה-42. סטראט ממשיך לבלוט, כשהוא עוצר זריקה שלישית ברצף, ומשם ארי מריץ מעבר עד למריאן שהמתין בפינה, קיבל את הכדור, חתך לאמצע וכבש, 17:16. וייסלר פגש מהמקשר את הקורה, ובהתקפה גרא סחט פנדל שתורגם לשער של מריאן, שוויון 17.

בינתיים רוזנטל הורחק בשל דיבורים מיותרים, אבל למרות החיסרון המספרי הרצליה לא השכילה לכבוש, ובהתקפה גרא סחט 2 דק`, ולאחר מכן ניצל מסירה של מריאן כדי לכבוש, הקבוצה חוזרת בדק` ה-45 ליתרון, 17:18. הרצליה השוותה, ורוזנטל שחזר למשחק סחט פנדל, אותו ניצל מריאן, שוב יתרון, 18:19. בדק` ה-50 איציק חליפי סוף סוף כבש, בזריקה טובה מ-9 מטרים, מכבי עולה ליתרון 18:20. הרצליה סוחטת פנדל, ושוב קפון לא מתבלבל, 19:20. התקפה טובה מגיעה לחליפי, שמ-6 מטרים נתקל בעצירה של גיל יעקב. הרצליה יצאה להתקפה ארוכה, בסיומה זריקה של קפון מ-9 מטרים נעצרה ע"י סטראט. בהתקפה שוב הקבוצה הלכה לגרא, שסחט פנדל, פנדל אותו החמיץ מריאן...


דור גבע מול הגנת היריבה. צילום: רפי מלול

סטראט ניפק עוד עציה חשובה, הפעם מזריקה מעמדת המרכז של קפון. 5 דקות לסיום המשחק בוטנקו לקח פסק זמן. הקבוצה חזרה להתקפה מסודרת אמנם, אבל גול לא יצא מזה: גולי קיבל בפינה וזרק כדור קשתי שחמק החוצה. 4 דקות לסיום הרצליה בהתקפה קריטית: הכדור הלך לנמרוד כהן הפיבוט, שזרק לחיבור, אבל איך שהוא יוליאן הציל!
בהתקפה הקבוצה איבדה במסירה פשוטה מרוזנטל לחליפי. בהגנה הקבוצה סחטה תוקף, ויצאה למעבר - כשנותרו שתי דקות וחצי לסיום המשחק: גולי שהוביל את המעבר ניסה למסור לקו, אבל הכדור נחטף.
דקה וחצי לסיום המשחק היה זה תורה של הרצליה לקחת פסק זמן: הרצליה הניעה במשך 45 שניות, וכשיד השופטים כבר הונפה למשחק פסיבי, גולי ביצע עבירה על איבושביץ והורחק ל-2 דקות - הכדור אצל הרצליה, עם שחקן יותר ובלי איום לפסיבי. 25 שניות לסיום, השופטים שוב הרימו יד לפסיבי ובתגובה מילוש איבושביץ זרק החוצה מ-9 מטרים - הקבוצה מנצחת בשיניים, 19:20.

כבשו לזכות מכבי ראשל"צ: מריאן 7, גרא 3, נאמן, אברהם וגבע 2 כ"א, חליפי, רוזנטל, בירנבאום ופרידמן 1 כ"א.

 
חדשות