חדשות
שישי 24 בינואר 2013 20:15:23
מערכת האתר


שבוע פורה ומוצלח עובר על מכבי ראשל״צ. ביום שני חזרה לליגה, כשהביסה את רמת השרון 19:30, והיום בבית מכבי גמלה לקרית מוצקין על ההפסד בסיבוב הראשון, כשהביסה אותה 20:30. אז היה לנו השבוע 60 שערי זכות בשני משחקים, פחות מ-40 שערי חובה, ובעיקר התפוצצות של יכולת במחצית השנייה, כשהיום לאחר שוויון 10 בתום 30 דקות הצהובים העניקו לקהל כדוריד יפה לעין במחצית השנייה, אותה ניצחה 9:20!

גם חלוקת השערים הייתה טובה, כשיואב הצטיין במחצית השנייה וכבש בסך הכל 5 שערים, אנדריי סטאריך הוסיף 4, עוד ארבעה שחקנים תרמו 3 ובסך הכל 11 שחקנים כבשו, יפה.
בשער יוליאן המשיך ביכולת מרהיבה, ומשחק המעבר שוב אפיין את הקבוצה, במחצית השנייה, בה הקבוצה רצה ל-10 שערים מול 3 שערי חובה.


יואב במחצית שנייה מצוינת

סיקור המשחק
הפתיחה הייתה עקרה משערים. סטראט הספיק לעצור פנדל של ראדויביץ, כמה התקפות צהובות ייצרו מצבי זריקה שלא נכנסו ולאחר 5 דקות טונדיי עבדול-ראשיד העלה את מוצקין ל0:1. מכבי חידשה התקפה ויואב כבש מ-9 בזריקה לקצר. מכבי סחטה תוקף ויואב חתך משמאל למרכז, נעזר בחסימה של עופר ומקרוב הכניע את אורן מאירוביץ. הפיבוט המסיבי של מוצקין, מילוסביץ, סחט פנדל, וזריקה מזלזלת למראה של קופמן נעצרה ע״י יוליאן. מכבי בהתקפה מתוכננת הביאה את מריאן למצב איום על השער, הוא משך את ההגנה ימינה ופירגן לדניאל שלא התבלבל מהפינה. בדק׳ ה-11 קופמן מ-8 מטרים צמצם ל3:2. אריאל סחט עצירה ממאירוביץ, ומוצקין סחטה פנדל שלישי: קופמן ניגש וניסה שוב להכניע בזריקה מתוחכמת את יוליאן, ש״לא קנה״ את הניסיון ומנע שער. בדק׳ ה-13 עופר הסתובב יפה על ה-6 והוכשל, מריאן בפנדל קבע יתרון 2:4. טונדיי בזריקת תחתית הכניע את יוליאן. התקפה סבלנית של הקבוצה זיהתה פתח של אריאל שקיבל מסירה בזמן וכבש מ-6 מטרים. קופמן בשערו ה-2 אותת שמוצקין לא הולכת לשום מקום, ולאחר החטאות, מ-6 מטרים של אריאל ובמעבר של דור, מור קימחי, הפינה השמאלית, השווה בדק׳ ה-19 ל5:5.

רק בשניות האחרונות של יתרון מספרי של הקבוצה גל הכניע את מאירוביץ מהפינה. באותו מהלך ברק עמר הורחק ל-2 דקות ולמרות החיסרון בהתקפה קופמן בשערו ה-3 ניצל אדישות במרכז ההגנה, 6:6. בדק׳ ה-22 מכבי יצאה למעבר שנחתם בשער ראשון של אנדריי, 6:7.


גל מנסה להכניע את אורן מאירוביץ

בחלוף 24 דקות של כדוריד היריבה ירדה לפסק זמן, ממנו חזרה עם שער של טונדיי, וזה שוב שוויון. אילולא עצירה של סטראט לזריקה של טונדיי מוצקין הייתה עולה ליתרון, ובהתקפה חדירה של לנגליב הביאה לשער מ-6 מטרים, 7:8. קופמן במשחק מצוין כבש את שערו הרביעי בחדירה, ולאחר איבוד כדור צהוב היריבה עלתה ליתרון ראשון במשחק, בחדירה של טונדיי, 3 דקות להפסקה. מכבי התקשתה לייצר זריקה טובה וחליפי היה זה שלבסוף זרק כדור קשה לקורה. מוצקין הייתה יכולה להגדיל את יתרונה, אבל יוליאן המצוין סיפק 2 עצירות ברצף, ודקה וחצי להפסקה אולג בוטנקו קרא את שחקניו לפסק זמן. הקבוצה חזרה ותוך שניות ספורות אנדריי ניצל חוסר מוכנות של ההגנה כדי להרשית מ-9, ומנגד טונדיי השיב למוצקין את היתרון בעוד זריקת תחתית. מכבי יצאה להתקפה האחרונה של המחצית, שהחלה בתפירה ימינה, עד דניאל שלא התבלבל מהפינה, ולהפסקה הקבוצות יורדות בשוויון 10.

מחצית שנייה
20 שניות מהפתיחה ויואב השחיל כדור מהמקשר לפינה הרחוקה ופנימה. מוצקין איבדה וסטלמן שעלה לראשונה לשחק לקח יוזמה, ומהפינה חתך למקשר וכבש. ברק עמר בזריקה מהפינה שכמעט נעצרה ע״י יוליאן צימק ל11:12. מסירה בעין עקומה של לנגליב לעופר הניבה שער של האחרון מהקו. בהגנה סטלמן נשלח ל-2 דקות, אולם היריבה לא ניצלה את יתרונה המספרי והכשלה של גל ברחבה הגדילה לאחר 4 דקות את היתרון ל11:14, בזכות פנדל של מריאן. מוצקין המשיכה בפתיחתה הגרועה של המחצית השנייה, ואיבוד נוסף שלה הביא למעבר שנחתם בשער של סטלמן, ומכבי ניצבה לאחר 6 דקות ביתרון 11:15, מה שהספיק לפסק זמן של האורחים.


סטלמן הצטרף בחצי השני לחגיגה

מוצקין חזרה מפסק הזמן עם זריקה לעננים, ובהתקפת מעבר מדורגת יואב התפנה והכניע את מאירוביץ. מאור הפוטה צמצם בחדירה לשער, ועל כך ענה לנגליב בשער מהיר בחידוש משחק. בדק׳ ה-40 ברק עמר צימק ל13:17, ולאחר דקתיים ללא שערים יואב הרשית בחדירה בין עמדות 1 ל2. מוצקין חסרת האונים איבדה כדור בשל משחק פסיבי, ומכבי יצאה למעבר מתוזמן בסופו גל הרשית מהפינה, 13:19 בדק׳ ה-44.

בדק׳ ה-45 עופר הורחק באדום בשל 3 עבירות ל-2 דקות, אבל גם היתרון המספרי לא סייע לה שטונדיי זרק מעל השער. בהתקפה, משחק יפה בין שניים הביא לאסיסט של יואב לגל, שחתך לקו וכבש. מוצקין בשני שערים רצופים (הפוטה ועמר) ניצלה יתרון מספרי (הרחקה של מריאן ל-2 דק׳) כשהיא מצמצמת ל15:20.
אריאל ששב לפרקט לאחר דקות רבות, לקח בדק׳ ה-49 אחריות, ובשחקן פחות יייצר לו מצב זריקה מ-9, שהכניע את מחליפו של אורן מאירוביץ, מור עמית - מכבי ביתרון 15:21. סטראט ירד יפה לזריקת תחתית, ותנועה יפה ללא כדור של עומר גרא פינתה אותו לקבל אסיסט מיואב לגול, 15:22 בתום 50 דקות, מוצקין ירדה לפסק זמן. 8 דקות לסיום גרא אץ קדימה וקיבל פאס מדור כדי להעלות את הקבוצה ל15:23. טונדיי בזריקת מותן מ-9 צימק ל16:23. פנדל שלישי מוצלח של מריאן הביא ל16:24, ומייד לאחר מכן גרא חטף מסירת רוחב והבקיע עוד שער במתפרצת יחיד, זה כבר 16:25. טונדיי בחדירה הביא ל17:25, ואנדריי מנגד ביצע תנועה למקשר ההפוך והכניע את השוער מ-10 מטרים.

מתן ארווס שנכנס לדקות האחרונות סיפק עצירה מהפינה, הוציא את אנדריי שהוביל מעבר לדור שהרשית מהפינה, מכבי ביתרון 17:27, 4 דקות לסיום. דותן בק הצעיר כבש את שערו השני, ואנדריי החזיר בשער רביעי משלו. איבוד מיותר בחידוש משחק סיפק שער קל לברק עמר, ועל כך ענו סטלמן ודור שהביאו את הקבוצה ליתרון 19:30 דקתיים לסיום. חצי דקה לסיום טונדיי בחדירה קבע 20:30, תוצאת הסיום.


גרא נהנה מהמתפרצות שהגיעו במחצית השנייה

כבשו למכבי ראשל״צ: נאמן 5, סטאריך 4, מריאן, אברהם, גרא וסטלמן 3 כ״א, רוזנטל, לנגליב, פרידמן וגבע 2 כ״א, לוזון 1.
כבשו למכבי קרית מוצקין: עבדול-רשיד 8, קופמן 5, עמר 3, הפוטה 2, קימחי ובק 1 כ״א.


חדשות