חדשות
שני 20 בינואר 2014 18:16:08
מערכת האתר


נוער עלית הצפינה בשבת לקריות, נוער מחוזית הדרימה בראשון לערד - חרשו הן את הארץ, וחזרו הביתה עם הנקודות. בעוד שהמחוזית בעיצומה של סדרת משחקים בליגה אותה מובילה מהרגע הראשון, נוער עלית שבו לעניינים בתום פגרה של חודש (בשל משחקי נבחרת הנוער), בליגה שהחלה בניגוד לציפיות.

נוער עלית: מכבי ״חיים״ ראשל״צ 26 - מכבי קרית מוצקין 25
הקבוצה המוכשרת סומנה בתחילת העונה כאחת מהטובות בליגה. בפועל, הפתיחה טרפה את הקלפים: 4 הפסדים הותירו פיות פעורים. מאז, הקבוצה התאוששה עם שלושה ניצחונות וביום שבת הגיעה לאולם ׳גושן׳ הביתי, משכנה של מכבי קרית מוצקין מתחתית הליגה. למשחק התייצבה הקבוצה בסגל קצרצר של 8 שחקני שדה ושוער אחד. מוצקין ניצלה את הסגל הראשוני הדליל, ולאחר 10 דקות המקומיים ניצבו ביתרון 7:3, ועד ההפסקה התרחקו ל14:9.

במחצית השנייה נמשכה המגמה, כשמוצקין הוליכה בהפרשים של 3-6 שערים.
בדקה ה-50 המקומיים הובילו 24:19, במה שנראה כמו הדרך הבטוחה לניצחון. כדי לחזור למשחק מכבי החלה ללחוץ גבוה בהגנת 3-3, בה התבלטו טל גרא ועמרי כהן.
למרות העייפות והחוסר במחליפים, הלחץ השתלם: היריבה איבדה כדורים בסיטונות, ואפשרה למכבי לדהור למעברים וליתרון 24:26, דקה לסיום. עד השריקה האחרונה מוצקין כבשה עוד שער שלא הספיק לה.
לאחר המשחקים השחקנים, מאמן הקבוצה שיקו חן והאוהדים חגגו את הניצחון בארוחה במסעדה חיפאית.
כבשו למכבי ״חיים״: טל גרא 9, ניר גבע ושרון פרס 7, רועי בר ועומרי כהן 1 כ״א.  

ביום שבת (16:00 אשלים) הפועל תארח את הדרבי, במשחק מאוד חשוב לקבוצה, שתרצה לאותת ליריבות בצמרת שסיפור האליפות לא גמור. מה טוב יותר מדרבי כדי לתת תוקף נוסף לכך שהקבוצה נחלצה מהמשבר? אוהדי הקבוצה מוזמנים להגיע ולתמוך בשחקנים.

נוער מחוזית: מכבי ראשל״צ 31 - הפועל ערד 25
בניגוד לנוער עלית, המחוזית פתחה בסערה את העונה, בשלב מסוים החלה לאבד נקודות ונדמה שהניצחון במחזור האחרון החזיר את החבר׳ה למסלול הנכון.

המשחק נפתח בצורה מצויינת מצד הצהובים, עם שערים במתפרצות שהביאו אותם בדקה 15 ליתרון 4:9, מה שחייב מאמן ערד לקחת פסק זמן. היתרון הצהוב לא נשמט עד לסיום המחצית, שהסתיימה בתוצאה 10:16.

המחצית השנייה נפתחה לא טוב, ונראה ששחקני מכבי נשארו בחדר ההלבשה. ערד צמצמה ל13:16, אבל שחקני מכבי התעשתו ועם הקרבה במשחק ההגנה, העלו את הפער ל 5 שערים, עד ל14:19 בדקה ה 37. בדקה 41, ביתרון 16:21, הורחק שחקן הקבוצה, כליל טשחקנם, בכרטיס אדום. מכבי המשיכה להוביל בהפרשים שנעו בין 3-6 שערים, עם הרבה נחישות של שחקני השדה ומשחק מעולה של השוער שקד טלר, שמרו המכבים על היתרון ועלו לשיא של 6 שערים בדקה 53 -  22:28. עד לסיום התחמם המשחק ובשל הרבה הרחקות ל-2 דקות, דקה לסיום נותרו על הפרקט 3 שחקנים בכל קבוצה. הדבר לא העיב על הניצחון המוצדק.
חדשות