חדשות
חמישי 7 בנובמבר 2013 11:57:24
שירי היימס (סייע בכתיבה: ספי איצקוביץ)

איזו שמחה והילולה הייתה לנו בערב יום שלישי, באולם החדש של מכבי ראשון ברביבים.
מכבי ראשון ז` 3 המודרכת ע"י המאמן גלעד מאור, זכתה לשמחה כפולה – בראש ובראשונה ניצחון ראשון העונה בליגה לכתות ז` (לאחר שני ניצחונות נוספים בגביע המדינה), ואם זה לא הספיק אז החגיגה גדולה יותר לאור העובדה שמדובר בדרבי בו כל אחת מהקבוצות נלחמת על הצבע השולט בעיר.
מכבי ז` 3 מורכבת מ- 18 שחקנים בכתה ו` השייכים לבית הספר לכדוריד של האגודה ומשחקים שנה ראשונה בליגה לכתות ז`. ישנה מסורת של שנים רבות באגודה לשלב את שכבת ו` בליגה לכתות ז` על מנת לקדם מקצועית את הילדים שצפויים לצבור ניסיון לטובת השנים הבאות.
צבירת הניסיון וההתפתחות המקצועית של השחקנים הם ערך עליון, אך כשמדובר במאמן כמו גלעד מאור, בתוספת ילדים בוגרים עם רוח לחימה, אין ספק ש"הניצחון" מהווה יעד בפני עצמו, במיוחד כשמדובר בדרבי!

למשחק המסקרן והמותח הגיעו כ-120 צופים, כמות שלא הייתה מביישת אפילו משחק בליגת העל לבוגרים. הקהל צבע את היציעים בצבעים צהובים ואדומים והוסיף אנרגיות חיוביות וטובות לשתי הקבוצות כיאה למשחק דרבי – בו המוטיבציה והנחישות לא פחות חשובה מהכדוריד עצמו.
המחצית הראשונה התאפיינה במשחק צמוד כאשר כל קבוצה מציגה הגנה לוחצת ונוקשה ומנגד משחק התקפה מהיר ויעיל. מכבי הייתה הראשונה לנטול את ההובלה והכתיבה קצב מאוד מהיר למשחק באמצעות התקפות מתפרצות וגולים מהירים. על אף היתרון גלעד מאור דאג לרוץ על הקווים ללא הרף במטרה לשמר את מוטיבציית השחקנים ולהגדיל את היתרון עד המחצית.
המחצית הסתיימה בתוצאה 7:12 לטובתה של מכבי. ראוי לציין כי רמת המשחק הייתה גבוהה מאוד, הן מבחינת יכולת אישית של שחקנים והן ברמה הקבוצתית - הקבוצה הציגה תיאום טוב בין שחקנים, פרגון גדול ועידוד של שחקן כלפי חברו.


מתואמים ומפרגנים אחד לשני: חוגגים ניצחון היסטורי מבחינתם

המחצית השנייה של המשחק נפתחה בסערה וסימנה מתחילתה את העתיד לבוא. ההגנה הלוחצת של שחקני מכבי ראשון, 3 שחקנים ששומרים גבוה ו3 שחקנים ששומרים על קו ה-6 מטר, לא הסתדרה עם ההתקפות המתוכננות של שחקני הפועל ובייחוד עם שחקני הפינה של האדומים שהצליחו לאחר רבע שעה לצמק את התוצאה ל14-13.
המומנטום האדום המשיך לתת את אותותיו ושחקני מכבי לא הצליחו במשך כ-15 דקות להגדיל את מניין שערי הזכות מעבר ל-14. עם זאת רוח הלחימה של השחקנים ו"האש" שהייתה לכל אחד בעיניים מנעו מהאדומים של הפועל להשתלט על המשחק. הילדים ממכבי השתטחו על הפרקט, נלחמו על כל כדור, עצרו בהגנה בגופם הצנום ובשארית כוחותיהם את היריבים ובנוסף עזרו לשוער אורי בן דוד לבלום הרבה כדורים.
בדקה ה-55 למשחק האדומים הצליחו לבצע את המהפך ולהוביל 16-14. גלעד מאור עם אש בעיניים וווינריות שלא מסוגלת לקבל בשלווה הפסדים, הזעיק פסק זמן אחרון. הילדים הבינו שלאור הדקות האחרונות של המשחק אין דרך חזרה ויצאו כמו מלוע של תותח במטרה לממש בנקודות את העבודה הקשה שביצעו לאורך כל המשחק.
במהלך מפתיע ומהיר, יצא אחד השחקנים למתפרצת וכבש את השער המצמק שהצליח סוף סוף להחזיר לצהובים את המומנטום. כאשר נשארה דקה אחרונה למשחק, הקהל כבר הרגיש את המתח והעצבים בכל הגוף והאולם ברביבים רעד מהרעש והעידוד של הצופים.
הדקה האחרונה של המשחק כבר הייתה שייכת כולה למכבי ראשון. שחקן צהוב במהלך יוצא מן הכלל ומזווית כמעט בלתי אפשרית הצליח להבקיע את שער השוויון ולתת עוד שביב של תקווה כי ניתן להשיג את הניצחון הכמעט בלתי אפשרי.
30 שניות לסיום המשחק – פסק זמן של הפועל וגלעד מנהל את ההגנה של הקבוצה ומתכנן מהלך של חטיפת כדור כדי לסיים את המשחק בניצחון. המהלך בוצע למופת ובשניות האחרונות שנותרו הצליחו השחקנים ממכבי לכבוש את שער הניצחון ולהכריז על תחילת החגיגות באולם.
המשחק נגמר בתוצאה 16:17 לצהובים שהוכיחו שהם גם יודעים לרקוד לא רק במגרש הכדוריד והשמחה הייתה גדולה. ראוי לציין שהמאמן גלעד מאור דאג לכנס את השחקנים הצעירים של 2 הקבוצות כדי להעניק להם פרגון ואהדה, שהריי כולם רק בתחילת דרכם בענף הכדוריד ועוד ישחקו יחד שנים רבות.
לחיצת ידיים חותמת את הערב המדהים הזה שהיה מרתק ובאמת שמח, לפחות לצד הצהוב של העיר.
חשוב לציין כי העונה עוד ארוכה וצפויים לקבוצה עוד משחקים רבים. המטרה הסופית היא התפתחות השחקנים ולכן כל הילדים יקבלו הרבה דקות משחק במהלך המשחקים הבאים ויזכו לצבור ידע וניסיון רחב כדי לממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחד מהם. סבלנות והמשכיות הן מילות המפתח ובאמצעות התמדה ועבודה קשה צפויות לילדים עוד הצלחות רבות.


לחיצות ידיים בסיום
חדשות