חדשות
שישי 21 במרץ 2014 20:03:55
מערכת האתר

צפו בקליפ 

סיום עונה סדירה בטעם חמוץ; הקבוצה הפסידה היום לאס״א ת״א 21:20, במשחק שאמנם לא קבע לקבוצה כלום מבחינת המיקום לקראת הפלייאוף, אבל כל הפסד והמחיר שלו, נקווה שבצוות המקצועי יפיקו ממנו תועלת לקראת תחילת הפלייאוף ב-11 לאפריל.
אמנם היה זה המשחק השלישי בו לנגליב, רוזנטל ואנדריי לא שותפו בשל פציעות (לא כאלו שימנעו מהם לשחק במשחק הבא), אבל הדבר לא מהווה תירוץ למשחק לא טוב היום בהתקפה - 20 שערים, שאולי הורגלנו לראות מהקבוצה רק במשחקים נגד קבוצות אירופיות.

עכשיו הליגה יוצאת לפגרה עד ה11.4 בשל מוקדמות אליפות העולם של נבחרת העתודה, שתשחק נגד הקבוצה בבית מכבי ביום שישי הבא, במשחק ההכנה האחרון שלהם לקראת הטורניר שיערך ברחובות (4-6 באפריל).

הקבוצה פתחה עם יוליאן, מריאן, יואב, דניאל, דור, עופר וגל כמרכז. בהגנה נדב החליף את גל, כשהוא שמר באמצע עם מריאן.


תחילת המשחק

סיקור המשחק
מכבי פתחה עם יוליאן, מריאן, יואב, דניאל, דור, עופר וגל כמרכז. בהגנה נדב החליף את גל, כשהוא שמר באמצע עם מריאן.

הקבוצה לא מצאה את הרשת בשתי התקפותיה הראשונות, אך כך גם אס״א. בתום 3 דקות של כדוריד יואב העלה את הקבוצה על לוח התוצאות, ולאחר עצירה של יוליאן מהפינה, מריאן הגדיל ל0:2. בדק׳ ה-5 ניבו לוי בזריקה מדויקת מ-9 מטרים עשה את הסיפתח למארחים. התקפת מכבי הייתה קצת תקועה, ואחרי עוד ניסיון לא מוצלח, היה זה ניבו לוי שהשלים צמד אישי, ו2:2 בתום 8 דקות. אס״א הייתה יכולה ליטול את ההובלה, אבל איבוד שלהם הסתיים בשער של עופר. מנגד, ניבו לוי הגיע בדק׳ ה-10 ל-3 שערים אישיים, וזה שוב שוויון. מריאן בשער שני החזיר את היתרון, אך מנגד ההגנה ויוליאן היו רדומים משהו, כשניבו מגיע די ברלול לשערו ה-4, שוב בזריקה פנויה מדי מ-9 מטרים.

בדק׳ ה-13 דניאל הורחק ל-2 דקות, אבל המארחת לא ניצלה את יתרונה המספרי; כעבור רבע שעה של כדוריד חליפי החליף את יואב, וכעבור 3 דקות נטולות שערים, נדב ביטון העלה את אס״א ליתרון ראשון, 5:4. חן נכנס במקום עופר, ומתן נתן דקות מנוחה ליוליאן. חן בהתקפה הראשונה שלו סחט 2 דקות, אבל הקבוצה לא מימשה את יתרונה המספרי, כשאיבדה כדור. למזלה, גם המארחת איבדה, ובדק׳ ה-21 מריאן איזן בפנדל ל5:5.
חן הורחק לדקתיים, ומצקי ניצל הדבר לחדירה והשבת היתרון. גל בינתיים סחט עצירה ממישה לוין (במחצית עם אחוזים גבוהים) ומעבר של אס״א הסתיים בשער של עידו טוראל, שהגדיל יתרון המארחת בדק׳ ה-24 ל7:5. גל לא ויתר וזריקה שלו מ-8 מטרים הכניע את מישה. מנגד, הקבוצה אמנם חזרה ל-6 שחקנים, אך היד החמה של מצקי הביאה את אס״א ל8:304 דקות להפסקה ודור נטל את מושכות ריכוז המשחק: מסירה שלו וירידה לפיבוט שני הותירה את מריאן פנוי להבקיע את שערו הרביעי.
מתן עצר איום מ-9 מטרים, וחסימה טובה של עופר פינתה את מריאן להשוות, שתי דקות לתום המחצית. דווקא ביתרון מספרי (יוסי אפו הורחק ל-2 דקות) נדב ביטון הגיע לזריקה מהפינה, אותה תירגם לשער והחזרת היתרון, 9:8. 15 שניות לבאזר, הקבוצה איבדה כדור ויוסי אפו טס והכניע את מתן, ולהפסקה מכבי יורדת בפיגור 10:8.

מחצית שנייה
יוליאן חזר לבין הקורות, גרא נכנס לשמור בהגנה - עופר בהתקפה. סטלמן החליף את דניאל, יואב חזר במקום חליפי. גל ודור החליפו עמדות, דור הלך למרכז וגל לפינה.

אס״א בהתקפה הראשונה סחטה פנדל: מצקי ניגש לזרוק, יוליאן נפתח וסיכל הזריקה עם רגלו. 3 דקות מהפתיחה נכבש השער הראשון, מידי עמית סטלמן. עידו לביא ביצע עבירה ברוטלית והורחק ל-2 דק׳, ועם יד לפסיבי ניבו לוי שיחרר כדור מדהים מול ההגנה הצפופה, מהמותן לחיבור הנגדי. דור חידש משחק והוכשל במהלך בו יובל כץ הורחק ל-2 דקות. מריאן לא התבלבל מהקו וצימק ל11:10. ההגנה ביצעה עצירות, אבל ההתקפה לא סיפקה תוצרת, כשבדק׳ ה-37 גל נעצר במתפרצת ע״י מישה לוין. בדקה ה-39 עופר חטף בפיכחות כדור, ורץ ללא הפרעה כדי להשוות ההתמודדות ל11:11.עם איום למשחק פסיבי בדק׳ ה-42. יואב זיהה חיתוך לקו של גל, שתפס וכבש, והיתרון חוזר להיות צהוב. אס״א מיהרה להשוות משער של אפו, ומנגד הקבוצה שוב הגיעה למשחק פסיבי; הפעם סטלמן היה ראשון לכדור תועה מחסימה הגנתית, ומהפינה הבקיע בזריקה בין רגליו של מישה לוין. בדק׳ ה-46 רם טורקניץ השיב לאס״א את היתרון בפנדל, מכבי בהתקפה מהירה איזנה ל13:13 (לוזון). בתום 47 דקות חליפי החליף את יואב, ואס״א המשיכה ליהנות מניבו לוי שהבקיע צמד שערים רצוף, שהכניס את מכבי לפיגור 15:13, פיגור שגרר פסק זמן.

הקבוצה לא הצליחה להגיע למצבי זריקה, התקפה אחר התקפה - פעם בצעדים, פעם בעבירת תוקף.
בתום 50 דקות של כדוריד גל חזר למרכז, דור לפינה. עידו לביא שוב הורחק ל-2 דק׳, דבר שמריאן ניצל כדי לצמצם ל15:14. התקפה חלפה והיתרון המיספרי נעלם בשל הרחקה ל-2 דקות של עופר. ניבו לוי במשחק מצוין כבש עוד שער מרחוק, וזה 16:14 אס״א.
8 דקות לסיום דור כבש במתפרצת, מצקי החזיר בשער מהמקשר. מצקי הבקיע ויצא ל-2 דקות בשל עבירה על גל, ו-6 דקות לסיום דור צימק ל17:16 בזריקת קשת מהפינה. אס״א, בשחקן פחות, חזרה ליתרון 2 שערים, כשניבו לוי ברח בפינה לסטלמן, שגם הורחק ל-2 דק׳.
4 וחצי דקות לסיום, חליפי הבקיע, אבל אס״א בשלה - הפעם משער של טוראל.

סטלמן השווה ל19:19, ודקה וחצי לסיום הקבוצה הייתה יכולה להעפיל ליתרון, אבל מישה לוין היה במקום לזריקה של מריאן. אס״א יצאה להתקפה, קצת יותר מדקה לסיום המשחק; נדב הורחק ל-2 דק׳, ומי אם לא ניבו לוי הבקיע - 40 שניות לסיום, אס״א ביתרון 20:19.
הקבוצה יצאה להתקפה האחרונה שלה במשחק: 20 שנית לסיום חליפי ניתר ומחוץ ל-9 מטרים זרק כדור שהלך מעל המסגרת.
כל הקבוצה יצאה בזמן שנותר לאישית על כל המגרש, יובל כץ ברח מהשמירה וכבש, ובסיום הקבוצה מפסידה 21:20.


אם ובתה שכנראה נהנו מניצחון המארחת היום

כבשו לזכות מכבי ראשל״צ: מריאן 7, אברהם 4, סטלמן 3, גבע ולוזון 2 כ״א, נאמן וחליפי 1 כ״א.
כבשו לזכות אס״א ת״א: ניבו לוי 10, מצקי 3, טוראל, ביטון ואפו 2 כ״א, כץ וטורקניץ 1 כ״א.


חדשות